Voor ieder wat wils op festivals Anywave en Aemstie Alive 6 Extra Cessna wordt opgeknapt in schuur Mensen met vliegangst kunnen straks in Nieuwerkerk al in een Cessna 152 stappen. Maar straks ook in de grotere broer van het vliegtuig. Eigenaar Cees Geuze (63) breidt Flightsimulator Zeeland uit met een Cessna 172. Cees Geuze, zijn zoon en schoonzo nen zijn al begonnen met de werk zaamheden aan de Cessna 172. Het vliegtuigje staat onderin de schuur aan de Schoolstraat om daar hele maal opgeknapt te worden en aan gesloten op beeldschermen. Op zolder staat sinds december 2012 al de Cessna 152. Het levensechte vliegtuig staat voor een ingenieus, halfrond beeldscherm waarmee virtueel vluchten over land en zee worden gemaakt. Op basis van sa- tellietbeelden. ]e kunt er mee over het eiland vliegen, maar ook bij voorbeeld richting Zuid-Engeland. Aan het huis van Cees Geuze ko men piloten tegen betaling oefenen. Particulieren kunnen in de avond uren of op zaterdagen ondervinden hoe het is om te vliegen. „Vooral ou dere mensen van het eiland of Goe- ree-Overflakkee die nog nooit in het echt gevlogen hebben, komen langs. Mensen met vliegangst ook. Die neem ik dan een paar vluchtjes mee en zo raken ze van hun angst af', vertelt Geuze. Naast deze hobby heeft hij een bouwbedrijf Vliegbrevet Geuze demonstreert in de Cessna 152 zijn vliegkunsten. Tot 1996 had de Nieuwerkerker een vliegbrevet. Hij maakte vroeger vanaf vliegveld Midden-Zeeland zelf vluchten. Vooral boven de provincie. „Ik heb nooit piloot willen worden. Het is puur hobby." De grotere broer die hij naast het huidige vliegtuigje gaat neerzetten, komt van het vliegveld in Rotter dam. Het toestel is pas tien jaar oud en heeft er slechts 3000 vlieguren op zitten. Toen een monteur ermee over de baan ging taxiën, rolde het toestel over om vervolgens te cras hen. De Cessna 172 werd afgekeurd en komt na zeker een jaar montage in werking bij Flightsimulator Zee land. Meer dan bij de Cessna 152 is alle apparatuur op het board van de nieuwe aanwinst geautomatiseerd. Straks kunnen de beeldschermen van de twee vliegtuigen worden ge koppeld, zodat mensen 'in formatie' kunnen vliegen. „Mensen uit de vliegwereld vin den het fantastisch dat deze toestel len een tweede leven krijgen", ver telt Geuze. Ergens heeft hij nog een derde vliegtuig staan. Een Piper Warrior PA28-161, een 4-persoons laagdekker. Dat wordt na de Cessna 172 zijn volgende project. Komende zaterdag opent Poppo dium Brogum in Zierikzee haar deuren om lokale dj's en Zeeuwse bands de ruimte te geven tijdens het muziekfestival Anywave. De Hobbyisten, dj Ko Willemse en Gwen van Oeveren geven acte de presence. De derde wintereditie heeft ook een noviteit. Op de bin nenplaats kunnen bezoekers zich warmen aan een kampvuur en wordt er live akoestische muziek verzorgd. Ook in de line-up van de wintereditie wordt de di versiteit gezocht. Op het po dium van Anywave is elk soort band welkom. Grote namen Na de feestdagen volgt Aemstie Alive. Het kleinschalige festival, dat 24, 25 en 26 januari in Burgh- Haamstede wordt gehouden, wist al eerder grote namen te trekken en heeft dat ook dit jaar voor elkaar ge kregen. Naast Roel van Velzen en Frans Bauer (foto) is ook rapper Jo- sylvio te vinden in de line-up. Met meer dan vijftig miljoen weer gaven op Youtube en maan delijks meer dan een half miljoen luisteraars op Spo- tify is Josylvio één van Ne derlands populairste arties ten. Vrijdag 25 januari kunnen tieners hem gratis zien optreden tijdens het programma-onderdeel 'Teen agers go Aemstie Alive'. Donderdag 24 januari is er Goud voor Oud met optredens van onder anderen Den- nie Christian, Ben Cramer en Cor- rie Konings. Zaterdagavond 26 januari barst Aemstie Alive zelflos. IN DE REGIO Zwemfeest met lichtjes Lezing over het leven van Toon Hermans Foto's van André Joosse MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 4 december 2018 SD In zijn schuur bouwt Cees Geuze aan zijn tweede vliegsimulator. fotoernestaverburg Flightsimulator Zeeland breidt uit Gerrit van Loon Nieuwerkerk Het winterseizoen betekent naast de feestdagen en kou dat Anywave en Aemstie Alive weer aftrappen. Feestnummers, be kende artiesten en lokale bands: er is voor ieder wat wils op de festivals. Thomas Clement Zierikzee NIEUWERKERK Zwembad Dol-fijn in Nieuwerkerk houdt vrijdagavond een lichtjeszwemfeest. Van 19.30 uur tot 21.00 uur kan er voor 3,50 euro per persoon gezwom men worden onder sterrenlichtjes en is er een hapje en drankje. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij het zwembad op woensdag van 14.15 uur tot 15.45 uur, donderdag van 13.00 uur tot 16.00 uur en op de avond zelf. Er is minimaal een A-diploma ver eist. THOLEN Dick Peters geeft morgen in Tholen een lezing over het leven en het werk van Toon Hermans. Hermans was be halve een succes volle theaterman ook een begena digd schilder en schrijver. Met zijn gedichtenbundels, verhalen en boekjes met meditatie en gebeden inspireert hij mensen tot op de dag van van daag. De lezing is gratis toegankelijk en be gint om 10.00 uur, aan de Oudelands- estraat 11. GOES In Ter Weel (Joan- naplantsoen 1) toont André Joosse tot 1 maart 2019 di verse foto's die te maken hebben met architectuur. De werken bestaan uit verlaten gebouwen zoals ziekenhuizen, koolmijnen en fa brieken. Voorheen levendige plekken, maar van de ene op andere dag was dit allemaal verdwe nen. Te zien op werkdagen tussen 8.00 en 17.00 uur. WEGAFSLUITING GOES Het verkeer tussen de A58 en Noord-Beveland moet komend weekend rekening houden met hinder van wege een afsluiting van de Deltaweg. Het gedeelte tussen de grote kruising bij Goes en de kruising bij Wilhelminadorp is niet toegankelijk tussen vrijdagavond 20.00 uur en maan dagochtend 6.00 uur. Het wegdek krijgt dan nieuw asfalt. Het verkeer wordt omgeleid via twee routes: door Goes en langs Wolphaartsdijk. Goes uitrijden via het Tiendenplein is op de genoemde dagen ook niet mogelijk. Het stukje weg tussen het Tiendenplein en de grote kruising krijgt ook nieuw asfalt, foto johan van der heijden BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; BURGH-HAAMSTEDE Blauwe deur naast de Koebel, 9.00-10.00 uur: Inzameling spullen Burghse rommelmarkt; Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdan sen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Pelgrimskerk, 9.00,10.15 en 20.15 uur: Yoga; GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.30 uur: Koersbal en soos; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 19.15-22.30 uur: Vrij bridgen met prijzen; NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.30-11.30 uur: Badminton Senior en BC Noordgouwe; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewe gen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; RENESSE Blikmuseum, 10.00-12.00 uur: Kerstexpositie; Dorpshuis, 19.15-20.15 uur: Yoga Steffine; SCHARENDIJKE Dorpshuis de Putmeet, 13.00- 16.00 uur: Tekenen en Schil deren; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.00 uur: Bewegen op muziek, 15.15 uur: Koersballen; SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.15 uur: Bewust en ontspannen bewegen; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur: Wad, overleven op de grens van water en land, 20.00 uur: McQueen; Haven park 5, dagelijks, Expo O, Kijk Adios Mondragon, Welkom Sinterklaas; Lesruimte van Verbreed je Horizon, 20.00 uur: Lezing Kerst in Rusland; Stadhuismuseum, 11.30 uur: Rondwandeling struikelstenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49