te doen Ongekend vertrouwen in dorpsnotaris 21 Waarvan akte Hij is in betrekkelijk korte tijd volledig afhankelijk van me geworden O 11.00: Je wasgoed wordt gewassen en gestreken thuis afgeleverd, bij voorbeeld dankzij start-up Dobbi. Een postbezorger haalt thuis je was op en bezorgt binnen twee werk dagen de gewassen en gestreken spul len op een plaats naar keuze. Dat kan dus ook op je werk zijn! De bezorging is gratis, je betaalt per kledingstuk. Dobbi is in te schakelen in de omge ving van Amsterdam, maar bijna elke regio heeft zo'n service. Zoals Was- en Strijkservice Haaglanden in de omgeving Rotterdam-Den Haag. Tijd bespaard: 1 uur Kosten: tussen de €40 en €75 voor drie broeken, drie truien en een mantel. O 12.00: Ondertussen belt een monteur bij je aan, hij komt de was machine aansluiten. Je boekt een monteur bijvoorbeeld via Werkspot, een online platform waarop je vak mannen kunt vinden voor specifieke klusjes. O 13.00: Tijd om je hond uit te la ten! Nee, dat hoef jij niet te doen, daar heb je een uitlaatservice voor. Via platform Petbnb bieden dieren- oppassers en -uitlaters in jouw buurt zich aan. Kosten: een wandeling vanaf €5 en opvang voor een dag vanaf €60. O 14.00: OvenClean heeft in heel Nederland werknemers rondlopen die een rotklus van je overnemen: ze maken bij je thuis grondig je oven, afzuigkap, kookplaat, barbecue of vaatwasser schoon. Kosten: vanaf€59 voor een oven. Voor bijvoorbeeld een afzuigkap of fornuis betaal je rond de €23 extra. 015.00: Je tiener komt thuis met een stapel huiswerk voor wiskunde. Hij snapt niks van de stof en jij nog minder. Wat nu? Huiswerkbegelei ding inschakelen! Dat kan bijvoor beeld online via huiswerkthuis.nl, maar je hebt ook huiswerkbegelei ding die aan huis komt. Tijd bespaard: 3 uur Kosten: gemiddeld €23 per uur, afhankelijk van het aantal uren per week. 016.00: Vergeet de verzorging van de tuin niet. Er zijn talloze platforms waarop tuinmannen in het hele land zich aanbieden om in een middag de tuin zomer- of winterklaar te maken. Tijd bespaard: 8 uur Kosten: een tuinstudent bijvoor beeld komt aan huis vanaf €27,50 per uur. WINST 018.00: Online supermarkt Picnic bezorgt boodschappen, zonder kos ten. Per keer moet je voor minimaal €25 boodschappen bestellen. De be zorger rijdt op één vast tijdvak per dag door de buurt en doet dat elek trisch. Picnic bezorgt in 25 steden in Nederland. 019.00: De mogelijkheden om thuis eten bezorgd te krijgen zijn eindeloos. Via Deliveroo bieden tal loze restaurants zich aan, het eten wordt met de fiets bezorgd. Liever een zelfgekookt maal? Op platform Thuisafgehaald bieden thuiskoks hun maaltijden aan. Deze haal je zelf op bij een kok in de buurt. Tijd bespaard: 1 uur Kosten: De bezorgkosten bij Delive roo zijn gemiddeld €3, maaltijden bij Deliveroo kosten tussen de €10 en €30. Een maaltijd bij Thuisafgehaald kost gemiddeld €5 per persoon. e zijn een ondernemersechtpaar zoals ons dorp er meer kent. Eenvoudige mensen die met hard werken en zui nig leven een fortuin hebben opge- bouwd. Zakelijk handig, maar financi eel en administratief niet heel goed onderlegd. Maar daarvoor hebben ze mij. Als notaris ben ik altijd een vertrouwenspersoon voor hem en zijn vrouw geweest. Dat is de reden dat hij, nu zij is overleden, zich tot mij wendt met de vraag of ik zijn financiële en administratieve zaken wil regelen. Want dat was altijd haar taak. Kinderen hebben ze niet en ook met zijn familieleden heeft hij weinig con tact. Ik doe het graag. Veel werk is het niet en hij is weliswaar op leeftijd, maar zijn scherpe geest en gevoel voor humor heeft hij behouden. Omdat hij slecht ter been is, zoek ik hem geregeld thuis op. Het zijn gezellige middagen, die we steevast afsluiten met een glaasje. 'Proost!' Gaandeweg gaat het slechter met hem. Eerst alleen lichamelijk. Hij kan steeds moeilijker uit de voeten en heeft thuishulp nodig. Die regel ik. Af en toe breng ik hem naar het ziekenhuis. Hij kan zich best een taxi permit teren, maar vindt het prettig als ik hem breng. af te takelen. Midden in de nacht word ik uit bed ge beld door de politie, die hem verward en in pyjama op straat heeft aangetrof fen. Hij heeft mijn naam genoemd. Ik schiet in mijn kleren, rijd naar het poli tiebureau en breng hem thuis; opeens een breek baar, oud mannetje dat nog meer op mij leunt dan voorheen. Dat hij niet langer zelf standig kan leven, beseft hij tijdens heldere mo menten zelf. Maar naar het verpleeghuis: dat nooit! Anders dan veel ouderen in zijn positie heeft hij de financiële middelen om 24 uur per dag zorg thuis in te kopen. Ook dat regel ik voor hem. Zo is hij in betrekkelijk korte tijd volledig af hankelijk van me geworden. Ik heb toegang tot zijn bankrekening en betaal zijn rekeningen. Hij vraagt me zelfs zijn begrafenis te regelen, wat ik doe als hij kort daarna overlijdt. Zijn familie bedankt me na afloop voor alle goede zorgen. Hun vertrouwen in mij raakt me. Zoals ook zijn vertrouwen mij heeft geraakt. Maar het verbaast me ook. Kennelijk is in ons dorp het vertrouwen in de notaris nog zo groot, dat het bij zijn familie noch bij anderen is opge komen om mij te controleren en om verant woording te vragen. woensdag 5 december 2018 GO vloek of zegen? Tijd bespaard: 1 uur Kosten: vanaf €85 Tijd bespaard: 1 uur Tijd bespaard: 2 uur Tijd bespaard: 2 uur Kosten: €0 Uit het Tijdbe stedingsonder- zoek van het So ciaal en Cultu reel Planbureau (SCP) blijkt dat mannen per week 16,8 uur kwijt zijn aan zorgtaken, te genover 25,4 uur die vrouwen eraan besteden. Onder zorgtaken vallen huishoude lijke taken zoals koken, schoon maken, winkelen en de zorg voor kinderen of an dere familie leden. Taken die we kunnen uit besteden. In 2006 waren vrouwen per week nog 1 uur en 36 minuten langer bezig met het huishouden en de zorg. De cijfers bij de mannen zijn in al die jaren het zelfde gebleven. Is die tijdwinst van dik anderhalf uur bij vrouwen toe te schrijven aan het uitbeste den van klussen? Dat is volgens de onderzoekers van het SCP een mogelijke verkla ring, omdat ten opzichte van 2006 meer vrou wen hoogopge leid zijn. Hoog opgeleiden heb ben over het al gemeen minder tijd en meer geld om taken uit te besteden. Waargebeurde verhalen uit de notarispraktijk, opgetekend door Johan Nebbeling. Ook geestelijk begint hij Vanwege beroepsgeheim zijn geen namen vermeld. Reageren? johan.nebbeling@persgroep.nl Planten, service/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21