Met z'n allen op de bakplaat Niet alle klussen in huis hoefje zelf GELD 20 Een nieuwe vorm van armoede. Zo noemt Paul Smeets, onderzoeker en econoom aan de Universiteit van Maastricht, ons groeiende gebrek aan tijd. Is uitbesteden de oplossing om deze tijd terug te winnen? In de praktijk Test Gourmetplaten Lang, langer, langst Transformer Luxe met bamboe frame Uit onderzoek van Paul Smeets onder zesduizend Nederlanders, Denen, Amerikanen en Canadezen blijkt dat Nederlanders ge middeld 150 euro per maand uitge ven aan diensten. Worden we daar ook gelukkiger van? Volgens Smeets wel. „We worden gelukkiger van het uitgeven van geld aan tijdbesparende diensten dan aan nieuwe spullen als een bank." Smeets heeft wel twee kanttekeningen. „Besteed alleen taken uit die je echt niet leuk vindt en vul de gewonnen tijd niet op met tv-kijken. Daar worden we juist niet gelukkiger van. Ga liever sporten, vrijwilligerswerk doen of met vrien den of familie op stap." Mindfulnessdeskundige Marisa Garau denkt daar anders over. „We hebben het niet zo druk als we bewe ren, we voelen ons vooral druk, dat zit in ons hoofd", zegt Garau. „Druk zijn is een statussymbool geworden." Volgens haar zal de tijd die mensen winnen bij het uitbesteden van taken weer razendsnel worden opgevuld met andere, gehaast uitgevoerde ta ken. „Terwijl huishoudelijke klusjes juist kunnen helpen bij het onthaas ten. Ik gebruik mijn dagelijkse taken om tot rust te komen." 'Vulde gewonnen tijd niet op met tv-kijken' O 8.00: Een schoonmaker arriveert, bijvoorbeeld via het online platform Helpling. Een eenmalige schoon maakbeurt kost gemiddeld €19,90 per uur. Bij regelmatige schoonmaak is het uurtarief gemiddeld €14,50. Tijd bespaard: 2 uur Kosten: €40 O 9.00: Hou je niet van shoppen? Online kledingwinkels als Zalon by Zalando en de Bijenkorf hebben sty listen in dienst die complete outfits voor je samenstellen en opsturen. Een stylist selecteert ongeveer zeven kledingstukken op basis van inge vulde voorkeuren op de website (bij voorbeeld 'klassiek' of'trendy'). Het advies is meestal gratis, je betaalt voor de kleding die je houdt. 010.00: Een mobiele fietsenmaker, bijvoorbeeld te boeken bij Fietsned, komt bij je thuis voor een service beurt van je stadsfiets. woensdag 5 december 2018 Nodig je familie eens uit voor een etentje met delicate gour- mandises. Laat je handige neefje dit niet googelen, het staat namelijk gewoon voor gourmetten. De Franse term betekent letterlijk 'exclusieve hapjes'. Naast gourmetten in panne tjes kun je ook gourmetten op een bakplaat. Het panel van BesteProduct.nl selecteerde in de laatstgenoemde catego rie drie aanraders. Gourmetplaten kosten ge middeld tussen de 35 en 70 euro. De aanraders beschik ken over voldoende hitte en onderscheiden zich op het gebied van mogelijkheden en/of design. Stuur de uitno digingen de deur maar uit! Uitbesteden: JULIA CORNELISSEN -PAUL SMEETS Wat kun je op een dag allemaal uit besteden? En wat betaal je voor deze tijdbesparende diensten? Tijd bespaard: 2 uur Kosten €0 Tijd bespaard: 1 uur. Kosten: €35 Bestron ABP604 Prijs: €39 Domo D09238G Prijs: €66 Princess 103025 Prijs: €58 Met 90 bij 23 centimeter is deze gourmetplaat met gemak de winnaar in de cate gorie 'welke is de langste'. Heb je een forse tafel en verwacht je veel gasten, dan is deze Bestron interessant. Dineer je in kleiner comité, dan is-ie al snel te groot. Het vermogen (1800 watt) zorgt voor een goede hitte die je vleesjes snel en smakelijk klaarmaakt. Op de uiteinden wordt het iets minder warm, maar ook daar kun je je eten nog altijd goed bereiden. Op het uiterlijk is duidelijk bespaard, je krijgt gewoon een simpele bakplaat. Deze Domo heeft een bak plaat én een vlakgrill. Je kunt de grill openklappen voor een groot oppervlak van 60 bij 25 centimeter. De andere moge lijkheid is om je vleesjes en groenten van boven en onder te garen. Dit systeem werkt goed, met de aantekening dat het open- en dichtklappen wel vetspetters oplevert. Voor een lekbakje moet je zelf zorgen. Met 60 centimeter is het snoer aan de korte kant. Met een ruime voldoende voor het eind resultaat en dankzij de flexibili teit van het apparaat, blijft het een goede koop. De Princess 103025 valt op door het bamboe frame. Ook dankzij de licht gebogen zwarte plaat heeft dit exemplaar een luxe uit straling. Het apparaat is 60 bij 25 centimeter en heeft een bak- en grillplaat. De plaat wordt heet genoeg, maar de andere aanraders halen een hogere temperatuur en daar mee een beter resultaat. De opening waardoor het vet kan weglopen is goed bedacht, maar kleine stukjes vlees en groenten kunnen er ook in rollen. Dit komt mede door de gebogen plaat. Na afloop kan de plaat wel los de vaatwas ser in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20