zonder de lucht in te gaan Nieuwe tegenvallers kunnen leiden tot riskante bezuinigingen Steven Seedo heeft niet zoveel met het zaalvoetbal van nu Wie bang is om te vliegen, kan hulp vinden, tn je hoeft daarvoor niet eens naar het vliegveld, maar naar het huis van Cees Geuze in Nieuwerkerk. Daar staat een vliegsimulator en over een tijdje komt er nog een tweede bij. En zelfs een derde staat op de,plcmning. Ook hobbyvliegers en mensen die nog nooit gevlogen hebben, maken gebruik van de diensten van Geuze. Vliegen over Zeeland, zonder een meter de lucht in te gaan. In de landelijke Mediabegroting 2019 meldt minister Arie Slob dat de Zeeuwse omroep volgend jaar een negatieve kasstroom van ruim twee ton verwacht, op een begro ting van zo'n negen miljoen euro. Voor de Commissariaat voor de Media is dat aanleiding om de kas- ontwikkeling nauwlettend te gaan volgen. Vorig jaar heeft Omroep Zeeland een bezuiniging van bijna een mil joen euro moeten doorvoeren, vooral op de techniek en de niet-re- dactionele afdelingen. Omroepen in dunbevolkte gebieden hebben het toch al lastig, doordat de subsi die afhankelijk is van het aantal in woners. Over 2016 en 2017 heeft Omroep Zeeland extra geld gekregen voor de uitvoering van de reorganisatie. Over de hoogte van de bedragen is pas recent uitsluitsel gekomen. „Daarmee is die negatieve kas stroom alweer grotendeels gelijkge trokken", zegt directeur Schoonen. De zorgen blijven niettemin groot. Vorig jaar werd al afgesloten met een tekort van bijna 270.000 euro. De algemene reserve is met 1,6 miljoen euro op een minimaal ni veau. „Het is heel terecht dat het Commissariaat voor de Media onze kasontwikkeling nauwlettend gaat volgen", zegt Schoonen. „Dat be grijp ik heel goed. Sterker nog: dat was ook mijn wens, zodat ik druk kan uitoefenen op de politiek door te laten zien dat we het echt niet breed hebben." Nieuwsredactie Nieuwe tegenvallers zullen ingrij pende gevolgen hebben. „Als we moeten bezuinigen, dan zal dat toch op de nieuwsredactie zijn. De rest is al wegbezuinigd of op een zodanig niveau dat het minimaal is. Minder kan in mijn ogen niet meer. Dan ga je risico's lopen", zegt Schoonen. Zij zet vooral in op sa menwerking met andere omroe pen, zoals ook al met de NOS ge beurt. De rest is al wegbezuinigd of op een zodanig niveau dat het minimaal is Minister Slob uitte vorige week bij zijn bezoek aan de omroep be grip voor de penibele situatie, maar kon geen concrete toezeggingen doen. „Hij toonde veel bereidwil ligheid om met ons mee te denken, maar meer dan dat is het op dit mo ment ook niet." Kleintje De ondernemingsraad is bezorgd, zeker als het gaat om de toekomst van de regionale journalistiek, zegt voorzitter Wilbert Moerkerk. „De bezuinigingen hebben op alle om roepen hun weerslag, maar vooral voor de 'kleintjes' wordt het lastig. Wij hebben de bezuiniging aardig opgevangen door in de jaren ervoor heel verstandig met geld om te gaan, maar je gaat het een keer mer ken. Dat kan niet anders. Als de fi nanciën zo worden beknot, komt op den duur de vraag of je nog wel aan de eisen van de Mediawet kunt voldoen." dinsdag 4 december 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND8 Vliegen over Zeeland... Omroep Zeeland krap bij kas De bezuinigingen drukken zwaar op Omroep Zeeland. De organi satie kan zich geen financiële tegenvallers meer veroorloven. Als die zich toch voordoen, zijn verdere ingrepen in de perso nele bezetting noodzakelijk, zegt directeur Monique Schoo- nen. Rolf Bosboom Oost-Souburg - Monique Schoonen, directeur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33