karikaturen 29 RflLPH INTERNET Acteren is doen alsof, dat doe ik al 32 jaar. Dit geeft verdieping, het gaat om echte gevoelens. Het is zo'n onge looflijke eer om bij zo'n intiem en bijzonder moment te mogen zijn." Zijn bekendheid als acteur levert hem veel bruiloften op. In het voor jaar en zomer is hij elk weekend in touw. „Dat is die jongen van Divorce. Dat werkt wel, daar keken 2,5 miljoen r Het is hun dag - ze moeten niet de zenuwen hebben of ik wel kom opdagen katuren dat zich ademloos laat lezen. Niet in de laatste plaats dankzij het vernuftige decor, fraaie kostuums, indrukwek kende grime en een ensemble dat imponeert. En natuurlijk ontbreekt Thing, een afgehou wen hand die een eigen leven leidt, niet. Pia Douwes speelt moeder Morticia als een echte vamp, een lekker vileine, annex zwoele gothic. Johnny Kraaij- kamp zorgt als haar echtgenoot Gomez voor de komische noot. Dochter Wednesday over tuigt, zeker vocaal. Daar steekt het vlakke spel van Lucas (Te- zakcentje zegt Groothuizen. Ze is duurder dan een onbekende trouw ambtenaar. „Je boekt een beroemd heid die ook nog een liedje zingt op je plechtigheid. Al vraag ik niet de hoofdprijs hoor, ik wil niet alleen bij rijke mensen opdraven is voor ons een leuk mensen naar", zegt Zeelenberg. Groothuizen krijgt meer aanvragen dan ze aankan. 'Zomaar tussendoor' is geen optie. De BN'er-BABS'en zijn er zo achttien tot twintig uur per hu welijk aan kwijt. „Ik doe een voorge sprek, ik bel met ouders, beste vrien den en getuigen, schrijf een speech. Je moet op tijd aanwezig zijn, want het is hun dag - ze moeten niet de ze nuwen hebben of ik wel kom opda gen", zegt de zangeres en presenta trice. Zeelenberg: „Voorbereiding is zo belangrijk. Je moet met een gees tig, ontroerend liefdesdocument ko men en de ins en outs van de familie kennen, anders kan zo'n ceremonie tenenkrommend zijn." Loont het de moeite? Bedragen noemen ze niet, maar ja: het loont de moeite. „Mensen denken altijd dat BN'ers zoveel geld verdienen, maar dat valt mee. Dit rence van der Loo) schril bij af. Ook broertje Pugsley en oma Eudora hadden geprononceer der gekund. Tony Neef weet wel raad met het personage van Oom Fester (mooi is zijn ontroerende lief desverklaring aan de maan) en butler Lurch (Raymond Paarde- kooper) is als brommende Fran kenstein vooral zwijgend, maar onontkoombaar aanwezig. Maar het is bovenal Mylene d'Anjou (de moeder van Lucas), een hemeltergende burgertrut, die de cultuurshock van de ont moeting met het gezin Addams werkelijk voelbaar maakt. Haar rol is van komische klasse. —Arno Gelder Bestel nu op pzc.nl/ralph dinsdag 4 december 2018 PC Ja trouwambtenaar zijn Angela Groothuizen 1 i Dirk Zeelen berg in zijn 'trouwpak'. FOTO LARA SMOOK Groothuizen is trouwambtenaar in Zaanstad. ^fc)T-Sfiep BREHK5 THE TheAd- dams Family kreeg een eigentijdse bewerking. FOTO ANP KIPPA *Prijzen zijn exclusief 1,50 servicekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29