2033 Negen jaar cel voor smokkel 1143 kilo coke Meer dan 100 mensen met drugs in verkeer 2 ERNSTJAN ROZENDAAL Column DESTELLING Vandaag: Ik heb ook last van decemberstress Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters rechter: ratelband mas geen w jaar worden Gewonde bij ongeluk op Postweg Twee gewonden bij botsing auto's ZIERIKZEE Zeelandbrug even dicht na ongeluk De 29-jarige Middelburger M. K. kreeg voor zijn betrokkenheid bij de smokkel van 1143 kilogram coke zes jaar en drie maanden in plaats van de geëiste acht jaar en de Goesenaar L. W. kreeg een veroordeling van 32 maanden cel, in plaats van de geëiste vier jaar. De cocaïne, verstopt in een contai ner met ananassap uit Colombia, werd in december 2015 bij een inval aangetroffen in een loods in Raams- donksveer. Een ruim jaar daarvoor werd W. door de Middelburger K. benaderd om een klusje te klaren. W. reed dagelijks naar de haven van Antwerpen om daar containers op te halen. Volgens afspraak zou W. de container ophalen en de trailer bui ten het haventerrein ontkoppelen, waar een andere chauffeur het trans port zou overnemen. De handel en wandel van de drie kwam via een anonieme tip in beeld en na tele foontaps en observaties deed de po litie een inval, terwijl de lading in de loods werd gelost. Naast zijn betrokkenheid bij de in voer van de cocaïne runde K. (37) nog een organisatie met hennepkweke rijen. Voor hun deelname daaraan De cocaïne zat in een container met ananassap uit Colombia verstopt kregen Vlissinger P. L. (30) en de 50- jarige H. V. uit Breda celstraffen ge lijk aan het voorarrest plus taakstraf fen van 216 en 108 uur opgelegd. De Bredase vriendin van K. werd ver oordeeld tot een taakstraf van 58 uur. Een bloedonderzoek bevestigde in 106 gevallen dat inderdaad de limiet voor drugs in het bloed was over schreven. Het resultaat van 23 bloedtests is nog niet bekend en in de 19 andere gevallen was de test negatief, is een bloedproef gewei gerd of was er een andere reden waardoor het drugsgehalte niet is vastgesteld. In meer dan de helft van de geval len (63) ging het om bestuurders die softdrugs hadden gebruikt. Ver der werden aanzienlijk meer men sen boven de Westerschelde be trapt dan in Zeeuws-Vlaanderen. Dat komt onder meer omdat in Zeeuws-Vlaanderen agenten wat later werden opgeleid om met de nieuwe speekseltest en wetgeving om te gaan. Sinds 1 juli vorig jaar zijn er wet telijke maximumwaarden voor het gebruik van drugs in het verkeer. Het gaat dan om voor bijvoorbeeld amfetamines, cocaïne, the (hen nepproducten) en ghb. De politie in Zeeland heeft nu de beschikking over speekseltesters waarmee kan worden vastgesteld of iemand de grenswaarden voor drugs heeft overschreden. Daarna volgt een bloedproef. Uitgaansleven Ook is de procedure vereenvou digd, waardoor het veel minder tijd kost om iemand te vervolgen voor rijden onder invloed van drugs. Sinds eind vorig jaar werden poli tiemensen van de drie Zeeuwse teams opgeleid in de nieuwe wet en regelgeving en het gebruik van de testers. Overigens wordt de speekseltest niet alleen gebruikt om weggebruikers te controleren op drugsgebruik. Ook bij geweld in het uitgaansleven neemt de politie speekseltesten af. In 2004 gingen in de provincie stemmen op om Zeeland voor te dragen als Culturele Hoofd stad van Europa. Er gebeurde niks. Een paar jaar later kwamen ze in Friesland op hetzelfde idee. Daar zetten ze wel door. Afgelopen za terdag heeft u in een verhaal van mijn collega Jan van Damme kun nen lezen waartoe dat dit jaar heeft geleid. Een manifestatie om je vingers bij af te likken. plan dat Goes, Middelburg, Ter- neuzen, Vlissingen en de provin cie naar minister Ingrid van En gelshoven (cultuur) hebben ge stuurd, noemen ze Zeeland Cultu rele Hoofdstad van Europa 2033 een 'mooie, concrete stip op de ho rizon'. gaat de kerncentrale in Borssele definitief dicht. Uiterlijk op 31 de cember, dus te laat om er een tij delijk museum van te maken in het kader van Zeeland Culturele Hoofdstad. Maar we hebben wel een daverende slotmanifestatie- figuurlijk, hoop ik - als we de stek ker uit de kerncentrale trekken. wordt op 1 maart 2033 de Wester- scheldetunnel tolvrij. Tegen die tijd mijden wij Vlaanderen van wege hun tolheffing, maar drie kwart van het jaar mogen de Bel gen gratis naar alle culturele eve nementen die wij boven de Wes terschelde houden. Als ze daar op de fiets naartoe willen, hebben ze wel een probleempje. 2033 is na melijk ook het jaar waarin de hui dige veerboten zijn afgeschreven. verhalen die we kunnen maken. Ik ben dan 71. Da's wel een dingetje. De regering doet haar uiterste best, maar ik vrees dat zelfs Mark Rutte niet kan voorkomen dat ik in 2033 met pensioen ben. Ik heb nu mijn hoop gevestigd op Emile Ratel band. Als hij zijn hoger beroep wint, kan ik twintig jaar van mijn leeftijd aftrekken. Dus ik zet het vast in mijn agenda, als stip op de horizon: 31 dec 2033, reportage over einde cultuurjaar en kerncentrale. Ik heb mijn hoop gevestigd op Ratelband Verblijf 2 of 3 dagen in hartje Rotterdam incl. ontbijt dinsdag 4 december 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Een kijkwijzer op YouTube is onzin 418 reacties THOLEN Bij een ongeluk op de Postweg (N286) bij Tho- len is gisteren aan het eind van de middag de in zittende van een auto ge wond geraakt. Dat ge beurde rond half zes. De automobilist raakte van de weg, schampte twee bomen en kwam tegen een derde tot stil stand. Naast de politie en ambulance rukte ook de brandweer uit, maar er bleek niemand bekneld te zitten. Wel moest een inzittende met nog onbe kende verwondingen naar het ziekenhuis. De Postweg werd deels afgesloten. OUD-VOSSEMEER Bij een verkeersongeval op de Oud-Vossemeer- sedijk (N656) tussen Tholen en Oud-Vosse- meer zijn gisterochtend twee mensen gewond geraakt. Het ongeluk ge beurde rond 08.45 uur in een bocht nabij de T- splitsing met de Groene- weg. Twee auto's kwa men daar met elkaar in botsing. In de Jeep zaten twee mensen van wie er één bekneld is geraakt. Dat slachtoffer werd door de brandweer be vrijd. In de andere auto zat alleen de bestuurder. Twee mensen werden naar het ziekenhuis ge bracht. De Zeelandbrug was gisteren rond 18.00 uur ruim een half uur lang in beide richtingen afge sloten voor al het ver keer. Er was een ongeluk ge beurd op de Deltaweg bij Wilhelminadorp. Om de hulpdiensten alle ruimte te geven, werd de weg afgesloten. Het ging om een kop- staartbotsing tussen twee auto's. Een ber gingsbedrijf heeft de voertuigen weggehaald, waarna de weg en dus ook de Zeelandbrug weer open konden. Er raakte niemand ernstig gewond. De rechtbank in Middelburg heeft in de zaak van een cocaï nesmokkel vijf verdachten een lagere straf opgelegd dan was geëist. Uitzondering daarop is de 37-jarige M. K. uit Roosendaal. In plaats van de geëiste acht jaar kreeg hij negen jaar cel. Ad Roos Middelburg Dit jaar zijn ruim honderd weg gebruikers in Zeeland betrapt op het rijden onder invloed van drugs. In totaal werden tot 1 no vember 148 mensen hiervan ver dacht op basis van een speek- seltest of hun gedrag. Theo Giele Middelburg Dat wil Zeeland ook wel. In een Er is wat met dat jaar. In 2033 Volgens het huidige schema Mijn vingers jeuken nu al van alle SOMS KOMT EEN VONNIS 25 JAAR TE LAAT... Hotel Rotterdam 1 of 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Ontvangst met een welkomstdrankje Entreetickets voor Holland Casino Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel Tip: Markthal en de Euromast hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2