O aan dat Vrijwillige expertise bij de jacht op cybercriminelen Walcheren Migratiepact leidt in Nederland en België tot grote spanningen »P4 Chantal krijgt na oproep op Twitter 40 strips anticonceptie pillen De eerste ict'ers werden gisteren officieel aangesteld. Zij waren al vrijwilliger bij de politie, bijvoor beeld op straat, en zijn gescreend. Nu zetten ze binnen dezelfde con structie hun digitale kennis in. Voor de politie speuren ze onder meer het darkweb af. Op dat moei lijker te bereiken deel van het inter net worden illegale producten en diensten aangeboden. Het is de be doeling volgend jaar ook ict'ers van buitenaf aan te trekken, die op vrij willige basis meewerken. Techneuten kunnen niet alleen meehelpen aan onderzoeken, maar ook kennis delen. Dat is mogelijk op structurele basis, bijvoorbeeld één dag in de week. Zo moet het zelfs mogelijk worden ict'ers een bedrijfsdagje bij de politie te laten houden. Zij kunnen dan deelne men aan een 'hackathon', een feno meen waarbij binnen een korte tijd gezamenlijk digitaal wordt gewerkt Bij ons kunnen ze hun kennis maatschappelijke betekenis geven aan het oplossen van een probleem. Met het salaris kan de politie techneuten lang niet altijd weglok ken bij grote bedrijven. Maar de spanning en betekenis die politie werk kan geven, zorgt dat expertise wel op deze manier kan worden binnengehaald, zegt Theo van der Plas, programmadirecteur Digitali sering en Cybercrime. „Burgers wil len heel graag een steentje bijdra gen. Bij ons kunnen ze hun kennis maatschappelijke betekenis geven." Een supermarktketen heeft al aangeboden data-analisten uit te le nen aan de politie. Daar onderzoe ken ze dan niet het gedrag van con sumenten, maar van misdadigers. Zij kunnen bijvoorbeeld kijken naar patronen die te halen zijn uit drugs dumpingen. Dergelijke informatie is via openbare bronnen terug te vinden, waardoor geen directe toe gang tot politie-informatie nodig is. In andere gevallen wordt vertrou welijke informatie wel gedeeld. Van der Plas benadrukt echter dat er geen concessies aan de veiligheid worden gedaan. P7 10°C Nieuwsmedia Youri van der Bel uit Goes zit op praktijkschool De Wissel. Onderwijsminister Arie Slob gaat ervoor zorgen dat hij een diploma krijgt als hij afzwaait. „Maar wat heb ik aan zo'n diploma?", vraagt Youri zich af. En ook Zeeuwse schoolleiders lopen niet over van enthousiasme voor het wetsvoorstel van Slob. We komen tijd te kort. Is uitbesteden de oplossing? Schaarste aan de pil leidt tot vergaande acties om ze toch te Ict'ers helpen politie voor niks Ict'ers helpen als vrijwilliger de politie bij digitale onderzoeken. Uiteindelijk moeten techneuten zelfs een dag per week bij de politie aan de slag kunnen met een cybercrimezaak, bij wijze van bedrijfsactiviteit. Carla van der Wal Driebergen —Theo van der Plas, politie Bijlage vandaag in deze krant woensdag 5 december 2018 Natte pakjesavond pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 f ZEELAND2 Nieuw aanbod!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1