Goese Polder krijgt lichtjestocht door wijk 'Plezierjacht is barbaarse en achterhaalde hobby' 7 Ruben van Santen (11) uit Kortgeneweet het zeker: hij wil in de voetsporen treden van dj Martin Garrix. VVD wil aanpak van kapotte straatlantaarns Ruben van Santen (11) was nog maar een jaar of acht toen hij bij zijn moeder in de auto een nummer van dj Afrojack hoorde. Sinds dat moment weet hij wat hij wil wor den: dj. Best bijzonder, want prik kels om zich heen kan hij juist niet goed verdragen. Daarom gaat hij naar de Ody- Zee-school in Kloetinge. Daar houden ze speciaal rekening met zijn behoeften en die van zijn klasgenoten. De meeste leerlingen hebben autisme of een aandoe ning die daar bij in de buurt komt. Zodra Ruben uit school komt, schiet hij thuis naar zijn slaapka mer op de eerste verdieping. Want zijn slaapkamer is tegelijk zijn stu dio. Met draaitafel, speakers, lap top en - pal naast zijn hoofdkussen - een keyboard. Dan start hij soft ware op waarmee hij muziek kan mixen, en is er vervolgens lang zoet mee. Zittend op het puntje van zijn stoel, zijn aandacht op het beeldscherm. Riedeltje Zo zit hij er ook tijdens dit gesprek bij. Met een paar muisklikken zet hij een riedeltje in elkaar. Speciale geluidseffecten en beats weet hij moeiteloos te vinden. „Deze vind ik gaaf', zegt hij, en klikt op 'play'. Swooosj, klinkt het door de spea kers. „Ik denk dat ik hier iedere middag zit. En bijna elke week maak ik een nieuw nummer. Of ik nou muziek maak op mijn laptop of bezig ben op de draaitafel; ik vind het allebei leuk." Zijn nieuwe nummers plaatst hij op Facebook en zijn YouTube- kanaal, dat vooral gevolgd wordt door klasgenoten en familieleden. Het is ook dé manier om zijn grote voorbeeld Martin Garrix te volgen. „Telkens als hij een nieuw num mer plaatst, krijg ik een melding." Hij snort zijn favoriete nummer op. „Deze had ik al gehoord voor- Telkens als hij een nieuw nummer plaatst, krijg ik een melding op mijn computer dat hij live ging", zegt Ruben trots. „Via een ander kanaal dat ik volg." Met zijn vader bezocht Ruben zelfs een concert van Garrix, in de RAI. Vader Wouter twijfelde in eerste instantie of het wel zo ver standig was naar zoiets met veel impulsen te gaan. Via e-mail legde hij contact met de dj, en kreeg zelfs twee vip-kaarten. „Anderhalf uur later stonden we buiten. Maar hij had de avond van zijn leven." Anderhalf uur later stonden we weer buiten. Maar hij had de avond van zijn leven THOLEN Veel straatlantaarns in de gemeente Tholen zijn al maanden kapot. En dat kan niet de bedoeling zijn, vindt VVD'er Arjan Deurloo. „Volgens het regionaal meld punt openbare verlichting tellen we 150 defecte objecten. Som mige zijn al zes tot twaalf maan den kapot!" Het raadslid wil daarom weten wat de gemeente van plan is om de lichtproblemen sneller op te lossen. Volgens Arjan Deurloo speelt het probleem in meerdere ge meenten in de regio, en zou een gezamenlijke aanpak niet mis staan. KRUININGEN Stop met de plezierjacht in Reimerswaal. Het is een 'barbaarse en ach terhaalde hobby'. Dat vindt de PvdA-fractie in Reimerswaal en daarom wil de fractie dat plezierjacht en drijfjacht op Reimerswaals grondgebied wordt verboden. „Die vrijheid ligt bij de ge meente", zegt Marjolein Sinke. Ze benadrukt dat het verbod alleen over plezierjacht en drijfjacht gaat. Als er over last is kan er wel worden inge grepen. Dan zal er vanuit Staatsbosbeheer actie geno men moeten worden." Sinke krijgt veel reacties van mensen die zich storen aan de jagers. „Het is een luguber aange zicht", zegt ze. „Ik zag het zelfs laatst ook op de landerijen bij de Zanddijk. Daar was een klopjacht aan de gang en dat kan ook gevaarlijk zijn. Die beesten kunnen ook de weg op rennen." De fractie constateert dat de jacht niet al leen verstorend is voor de die ren die het doelwit zijn van de jagers. Ook andere dieren lij den onnodig door de versto ring en stress. De PvdA kaart het onderwerp vanavond aan tijdens de gemeenteraad. Deze is ontworpen door wijkbewo ner Gerard Weezepoel. De vlag kan door de bewoners van de jarige wijk voor een symbolisch bedrag worden aangeschaft. Ondertussen wordt er steeds meer duidelijk over de invul ling van het feestjaar in de grootste wijk van Goes. Op het programma staan een ont bijt voor mensen die geboren zijn in 1969, een puzzeltocht, sportdag, lichtjestocht en een groot wijkfeest. Ook komt er een multiculturele dag. Het is de bedoeling elke maand een activiteit te houden. Er komt ook een fototentoonstel ling over 50 jaar Goese Polder. Daar voor zijn de organisatoren nog op zoek naar oude foto's. Mensen die deze hebben of willen meehelpen met de expositie kunnen mailen naar secretaris@goesepolder.nl. Wie wil meehelpen met de rest van het feestjaar of ideeën heeft, kan contact zoeken met opbouwwerker Matijs Gerrits: m.gerrits@smwo.nl. Het themajaar is een samenwer king van inwoners, welzijnsorgani satie SMWO en de Stichting Buurt werk Goese Polder. dinsdag 4 december 2018 Ruben wil Martin Garrix achterna Michiel Bouwman Kortgene Ruben van Santen in zijn studio annex slaapkamer, fotomarcelledavidse - Ruben van Santen - Wouter van Santen Het themajaar waarin het 50- jarig bestaan van de Goese Pol der wordt gevierd, wordt op 26 januari afgetrapt tijdens de jaar lijkse Polderfair. Die dag wordt een jubileumvlag gepresenteerd. Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52