Eigenaar Thoolse pizzeria zet filmpje overval online Zeldzame zwarte ibis gespot in Westkapelle Stichting heeft geld nodig voor onderhoud 6 Het onderhouden van een molen kost handenvol geld. Daar weten ze bij de stichting die de Kloetingse Oostmolen in eigendom heeft alles van. Om meer financiële armslag te krijgen, start binnenkort een crowdfundingactie. Nadat de stichting tien jaar geleden nieuw leven werd ingeblazen, heeft het bestuur veel restauratiewerk aan de ronde stellingmolen laten verrichten. De kleine klussen wor den veelal uitgevoerd door een en thousiast clubje vrijwilligers. „Maar die kunnen ook niet alles bijhou den", zegt secretaris Cees Pieters. Voor het grotere werk moeten toch echt professionals worden inge schakeld. Zo heeft Molenmakersbedrijf Herrewijnen recent de kap geres taureerd. Dat daarbij de lange spruit moest worden vernieuwd, was een grote tegenvaller. De spruit ver keerde in zo'n slechte staat dat hij had kunnen doorzakken. In het her stel zijn de laatste centen van de stichting gaan zitten en dan deed de gemeente Goes met 20.000 euro ook nog een behoorlijke duit in het zakje. Maar er moeten nog een paar noodzakelijke werkzaamheden worden uitgevoerd. Het gaat voor namelijk om schilderwerk. Dat lijkt een cosmetisch operatie, maar de stichting benadrukt dat het in eer ste instantie een beschermende functie heeft. „De stalen wieken moeten hoog nodig eens goed in de verf worden gezet", zegt Pieters. „Dat hebben we de afgelopen tien jaar niet kunnen doen, omdat altijd andere dingen voorrang kregen." Het schilderwerk gaat de stichting 19.000 euro kosten en dan ligt er ook nog de wens om de versleten zeilen voor de wieken te vervangen. Daarvoor moet vier mille worden afgetikt. Een flinke meevaller is dat de vereniging De Hollandse Molen samen met de Bankgiro Loterij en de M.A.O.C. Gravin van Bylandt Stichting een bijdrage van 10.000 euro verstrekt. Daarmee krijgt de stichting weer een klein beetje vlees op de botten. Aangezicht Een crowdfundingactie moet voor nog meer financiële armslag zorgen. De Hollandse Molen heeft toege zegd het bedrag dat wordt opge haald te verdubbelen, met een maximum van drieduizend euro. De actie begint in januari. Het geld dat wordt ingezameld hoopt de stichting deels te kunnen gebruiken voor de nieuwe zeilen. De hoop is dat de vaste donateurs (de zogehe ten vrienden van de molen) weer een gulle duit in het zakje doen, maar ook de andere inwoners van Kloetinge zullen worden aange sproken. „De molen is belangrijk voor Kloetinge", vindt Pieters. „Sa men met de kerk bepaalt hij het aangezicht van ons dorp." De stichting praat binnenkort met de gemeente Goes over de fi nanciële moeilijkheden waar ze re gelmatig tegenaan loopt. Voorlopig blijft zijn zaak nog dicht, schrijft hij in een uitgebreid verhaal. „Ondanks de gevaarlijke, gewa pende overval en vechtpartij zijn wij er enkel met kleerscheuren en oppervlakkige verwondingen van afgekomen. De schade die het ons mentaal heeft aangedaan zal nog moeten blijken... Wij wensen nie mand deze angst toe. Wij beseffen dat we geluk hebben gehad, we had den een engeltje op onze schouders. De overvallers zullen terechtstaan en wij hopen hen ten zeerste een welverdiende straf toe." Kivrak plaatste het bericht om duidelijkheid te verschaffen over de overval, zegt hij. „Dit omdat de nieuwsberichten die naar buiten zijn gekomen helaas gebrekkige in formatie bevatten. Wij willen dat het juiste verhaal met feiten en de tails verteld wordt om de ernst van de situatie te schetsen." Zo werd Kivraks zoon Mehmet aangevallen met een mes, zegt Ki vrak. „Tijdens een worsteling pro beerde hij hem meerdere keren te steken in rug, nek en hoofd." De po litie benoemde dat niet in haar be richtgeving. Tot ergernis van Ki vrak, die ook camerabeelden van de worsteling online heeft gezet. In het vijf seconden durende filmpje vech ten drie mensen met elkaar. De overval werd gepleegd door een 24-jarige man en een meisje van 17 uit Dordrecht. Het meisje werd in de zaak overmeesterd, de man ont kwam, maar meldde zich in de loop van de nacht bij de politie. IN DE REGIO Foto's van André Joosse Lezing over het leven van Toon Hermans Tentoonstelling in museum MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 4 december 2018 BE Inzamelingsactie molen Kloetinge Rob Paardekam Kloetinge De Oostmolen in Kloe tinge. FOTO MECHTELD JANSEN WESTKAPELLE Een zeldzame zwarte ibis is gis teren gespot in Westka pelle. Meerdere mensen zagen de vogel op de Oude Zandweg en Slaak- weg. De zwarte ibis is een beschermde vo gelsoort in Nederland en wordt hier niet vaak ge spot. De vogel is naast zijn kleur te herkennen aan zijn lange kromme snavel. De vogel kwam tot 2014 niet voor in Nederland. Vier jaar geleden brachten twaalf zwarte ibissen voor het eerst de winter door in Nederland. De zwarte ibis is bezig aan een opmars vanuit Spanje en Zuid- Frankrijk. „Twee gemaskerde overvallers stormden naar binnen, beiden met lange jassen, handschoenen aan en zwarte bivakmutsen op. Eén had een enorm mes vast, de ander een lang wapen." Eigenaar Ali Kivrak van Pizzeria Ali in Sint- Maartensdijk deed na de overval van vorige week zijn relaas op Fa- cebook. En plaatste camerabeel den van het incident online. Michiel Bouwman Sint-Maartensdijk GOES André Joosse ver toont tot 1 maart 2019 diverse foto's die te maken heb ben met architec tuur. De werken be staan uit verlaten gebouwen zoals ziekenhuizen, kool mijnen en fabrieken. Voorheen waren deze plekken erg levendig, maar van de ene op andere dag is dit allemaal verdwenen. De ten toonstelling is te zien in Ter Weel (Joannaplantsoen 1) op werkdagen tus sen 8.00 en 17.00 uur. THOLEN Dick Peters geeft morgen in Tholen een lezing over het leven en het werk van Toon Hermans. Hermans was be halve een succes volle theaterman ook een begena digd schilder en schrijver. Met zijn gedichtenbundels, verhalen en boekjes met meditatie en gebeden inspireert hij mensen tot op de dag van van daag. De lezing over Toon Hermans is gratis toeganke lijk en begint om 10.00 uur, aan de Oudelandsestraat 11 in Tholen. KAPELLE In het Fruitteeltmu seum in Kapelle is vanaf zaterdag een nieuwe tentoonstel ling te zien. De houtsnijwerk club en de schilder club Kraplak expo seren een selectie van werken die ze de afgelopen jaren hebben gemaakt in de kelder van ver enigingsgebouw De Vroone. De exposi tie is tot 30 maart te bezichtigen. fruitteeltmuseum.nl. WEGAFSLUITING a GOES Het verkeer tussen de A58 en Noord-Beveland moet komend weekend rekening houden met hinder van wege een afsluiting van de Deltaweg. Het gedeelte tussen de grote kruising bij Goes en de kruising bij Wilhelminadorp is niet toegankelijk tussen vrijdagavond 20.00 uur en maan dagochtend 6.00 uur. Het wegdek krijgt dan nieuw asfalt. Het verkeer wordt omgeleid via twee routes: door Goes en langs Wolphaartsdijk. Goes uitrijden via het Tiendenplein is op de genoemde dagen ook niet mogelijk. Het stukje weg tussen het Tiendenplein en de grote kruising krijgt ook nieuw asfalt, foto johan van der heijden GOES Grote markt, 09.00- 16.00 uur: Weekmarkt; Wijkcentrum De Spinne, 09.30-11.30 uur: Spreekuur Maatschappelijk werk; Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87,13.30-15.30 uur: Open atelier schildersgroep; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur: Activiteiten voor senioren, waaronder schilderen, biljar ten en internetcafé; Bibliotheek, 14.00-15.30 uur: Taaicafé; 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groepsverband HEINKENSZAND Hoefblad straat 1,13.30-14.30 uur: Gratis sporten onder professi onele begeleiding in de Be- weegtuin, de training bestaat uit balans, souplesse en coör dinatie; KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; KRUININGEN Markt, 13.00- 17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cruninghe, 14.00 uur: Wandel groep 'Elke stap telt'; Ons Dorpshuis, Berghoek straat 3,14.00-16.30 uur: 'Kom uitje huis middag', activiteiten middag voor senioren; OVEZANDE Fysio de Bevelan- den, 09.30-11.00 uur: Cursus 'Bewust bewegen ontspan nen voor vrouwen'; RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal voor senioren; WEMELDINGE De Wemel, 20.00 uur: Bingo; WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 10.00 uur: Wandeling in groepsverband; WOLPHAARTSDIJK Meule- weie, 09.30-16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor Seni oren Wolphaartsdijk en Oud- Sabbinge; De Griffioen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party; YERSEKE Kerkplein 1, 13.00-16.00 uur: Rondleidingen door Ooster- scheldemuseum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51