'Een trainer die de arbiter in Matthijs de Ligt maakte in drie maanden maar 22 Geen enkele eredivisieverdediger maakte de laatste drie maanden in de eredivisie minder overtredingen dan Matthijs de Ligt. Twee stuks! „Ongelofelijk, je ziet hem de uitdagingen zoeken." Kort Klopp krijgt boete Liverpool-trainer Jürgen Klopp (foto) heeft van de FA, de Engelse voetbalbond, een boete gekregen van 9000 euro. De Duitse coach rende zondagavond na de winnende treffer van Divock Origi tegen Everton (1-0 in de 96ste minuut) het veld in om doelman Alisson Becker te omhelzen. Klopp: „Ik kon het niet vermijden. Maar er zijn regels voor en als je de regels overtreedt, moet je een boete krijgen." Colombia wil Scolari Luiz Felipe Scolari (70) is benaderd om bondscoach te worden van Colombia. De Braziliaan won met zijn thuisland in 2002 de wereldtitel. Berizzo ontslagen bij Bilbao Trainer Eduardo Berizzo van Athletic Bilbao is een dag na de nederlaag bij Levante (het werd maandag 3-0) ontslagen. Met slechts één overwinning en elf punten staat de club onder de degradatiestreep in La Liga. NEC stuurt Oversier weg Niet trainer Jack de Gier, maar technisch di recteur Remco Oversier (foto) moet vertrek ken vanwege de teleurstellende resultaten van NEC, de nummer negen van de Keuken Kampioen Divisie. Een verschil van inzicht over het technische beleid is de oorzaak. Flitsen WK-geld Vermeulen Madsen Centrale verdedigers, die maken toch de meeste overtredingen van het elftal? Nou, Ajacied Matthijs de Ligt (19) niet. Hij kreeg dit seizoen zelfs maar één keer een overtreding tegen op zijn eigen helft. De laatste drie maanden had hij sowieso maar twee overtredingen nodig om zijn tegenstander af te stoppen, blijkt uit het lijstje op deze pagina. Bijna zes weken geleden speelde Ajax in de eigen Johan Cruijff Arena tegen Feyenoord. In dat duel maakte De Ligt voor het laatst een overtreding in de eredivisie. Tonny Vilhena had de eer. Ook opvallend: Keziah Veendorp van FC Emmen had in diezelfde periode ook maar twee overtredingen nodig. „Ongelofelijk, hè", zegt oud-Aja- cied Arie Haan (70), die met meer dan gemiddelde belangstelling naar de ontwikkeling van De Ligt kijkt. „Toen hij twee jaar geleden door kwam, dacht ik nog: wat heeft die vent een zware benen. Toen was hij ook nog niet zo wendbaar als nu. Het is nu echt fantastisch om naar hem te kijken." De Ligt werkt intensief samen met oud-atleet Troy Douglas (in dienst bij Ajax) om sneller te wor den op zijn eerste meters. Wend baarder ook. Haan: „Dat zie je nu ook echt terug in zijn spel. Het is natuurlijk geen toeval dat die jon gen zo weinig overtredingen nodig heeft. Zijn timing is perfect, vooral omdat zijn lichaam beter in balans is dan het was. Los daarvan is het ook een slimme verdediger. Hij kleunt er alleen in als hij zeker weet dat de bal er bij zit. En hij vertrouwt meer op zijn snelheid. Oftewel: hij weet dat hij zichzelf nog kan com penseren. Dan hoef je ook geen overtreding te maken." Rechtsbuiten De Ligt staat dit seizoen in de ere divisie nog op nul gele kaarten. Na veertien speelrondes vorig seizoen waren dat er al vier om uiteindelijk op acht berispingen uit te komen. Aan alles merk je: het gaat De Ligt in de nationale competities wat makkelijk af. Met de aanvoerder in het veld verloor Ajax dit seizoen nog geen wedstrijd. Tijdens de 3-0 veegpartij bij PSV, Ajax' enige ne derlaag van dit seizoen, zat De Ligt thuis geblesseerd op de bank. Zijn soevereine aanpak valt ook OVERTREDINGEN EREDIVISIE Mario van der Ende vond zijn scheidsrechterkleedkamer niet per se de meest heilige plek van een stadion. Dus als trainers netjes vroegen of ze binnen mochten ko men bij de voormalige arbiter dan ging de deur best wel open. „Maar vaker bleven ze briesend in de deuropening staan." Maar sommi gen gingen ook te ver bij hem in de catacomben. „Bernard Tapie (voormalige eigenaar van Olympi- que Marseille, red.) kwam een keer vragen hoe het kwam dat het nog 0-0 stond. Die punterde ik de ruimte uit." Volgens Bas Nijhuis is de kleed kamervan de arbiter om bij te ko men en uit te rusten. „Maar die wordt nauwelijks meer op die ma nier gebruikt", zegt Nijhuis. „Er hangt vaak een tv. Die staat op Fox. Dan krijg je het commentaar van de analisten mee. Ga je toch naar luisteren. Vind ik ook niet erg. Maak je een verkeerde beslissing dan hoor je in het stadion al aan het geroezemoes dat het discuta bel is. Iedereen kan die actie terug zien. Het zou gek zijn als wij daar van weg proberen te blijven." Trainer Gertjan Verbeek geeft toe dat hij tijdens de rust weieens uit zijn slof schoot tegen scheids rechters. „Achterafis dat niet altijd slim geweest. Je kan zo'n scheids rechter er beter rustig wijzen op wat er niet goed is gegaan. Dat heb ik ook een keer bewust gedaan. In de tweede helft helpt dat dan we ieens. Daar hoefje de kleedkamer niet voor in." „Scheidsrechters zijn ook men sen", zegt David Endt veelbeteke nend. Hij was jarenlang teamma- Volgens Bas Nijhuis is de kleedkamer om bij te komen en uit te rusten Quote van de dag 'Ik won WK en Europa League. Wat moet ik meer doen?' woensdag 5 december 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL De Nederlandse waterpolosters hebben in hun tweede wedstrijd in de World League gewonnen van Frankrijk. In Chalons-en- Champagne werd het 18-6. De Spaanse verdediger César Azpilicueta heeft zijn contract bij Chelsea met vier jaar verlengd. De 29-jarige Bask ligt nu tot medio 2022 vast. Spits Mauro Icardi van Inter Milaan is ge kozen tot beste speler van afgelopen sei zoen in de Italiaanse voetbalcompetitie. GO n Oranje ontbrak op het WK, maar Neder landse clubs hebben bij el kaar toch 3,4 miljoen euro gekregen voor het afstaan van spelers. Feyen- oord ontving het grootste deel, bijna een miljoen euro voor vijf spe lers. I Gido Vermeu len (54, foto) stopt na vier jaar als bonds coach van de Nederlandse volleybalman nen. Hij volgde in 2014 Edwin Benne op en werd dat jaar achtste op het WK. IS De Neder landse badmin- tonbond heeft na anderhalf jaar alweer af scheid geno men van coach Kent Madsen. De prestaties van de Deen waren niet vol doende. 'Sieraad voor Daniël Dwarswaard Amsterdam Bestrafte overtredingen van De Ligt in het huidige eredivisieseizoen Datum Tegenstander Slachtoffer Waar 11-08 Heracles Almelo Janis Blaswich Helft tegenstander 18-08 VVV-Venlo Danny Post Helft tegenstander 25-08 FC Emmen Gersom Klok Helft tegenstander 20-10 sc Heerenveen Pelle van Amersfoort Eigen helft 28-10 Feyenoord Tonny Vilhena Helft tegenstander De tv-kijker keek vrijdagavond gek op toen Utrecht-trainer Dick Advocaat in de rust de kleedka mer van de scheidsrechter bin nenliep. Op uitnodiging. Dood normaal vond hij na afloop. Is dat wel zo? Nik Kok Rotterdam O Q. (0 Antoine Griezmann vindt dat hij de Gouden Bal had moeten winnen, niet Luka Modric

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22