1 I m Coalitie aarzelt over langere 65.- Kasteelhotel Drenthe 4 Onderzoek naar gift bij zorgpolis SgwiSSfir ijl. I De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) onderzoekt of zorgaan bieders cadeaus en geld mogen bieden aan patiënten die over stappen naar een andere zorg verzekeraar. Aanleiding daar voor zijn advertenties waarin zorgaanbieders hun patiënten een smartphone of geld geven als zij kiezen voor een verzeke ringspolis die gunstig uitpakt voor de zorgaanbieder. „Wij vinden dit zeer onwenselijk, omdat wij vinden dat mensen hun zorgpolis moeten kiezen op basis van de inhoud van de polis en de bijbehorende pre mie", stelt de NZa.Volgens de zorgautoriteit lopen mensen die zich laten verleiden door cadeaus het risico dat de polis niet aansluit bij hun zorgbe hoefte. Daarnaast kan het zijn dat ze meer betalen dan nodig is. „Wij onderzoeken of het ge ven van geld of cadeaus in strijd is met de zorgverzeke- ringswet of de wet marktorde ning gezondheidszorg. Als dit zo is, grijpen wij in." De afbouw van de aardgaswinning in Groningen ligt op koers 1 miljard Airmiles zijn niet langer geldig Na de laatste dag waarop ze konden worden verzilverd, zijn 1 miljard Air Miles niet ingele verd en daardoor vervallen. Dat meldt een woordvoerder van Loyalty Management Nether- lands, het bedrijf achter Air Mi- les. Per december vervielen alle met het Nederlandse pro gramma gespaarde Air Miles die ouder waren dan vijfjaar. Amper een jaar geleden dreigde dit nog te gebeuren bij in totaal 5,2 miljard Air Miles. Klok verzetten nog tot 2021 Arnault moet 2,5 jaar cel in Bus brandt uit in Duitsland O 3 dagen Kust +diner 3 dagen Achterhoek www.zoweg.nl/dagoiaa ot uvuu-voyj 70cPg www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 AMSTERDAM DAG SELFIESPOT! li De fracties willen minister Wou ter Koolmees van Sociale Zaken vragen in hoeverre de maatregel bijdraagt aan meer vaste banen. Tijdens een hoorzitting in de Tweede Kamer lieten weten schappers, arbeidsmarktjuristen en kantonrechters geen spaan heel van de proeftijdverlenging. Achtereenvolgens noemen zij het voornemen onder meer een 'slecht idee', 'ernstig en onnodig' en een 'proefballon die nergens op gebaseerd is'. Hoogleraar arbeidsrecht Saskia Peters waarschuwt zelfs dat het plan werkgevers eerder huiverig maakt om mensen een vast con tract aan te bieden dan andersom: „Onbedoeld zeg je tegen werkge vers: zo'n vast contract is eigenlijk een heel ding, weet je zeker dat je dit wilt doen?" Kantonrechter Monetta Ulrici sluit zich aan bij de harde kritiek van arbeidsjuristen. „Een periode van vijf maanden geeft een heel lang periode van onzekerheid, niet doen dus", adviseert zij de Kamerleden. SP-Kamerlid Bart van Kent laat er geen gras over groeien: hij dient een voorstel in om de proeftijdverlenging te schrappen. Maar zover zijn de re geringspartijen VVD, CDA en D66 nier. Zij willen eerst ophel dering van Koolmees en bena drukken dat het doel - meer vaste contracten - voorop staat. Essentieel De enige die wél enthousiast is over een langere proeftijd zijn de werkgevers. Voorzitter van MKB Nederland Jacco Vonhof (foto) stelt, mede namens VNO-NCW, dat een proeftijd van vijf maan den 'eigenlijk wel essentieel' is als je iemand een contract voor on- dinsdag 4 december 2018 GO DEN HAAG Minister Eric Wiebes (Economische Zaken en Kli maat) heeft dat laten weten aan de Tweede Kamer. HOOFDDORP BRUSSEL Afschaffing van het twee keer per jaar verzetten van de klok gaat niet ge beuren voor 2021. Dat werd gisteren duidelijk bij overleg van de EU-trans- portministers. De optie om de zomer en wintertijdrege ling te houden zoals die is, blijft open staan. Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) pleitte voor een stu die naar de gevol gen van afschaffing. STOCKHOLM De spil in het schandaal rond het Nobelprijs voor de Literatuurcomité, is schuldig bevonden aan een tweede verkrachting. Jean- Claude Arnault kreeg in hoger beroep 2,5 jaar gevangenisstraf. IDSTEIN Een bus die met 48 passagiers onderweg was van Amsterdam naar Frankfurt is in de nacht van zondag op maandag ten noord westen van de reisbe- stemming uitgebrand. Alle inzittenden heb ben zich tijdig kunnen redden. Het vuur ont stond in de motor van de bus en verspreidde zich snel over het voertuig dat in de buurt van Idstein reed. De Duitse politie schat de schade op zeker 200.000 euro. j 3 dagen genieten in het hart van deze vestingstad, oj 2 nachten incl. ontbijt in Kasteel Coevorden (8,2) 2 keer een diner (hoofdgerecht) Slaap in een voormalig graanpakhuis aan de haven Gratis wifi en parkeren. Aankomsten t/m maart 4* Fletcher Hotel Carlton, Naaldwijk 3* Landhotel De Greune Weide (8,1) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting De harde kritiek op het kabi netsplan om de proeftijd voor afgaand aan een vast arbeids contract op te schroeven naar vijf maanden, heeft regerings partijen aan het twijfelen ge bracht. Laurens Kok Den Haag 'anaf:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4