DE GRINCH Galjaard in gesprek met De Mol 29 Nu in de bioscoop geen seconde stil. Hij springt, schudt met het hoofd en strekt de armen. „Een echte showman, zelf heb ik dat niet zo", verklaart Galjaard zijn inge togenheid. Sinds afgelopen zomer draaien de twee onder de naam Soulvation, de band die Molendijk en Jeroen Riet bergen ooit oprichtten. Met als speci aliteit: tech house met een melodieus sausje. Dat laatste komt van Galjaard. „Ik ben de ritmeman, Erland zorgt voor de melodieën", zegt Molendijk. „Ik heb in hem een zielsverwant ge troffen. We zijn tegen beter weten in achter een muzikale stroming aange gaan. Blijkbaar slaat het aan. Bij ons debuut, vorig jaar op die cruise tus sen Ibiza en Barcelona, bleek na thuiskomst onze set het meest ge- streamd." Cijfers, Galjaard weet er alles van. Als RTL-directeur werd hij er jaren mee geconfronteerd. Kijkcijfers dan. Van, pak 'm beet, The Voice, RTL Late Night, Ik hou van Holland. Nu meet hij zijn prestatie af aan de bezoekers: blijven ze dansen of lopen ze weg? Op Mysteryland afgelopen zomer draaiden zij voor ruim duizend be langstellenden. „Daar hadden de mensen zoiets van: eens kijken wat die gast van de televisie kan. Ik voelde meer druk dan bij The Voice, want daarvan was ik zó overtuigd dat het ging scoren. Ik herinner me nog dat John (de Mol) opbelde. Teleurge steld als hij was over de 1,7 miljoen kijkers, wat eigenlijk best veel was. Een week later waren het er drie mil joen." Patatje Drie miljoen of 1200, ze genieten van de verschillende locaties. Van Sun- beats op Texel, Dance Valley in Spaarnwoude of, zoals nu, Goes en Rotterdam, waar zij op de rondvaart boot Spido afsluiten op het 'after uurtje' van een gala van het Wereld museum. Als de mannen bij de boot arriveren, prikken de twee dj's eerst zelf een patatje weg. „Honger, man." Op de boot, in de schaduw van de Erasmusbrug, gooien de galagasten de schroom van zich af. De dasjes gaan los, de pumps uit en de schuif gaat open. „Een heel ander publiek", zegt Molendijk over het gezelschap vermogenden. Galjaard geniet. Dit is wat hij wilde ontdekken tijdens zijn sabbatical: het draaien, muziek ma ken bovenop die bloedhete zomer met vakanties, sporten en zijn gezin. „Ik was bij RTL ook altijd op pad, naar studio's en opnames, nu kom ik met Ronald op nieuwe plekken. Dat maakt het ultiem: een combinatie van vriendschap met liefde voor de muziek." TALPA De kans is groot dat Erland Gal jaard begin volgend jaar bij het Talpa van John de Mol aan de slag gaat. „We zijn serieus in gesprek, maar de muziek heeft prioriteit", stelt Galjaard, die 21 jaar in dienst was bij RTL, maar begin dit jaar stopte. „Het concurrentiebeding loopt op 1 februari af, maar als we dan overal kunnen optreden met Soulvation ben ik nog even niet beschikbaar." Onmiddellijk na zijn vertrek bij RTL werd zijn naam in verband gebracht met John de Mol, met wie hij bevriend is. Talpa Network zou bezig zijn met een nieuwsplat- form, maar Galjaard ziet voor dat project geen verantwoordelijke functie voor zichzelf. Eerder een creatieve rol. „Ik ga sowieso niet meer dan drie dagen werken dus dat zou helemaal niet kunnen. Bo vendien wil ik niet meer in vaste dienst. Ik ben van plan mijn eigen bedrijf op te zetten, waarin ik ook de muziek kan onderbrengen. Ik wil Soulvation een serieuze kans geven. Dat kost tijd en die wil ik daarvoor maken." Galjaard is naast de muziek be zig met een ander nieuw project: hij wil een film maken. Momen teel werkt hij aan een script en denkt hij na over de regie. Galjaard heeft het idee gepitcht bij Will Koopman, creatief directeur bij Talpa Fictie en regisseur van tele visieserie Divorce, van Gooische Vrouwen (de film en de serie) en de liefdesfilm All You Need Is Love die nu in de bioscoop draait. „Zij was enthousiast, dus daar wordt aan gewerkt." NU IN DE BIOSCOOP Ga naar pzc.nl/grinch O© woensdag 5 december 2018 Soulvation tijdens een optreden in dam (rechts), foto's arie kievit, dennis jansen Goes (boven en links) en in Rotter- In 3D in de originele en Nederlands gesproken versie In meer dan 140 bioscopen, dus ook bij u in de buurt Kom volledig in de kerstsfeer! Van de makers van Verschrikkelijke Ikke Minions en Sing Hul IUUMINATION PRESENTEERT '"%K- asm O© #DeGrinch -®-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29