r Tijd voor bezinning na 'Max Verstappentje' Haasje is eigenlijk een konijn 9 k SPELDJE Tsjechië hadden gespeeld als voor wedstrijd van Nederland-Tsje- chië." Wat Seedo betreft dan niet met de plofbal. Want die heeft het zaalvoetbal veranderd. En echt niet ten goede, vindt de eerste Zeeuwse zaalvoetbalinternational. „Ik zat precies in de transformatie van de 'stuiterbal' naar de plofbal. Met de stuiterbal was het zaalvoet bal veel leuker dan nu. Toen draaide het veel meer om tech niek." „Vroeger had je heel veel van die tengere ventjes. Dan wist je: dat zijn pingeldozen. Ik was er zelf ook één. Balletje aan de voet, de 1 tegen 1 opzoeken, actie maken en een overtal creëren. Met de plofbal moest je meer kracht zetten, wat ten koste ging van de fijne voet ballers. De aanname werd met de plofbal ook minder moeilijk. Ook dat ging ten koste van de pingel dozen." „Met de plofbal kwamen ook de Fifa-regels. Je mocht plots slidings en bodychecks maken. Als je een mannetje uitspeelde, kreeg je een beuk en moest je maar afwachten of er gefloten werd. Het is nu veel meer fysiek, het gaat om loop werk, formaties neerzetten, blok ken zetten. Ik heb wel eens wed strijden gekeken van Groene Ster, maar het zaalvoetbal van tegen woordig is niet mijn zaalvoetbal." Trainingsbeest Zo veel leuker was het om zondag - samen met zijn vaste supporters van toen - Robert Ayal en Milko Pattikawa - in Sittard met genera tiegenoten uit de stuitertijd te so- cializen. Voor Seedo bleef het ove rigens bij die twee interlands in 1997- „Voor de trainingen moest ik naar Zeist of Spakenburg. Maar ik was niet zo'n trainingsbeest. Na een aantal keren was ik er wel klaar mee." Hij richtte zich op zijn Belgische clubs, waarmee hij een rijk zaalvoetbal-cv opbouwde. Tussen zijn 18de en 36ste speelde hij bij clubs als Parlement Ant werpen, Park Houthalen, Wom- melgem en Edegem. Zijn grootste successen vierde hij bij Terlinde Mortsel. In de tijd dat hij ook in ternational werd, won hij er de be ker en verloor de finale om de landstitel. „Op het veld heb ik mooie dingen meegemaakt, maar in de zaal kwam ik op plaatsen waar ik anders nooit was geko men." Over de precieze aanleiding van de clash tussen de twee bestaat geen duidelijkheid. Een feit is dat Ver- schuure Sanderse op een gegeven moment inhaalde, om vervolgens de wedstrijd in Kruiningen te win nen. De Vlissingse nummer twee ging direct na de finish verhaal ha len, voor het oog van de camera's. De Yersekse concurrente hield wij selijk haar mond. Bij de prijsuitrei king was het nog steeds geen pais en vree. Gekissebis Volgens Anjolie Engels liggen de twee atletes elkaar niet. Er was al eerder gekissebis, onder meer op de sociale media. „Zaterdagmiddag escaleerde de situatie. Elkaar in de haren vliegen na een wedstrijd, kan natuurlijk niet. Ze zullen er volwassener mee moeten om gaan." Wat er bij een cross - in de wilde natuur - wel en niet mag, ligt vast. Engels stelt datzaken als afsnijden, duwen en trekken verboden zijn. „Wordt dat geconstateerd, dan word je gediskwalificeerd. Maar bij de Inkelcross wordt er in het bos gelopen en is er minder toezicht dan in het open veld. We hopen dat het bij Zeeuwse wedstrijden zich allemaal zelf oplost en dat er een gemoedelijke sfeer is tussen de atleten. Soms zijn de paden smal en ontstaat er wel eens een situatie dat je elkaar aanraakt en dat moet je dan gewoon accepteren. Als je maatjes van elkaar bent, zoals Tim Pleijte en Tim van den Broeke, dan is het ook allemaal geen probleem. Maar ben je dat niet, dan kunnen er 'Max Verstappentjes' ontstaan." Lezingen Engels doelde daarmee op de ruzie van de Limburgse Formule ï-cou- reur met de Fransman Esteban Ocon, kort na Grand Prix van Bra zilië. Toen haalde Ocon Verstappen in op een manier die de Nederlan der niet accepteerde. Er was na af loop wat duw- en trekwerk. Engels: „De lezingen van Monica en Moniek waren verschillend. Je ziet dat ze situaties anders interpre teren en dat de boosheid op dat mo ment niet goed gekanaliseerd wordt." dinsdag 4 december 2018 GO altijd bij de oude 'stuiterbal' -4 In België bouwde Steven Seedo een rijk zaalvoetbal-cv op. Hier is hij aan de bal, in het shirt van Edegem. foto MAARTEN STRAETE- MANS Doelman Leo Halle debuteerde in 1928 voor Nederland tegen Italië en moest het pluchen konijn mee het veld op nemen. De traditie van een haasje voor een de buterend internatio nal vindt zijn oor sprong in 1924. Het Nederlands elftal nam in dat jaar deel aan de Olympische Spelen in Parijs. Van een Nederlandse consul kreeg Oranje een speelgoedkonijn als mascotte aange boden. Het konijn, dat door de tand des tijds transformeerde tot een haasje, werd bij de eerste wedstrijd tegen de doelpaal gezet en warempel: Nederland won met maar liefst 6-0 van Roemenië. Dat smaakte naar meer. Maar volwassen mannen met een pluchen konijn... Dat was niet echt stoer. Besloten werd dat het konijn onder de hoede van een de butant kwam, bij wijze van ontgroe ning. Een aantal jaren hield de tradi tie stand tot een te leurstellend gelijk spel tegen Noorwe gen. Het konijn annex haasje leeft voort in een speldje dat elke Oranje-de butant nu krijgt. Op dit moment zijn er ruim 760 (manne lijke) veldvoetballers die zo'n haasje heb ben gekregen. In de zomer kwamen daar ruim 260 (ex-) Oranje-Leeuwinnen bij. In het zaalvoetbal zijn het er 284, onder wie Steven Seedo, Khalid el Hattach en de broers Said en Hoessein Bouzam- bou. De ruzie tussen de atletes Mo- nica Sanderse en Monique Ver- schuure houdt de gemoederen binnen de atletiek flink bezig. Zaterdag, direct na de Inkel- cross, ging het tussen de twee over een al dan niet correcte in haalactie. Anjolie Engels, de voorzitter van de Vereniging Zeeland Atletiek én een goede bekende van de twee, pleit voor een vreedzame oplossing. „Want ze gaan elkaar nog wel vaker tegenkomen." Roeland van Vliet Vlissingen r Monique Verschuure tijdens de laatste meters in Kruiningen. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Monica Sanderse was witheet na de finish van de Inkelcross. ARCHIEFFOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41