Jaar cel voor stelende butler Huis ter Duin Stamgasten proosten op hondstrouwe Flipse AU Inclusive corendon corendon.nl 10 Marble Stella Maris Ibiza I Opvallend is dat de rechtbank de diefstal bij de grootste gedupeerde, mevrouw Worp-Van Dijk, niet be wezen acht. J. zou Worp voor een miljoen hebben bestolen, maar beweert dat hij haar toestemming had om haar juwelen te verkopen. De rechtbank sluit niet uit dat het inderdaad zo is gegaan. De diefstal bij twee anderen - onder wie J.'s baas - werd wel bewezen geacht. Omdat J. vorig jaar vijf maanden in voorarrest zat, moet hij ruim zes maanden de gevangenis in. J. heeft een proeftijd van twee jaar. Marcel J. betuigde spijt, maar dat maakte weinig indruk op de recht bank. „Verdachte heeft het ver trouwen van zowel zijn werkgeef ster als haar vrienden en bewoners van Huis ter Duin ernstig ge schaad. Hij is geslepen, geraffi neerd, planmatig en berekenend te werk gegaan." De rechtbank verwijst naar een psychologisch onderzoek van J. waaruit blijkt dat hij 'narcistische r OLS persoonlijkheidstrekken' heeft en dat zijn 'spijtbetuiging niet op recht' is. Nepdiamanten Het Openbaar Ministerie (OM) in Den Haag eiste eerder dertig maanden cel waarvan twaalf voor waardelijk. Volgens de officier van justitie heeft de verdachte langdu rig en meermalen misbruik ge maakt van het volste vertrouwen dat in hem was gesteld. De butler stelde zich op als be trouwbaar, haalde zijn baas en haar vrienden over hun juwelen in de hotelkluis van Huis ter Duin te leggen, wisselde die vervolgens om met zirkonia's - synthetische stenen die lijken op diamanten - en verkocht de echte edelstenen. De man viel in maart 2016 door de mand toen zijn partner de gestolen diamanten aanbood bij een diamantair die de unieke ken merken ervan herkende. De ge schrokken bazin controleerde daarop haar eigen sieraden in de kluis, en ook daarin bleken alleen nog maar nepdiamanten te zitten. 'Op Flipse!' klonk het om 22.10 uur in Flipses stamcafé. Precies tien jaar geleden overleed Flipse na een onge val. Baasje Frans de Jong (60): „Flipse en ik waren onafscheide lijk, ze volgde me overal. Op mijn werk als aannemer, maar ook als ik een biertje ging drinken. We hebben samen veel meegemaakt. Velen kenden Flipse en waren dol op haar." Flipse werd in 1988 geboren als de dochter van een Friese Stabij en een rasloos boeren- hondje. Met haar baasje was het liefde op het eerste gezicht. De Jong, met een knipoog: „Ze was de trouwste dame in mijn leven. Ze sliep zelfs bij me in bed." Flipse werd twintig jaar, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor een hond. Het dier kwam aan haar einde op 4 december 2008, toen ze met haar baasje onder weg was naar hun stamcafé. Hoe het precies gebeurde weet De Jong niet, maar mogelijk ver loor Flipse haar evenwicht. „Ze kwam onder een auto terecht, ik ging direct met haar naar de dierenarts. Flipse had haar heup gebroken en was niet meer te redden. Ze kreeg een spuitje. We keken elkaar aan tot ze voor de laatste keer haar ogen sloot." Frans de Jong vertelde direct zijn vrienden in het café wat er was gebeurd. Hij bestelde een fles champagne en even later klonk voor de eerste keer 'Op Flipse!' „Die traditie houden we al tien jaar in ere." In het boekje Op Flipse! dat gisteren werd gepresenteerd, staan onder meer haar beleve nissen op wintersport en een onfortuinlijke ontmoeting met een paar stieren. Ook haar voor liefde voor eten én bier komen aan bod. „In café De Gouwe Geit zat Flipse op een eigen kruk naast me. Als ik een biertje bestelde, kreeg zij ook een beetje, in een schone asbak. Het was een heel bijzondere hond." 5 DAGEN NU VANAF AU Inclusive t/m vrijdag 7 dcc Sinterklaas korting €449 €299 v.a. €549 v.a. €699 v.a. €699 a. €749 tr'llü*jhni mpimmi imom ©023 75106 06 Meer vakar-tieinspiroctie v'irö ]e op: woensdag 5 december 2018 GO Marcel J. (44), de 'stelende butler van hotel Huis ter Duin' in Noordwijk is veroordeeld tot 24 maanden celstraf waarvan twaalf voorwaardelijk. Robyn Samsom Noordwijk J. tbP&n H&W Marcel J. in de rechtbank, tekeningaloysoosterwijk Hondje Flipse uit Gouda is al tien jaar dood, maar elk jaar op 4 december wordt er nog op haar geklonken in eet- en drinklokaal Kamphuisen. Gisteren werd ook een Flipse- boek gepresenteerd. Maarten Molenaar Gouda ■BP ibiza Spanje Ibiza Nieuw deze zomer A(l Inclusive tot 02 Vertrek april 5 dagen Vertrek mei 8 dagen *iii Vertrek juni 8 dagen Vertrek juli 8 dagen Vertrek augustus 8 dagen Scan de QR code beiik de foto's 2 buitenzwembaden en 2 kinderbaden Gratis high speed wifi Op loopafstand van het strand Uitgebreide Alt Inclusive tot 02:00 uur Buffet- en a-la-corterestaurant Eigen reisleiding in het hotel Gratis ijsjes voor kinderen en hele dag snacks OnlyAdult "Beach Club" Beoordeeld met een 8.5 Corendon Vliegvakanties @corendon.vliegvakanties Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 5 of 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten €25 per boeking. De sinterklaaskorting van €50 geldt per boeking, is nog niet in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op corendon.nl of via ons Contact Center. Bekijk alle voorwaarden op corendon.nl/aktie. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10