Burgers willen geen boa's Metalband Gorefest komt niet meer bijeen Manjaar achter tralies wegens oplichting II Lief dagboek 2 Met nog één dag te gaan voor Sinterklaas en Kerstmis aan de horizon, is het stressen bij webwinkels als Bax Music in Goes en bij PostNL. Het wordt drukker. FEESTDRUKTE BAX EN POSTNL Commentaar Duizenden bijzondere opsporingsambtenaren helpen de politie met het handhaven van allerlei wetten en regels. Deze boa's beschermen het milieu, handhaven de leer plicht, delen parkeerbonnen uit, zijn jachtopzichter, dat soort werk. Allemaal heel nuttig. Al een tijdje worden ook boa's inge zet om de openbare orde en veiligheid in buurten en wijken te handhaven. Dat is eigenlijk een taak van de politie, maar dit werk wordt steeds vaker aan boa's overgelaten. Dus is het niet zo vreemd dat die mensen middelen willen om zich te verdedi gen, een stok en pepperspray. Want je zult overeind moeten blijven in het harde Amsterdamse nachtleven. Of straks met oud en nieuw je werk moeten doen bij de onvermijdelijke vuur- werkrellen. De begrijpelijke wens van de boa's leidt af van het echte probleem. Dat is niet hun kwetsbaarheid. Het echte probleem is het tekort aan inzetbare mankracht bij de politie. Burgers wil len niet de schijnveiligheid van boa's, maar de zekerheid van echte politiemensen die de openbare orde en veiligheid des noods met geweld kunnen handhaven en die daarom veel meer gezag hebben. Het gaat ook om de voelsprieten van de politie. Als de boa's meer en meer de rol van de oude gemeentepolitie overnemen, raakt de huidige Nationale Politie onvermijdelijk vervreemd van het leven in de buurten en wijken. Dat is gevaar lijk. Want juist die contacten op straat zijn belangrijk in de strijd tegen kleine en grote criminaliteit. Het echte probleem is het tekort aan inzetbare mankracht bij de Nationale Politie '26-4-19' was de boodschap, met daarbij een video van de versie die Gorefest maakte van Autobahn van Kraftwerk. Voor veel fans was het signaal onmiskenbaar: Gorefest komt weer bij elkaar. Gisteren werden de geruchten ontzenuwd. Op 26 april treedt wel Wolfgang Flür op in 't Beest. Hij maakte van 1973 tot 1987 deel uit van Kraftwerk. Het concert vindt plaats 25 jaar nadat Gorefest Autobahn op nam in 't Beest. Frank Harthoorn, oud-gitarist van Gorefest en nu muziekprogram- meur van 't Beest, laat doorscheme ren dat de verwarring bewust is ge zaaid. Maar van een nieuwe reünie - in 2004 kwam Gorefest opnieuw bijeen nadat de band in 1999 uit el- Dat gaat niet meer gebeuren. Het lijkt me een slecht idee kaar ging - is geen sprake. „Dat gaat niet meer gebeuren", zegt Hart hoorn. „Er zijn aanbiedingen zat en er zijn veel mensen die graag een re ünie zouden zien, maar het lijkt me een slecht idee." ALMANAK De dame uit Cadzand keek zon dagavond naar het tv-pro- gramma Lief Dagboek. Daarin vertellen 'gewone Nederlan ders' over hun hersenspinsels toen ze jong waren. De Ke- zandse dertiger kroop daarop de zolder op en vond haar dagboek. Ze las wat ze als 16-jarige had geschreven. Over haar emo-pe- riode. En over een vakantie liefde die als souvenir een lok haar had afgeknipt. De Ke- zandse had het haar, nog vet van de gel, in haar boek geplakt. Ge schrokken klapte ze haar dag boek dicht. Haar conclusie: 'Ik was vroeger echt raar.' ZLTO viert feest met minister Ger van Unen trekt SP-Statenlijst TERNEUZEN Man scheurt met 120 door de stad De 32-jarige Belg M. V., die 43 Tho- lenaren wist op te lichten, is giste ren veroordeeld tot een celstraf van anderhalfjaar waarvan één derde voorwaardelijk. Ook moet hij ruim een miljoen euro schadevergoe ding betalen en heeft hij een be roepsverbod van vijfjaar. Het vonnis was iets lager dan de eis. Het gebeurde van februari 2010 tot en met 29 juli 2011. Naast de Tholenaren werd ook het financi eel advieskantoor Kot Hage in Tholen slachtoffer van zijn praktij ken en zagen de gedupeerden hun zuurverdiende spaarcenten in rook opgaan. V. richtte Topig Ltd op, schafte een virtueel adres aan, maakte een gelikte brochure en via Kot Hage - die volkomen te goe der trouw handelde - stapte hij in de markt van beleggen en sparen. Een solide belegging,een gegaran deerde rente van 4,7 procent, een deposito-garantiestelling en nul procent risico. Alles was onder bouwd met valse bankafschriften, valse garantieverklaringen, valse jaaroverzichten. Het geld dat de beleggers stort ten kwam echter niet verder dan de portemonnee van V., die er in één jaar een miljoen euro door heen joeg. leuke cadeaus hebben", zegt de Nij- megenaar. „Mijn broer en onze partners vieren dit jaar Sinterker- sternieuw. Hebben we de hele han del gelijk gehad. Hij heeft bedacht We hebben ons kantoorpersoneel gevraagd een dagje in het magazijn te staan Webwinkels hebben het zo druk, dat zelfs het kantoorpersoneel moet inspringen om alle bestellingen te verwerken. En dan te bedenken dat de drukte al in november be gon. Steve Pasveer heeft net zijn busje geparkeerd bij Bax Mu sic in Goes om een bestelling voor zijn evene- mentenbedrijf. „Ik ga even kij ken of ze nog dinsdag 4 december 2018 Zou er dan toch een reünie komen van de legendarische Zeeuwse deathmetalband Gore fest? Het cryptische bericht dat het Goese podium 't Beest zon dag op zijn facebookpagina plaatste, leidde tot speculaties. Luc Oggel Goes - Frank Harthoorn, oud-gitarist van Gorefest Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Boeren- en tuindersorga nisatie ZLTO bestaat 175 jaar en viert dat samen met minister Carola Schouten van Landbouw. Het feest is op 13 decem ber in de Zeelandhallen. Gastspreker is Richard van Hooijdonk. Hij is trendwatcher en futurist. Hij gaat in op de vraag hoe technologie de land bouw in 2030 verandert. Is een boer straks nog wel een boer of is hij een techneut op een high tech bedrijf? Minister Schouten open het ZLTO-festival om 16.15 uur. Zij zal haar visie geven op de landbouw en het ondernemerschap. TERNEUZEN Fractievoorzitter Ger van Unen uit Hulst is volgend jaar opnieuw lijsttrekker voor de SP bij de Provin ciale Statenverkiezingen. Voormalig Eerste Kamer lid Kees Slager uit Tholen is lijstduwer op plaats 35. Nummer twee op de lijst is Sylvia Tuinder uit Mid delburg. De top tien van de lijst is verder: 3. John Kruiver (Borsele), 4. Sjaak Rijkse (Vlissingen), 5. Petra Coret (Vlissin gen), 6. Alex Burger (Hulst), 7. Pieter Peul (Vlissingen), 8. Marianne de Leeuw (Goes), 9. Theo Korevaar (Tholen) en 10. Annie Gerarts (Sluis). Een 21-jarige man uit Terneuzen is zondag zijn rijbewijs kwijtgeraakt. Hij scheurde met 120 ki lometer per uur door de stad waar men maxi maal 50 kilometer per uur mag rijden. De poli tie zette de achtervol ging in en maten zijn snelheid. Na correctie bleef een overschrijding van de maximumsnel heid van 61 kilometer per uur over. De autobestuurder werd verhoord in een politie cellencomplex. Na zijn verhoor mocht de jonge man weer naar huis. Tegen hem werd pro ces-verbaal opgemaakt. Alle hens Ad Roos Middelburg - Anne Minderhoud, Bax Music Ondine van der Vleuten Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34