Ift O O) CD O 8 Suurmond grijpt de winst in Californië Drie ereprijzen voor Kloetinge na derby Vier keer goud voor Turnschool Zeeland Eerste Zeeuwse zaalvoetbalinter national in het zonnetje gezet door KNVB. Hij heeft niet zo veel met het zaalvoetbal van nu. De Geus heeft nieuw 'hyperduo' ZAAVOETBAL INTERNATIONAL 1J De Vlissingse triatleet Marcel Suurmond heeft voor de eerste keer in zijn carriere een volledige triatlon (3,8 kilometer zwemmen, 180 kilometer fietsen, 42 kilometer hardlo pen) gewonnen. Hij verpulverde in Palm Springs (Californië) met een eindtijd van 9.22 uur de concurrentie. De eerste achtervolgers kwamen vele minuten later binnen. Suurmond, die al driemaal deelnam aan de Ironman op Hawaii, deed in Palm Springs mee aan een wedstrijd uit de zogenoemde HITS Series. Daarbij was niet alles even goed geregeld als bij een Ironman, waardoor hij kostbare tijd verloor. Een tijd dicht bij of on der de 9 uur zat er zodoende niet in. Wat een derby al niet teweeg kan brengen. Kloetinge-De Meeuwen (5-1) stond garant voor drie ereprijzen in de Voetbal Awards, een initiatief van CTV Voetbal en de PZC. Hat trickmaker Can Özgan werd gekozen tot Spe ler van de Week én zijn 2-0 werd Doelpunt van de Week. Hij lepelde de bal over de doel man. Kloetinge werd uitgeroepen tot Club van de Week. De overige prijzen gingen naar Edwin Kriens, die als interim-trainer na twee duels nog een honderdprocentscore heeft bij MZC'n. Speelster van de Week werd Angela Versluijs van Sparta/JVOZ, die een zuivere hattrick maakte tegen 's-Gravenzande (8-2). Turnschool Zeeland uit Vlissingen deed goede zaken bij de Turn Totaal Cup in Breda. Goud was er voor Yara Helleman bij de junioren in de eerste divisie. Ze won zowel op balk als op vloer. Daarnaast werd ze tweede op het toestel sprong. In dezelfde categorie wist Fleur Din- gemanse zilver te behalen op zowel balk als vloer. Goud was er ook voor Amy Quakkelaar bij de jeugd in de eerste divisie, op het onder deel vloer. Op sprong werd ze tweede en op brug en balk legde ze beslag op de derde plaats. Marley Boufrahi liet de mooiste sprong zien bij de pupillen niveau Ni en pakte dus goud. Frederique Snijders (senioren eerste di visie, brug), Kiara van Belzen (tweede divisie jeugd, sprong en vloer), Katja Delhaas (jeugd N3) pakten brons, Djenna Salcedo (pre-in- stap) won een zilveren plak. GoAhead Tieleman Wist Steven Seedo eigenlijk wel wat een haasje was? „Dat ik het echt niet weet", scha tert de 46-jarige Middelburger. Maar hij kreeg er zondag wel één tje van de voetbalbond KNVB. Net als alle andere zaalvoetballers die ooit in het Nederlands team heb ben gespeeld. Lang voor de 'Groene Sterren' uit Vlissingen speelde Seedo in 1997 immers al in Oranje. Weken geleden kreeg hij een mailtje van de KNVB. In navolging van de A-internationals op het veld bij de mannen én de vrouwen wilde de bond ook alle Oranje zaalvoetballers een haasje geven als bewijs dat ze international zijn (geweest). En daar hoorde Seedo dus ook bij. „Ik heb eerst dubbel gelegen van het lachen", erkent hij. „Het is 21 jaar geleden joh." Vierlandentoernooi Maar zondag in Sittard kreeg hij zijn haasje opgespeld. Want het is dus een speldje. „Hartstikke leuk natuurlijk", vindt Seedo. „Toen ik het mailtje had gelezen, dacht ik toch terug aan mijn ervaringen met Oranje. De eerste interland, het omkleden, de tegenstander. Het was tegen België in Almelo, tijdens een vierlandentoernooi. Twee dagen later speelden we nog tegen Spanje." Het was zondag in Sittard, waar het huidige Oranje oefende tegen Tsjechië (5-4-verlies), een feest der herkenning. „Al die mannen van toen weer eens spreken was het leukste", aldus Seedo. Herinnerin gen ophalen en bijkletsen. „En het was nóg leuker geweest als we bij voorbeeld oud-Oranje tegen oud- Met de stuiterbal was het zaalvoetbal veel leuker dan nu. Toen draaide het veel meer om techniek VLISSINGEN De hyperproduc- tieve duo's van vorig seizoen Mar- tijn Simonse/Tom Blomaard (Luc- tor Heinkenszand) en Jean-Paul Harthoorn/Dennis de Nooijer (Apollo'69) hebben een opvolger. Bij Duiveland schieten Joran Malie paard en Ronald Zwager al vanaf de start van de competitie met scherp. Na tien speelrondes hebben ze er samen al 44 ingekogeld en zijn al ver over de helft van de productie van de doelpuntenmachines van vorig seizoen. Het dubbelloops geweer Simonse/ Blomaard beëindigde de competi tie samen met 77 goals. De veerti gers Harthoorn en De Nooijer hiel den pas op bij 80 doelpunten. Een opvallende parallel tussen de duo's Maliepaard/Zwager en Hart- hoorn/Blomaard: ze delen dezelfde trainer. Rohan de Geus stond vorig seizoen langs de lijn bij Apollo'69 en is nu trainer van Duiveland. Topscorer ,.5 dinsdag 4 december 2018 TRIATLON Marcel Suurmond na zijn zege in Palm Springs. fotofamiliesuurmond VOETBAL TURNEN Met ingang van de tweede seizoenshelft heeft het biljartteam van Treva zich versterkt met Patrick Kesteloot. Hij wordt voorlopig in gezet in het tweede team met het oog op handhaving in de tweede divisie en zal een en kele invalbeurt hebben in het eerste team. Vol gend seizoen is het de bedoeling dat Kesteloot een vaste waarde wordt in het eerste team, dat in de eerste divisie uitkomt. 51 Istvan Bakx en Julius Bliek moesten gis teravond met Go Ahead Ea- gles een flinke nederlaag slik ken in de Keu ken Kampioen Divisie. De ploeg uit De venter verloor op bezoek bij Jong PSV met maar liefst 5-1. Halverwege stond het 3-0. Bakx speelde het hele duel, Bliek mocht na 85 minuten in vallen. Sharona Tiele man (foto) ging gisteravond on deruit met de voetbalsters van ADO Den Haag. Op be zoek bij Ajax werd het 1-0. De uit Terneu- zen afkomstige Tieleman viel na 77 minuten in. ADO pro beerde daarna tevergeefs de gelijkmaker te forceren maar moest de derde neder laag slikken. Rudy Boogert Sittard Steven Seedo met het haasje dat hij zondag in Sittard van de KNVB kreeg. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA - Steven Seedo, voormalig zaalvoetbalinternational CD Cf) cn _03 03 O O) O O 03 03 Joran Maliepaard Duiveland 4Bzat 24 1 24 Kyle Doesburg Hoek 3edivzat 11 2 22 Ronald Zwager Duiveland 4B zat 20 1 20 Sinan Coban HVV'24 3Azon 13 Vlissingen HBzon 9 Sluis 5Azon 17 19,5 AbdoeAbdenbi 2 ■■MMS 18 Jens Pyfferoen 17 Miroslav Peric Terneuzense Boys 2Ezat 11 1,5 16,5 Martijn Simonse Luctor Heinkenszand 3A zat 11 1,5 16,5 Erwin Franse Goes 3edivzoq 8 2 16 Niels Luteijn Zeelandia Middelburg 2Ezon 10 1,5 15 Yordi Nijland RCS 3A zat 10 1,5 15 Joost de Witte Noad'67 3Bzat 10 1,5 15 Gijs van Duijvenbode De Westhoek 4Bzat 15 1 15 Marvin Cornelis Hoofdplaat 5Azon 15 1 15 Arjen de Koeijer Yerseke 2Ezat 9 1,5 13,5 GinoZupelli Walcheren 3A zat 9 1,5 13,5 o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40