0) Een veelkleurig stripboek vol met 28 M VINCENT LUISTERT RADIO Ik had nooit verwacht dat ik zo goed zou opknappen Dirk doet het, Angela doe Jan doet het, Xander doet het en sinds kort doet Mariska het ook: bruidsparen in de echt verbinden. Trouwambtenaar zijn is voorBN'ers een geliefde bijbaan. In de top 2000 wordt heel veel gezongen over vrouwen, heel weinig door vrou wen. 16 procent van de artiesten is vrouw, zegt vr0uwenstemment0p2000.nl en van die 16 procent is weer 86 procent wit, het nieuwe blank. De verhoudingen zijn het hele jaar door natuurlijk volkomen scheef, de muziekin dustrie is nog steeds een mannenbolwerk, er worden veel te weinig platen van vrouwen gedraaid. Dan moeten ze maar goede mu ziek maken, hoor je mannen vaak zeggen. Maar dat maken ze! Ik kan zo een hele top 2000 samenstellen van goede liedjes ge schreven door vrouwen. Het probleem is dat die liedjes veel te onbekend zijn, omdat je ze nooit hoort, ook niet als er geen top 2000 op de radio is. Dat moet veranderen, dat kan veranderen, deze week. De stemperiode voor de top 2000 is namelijk in volle gang. We gaan niet een paar vrouwen, nee, we gaan hele contin genten de top 2000 laten binnenstormen. Diana Ross, Billie Holiday, Etta James, ze staan er niet in, volgens vrouwenstemmen- t0p2000.nl. Laten wij afspreken, lezers, dat de top 2000 van 2018 het begin is van een revolutie in de muziek. Stem op vrouwen, zodat hun stem men vaker te horen zullen zijn. Maar één ding: geen slechte liedjes. Niet denken: ik vind er geen zak aan, maar het is van een vrouw, dus ik zet het op mijn stem- lijstje. Nee, goede liedjes van goede vrouwen. Ik geef geen tips, ik wil je niet beïnvloeden, er zijn er zo ontzettend veel. Van Ria Valk tot Kate Bush, van Peggy Lee tot PJ Harvey, van k.d. lang tot Ilse DeLange, van KT Tunstall tot Sinéad O'Connor, van Anouk tot Blon- die, Van Nina Hagen tot Nena, van Björk tot Emiliana Torrini, van Melissa Etheridge tot Neneh Cherry, van Maurane tot France Gall, van Stevie Ann tot Stephanie Struijk, van El len ten Damme tot Ellen Foley, van Lily Al len tot allen die ik hier niet noem, omdat de ruimte beperkt is. Mannen, vrouwen, duw de vrouwen, geef ze de plaats die ze verdienen in de muziek. Weg met het bewuste of onbewuste sek sisme, we need a change. Sara Bareilles, Every- thing Changes, jaaa, die ga ik ook op mijn lijstje zetten. Quote van de dag ~^lil Irene Moors weg bij SBS Hoofdrol Gijs Naber in Lazarus Onlangs kreeg Angela Groothuizen een beetje de zenuwen. Ze trouwde toetsenist Sven Figee van de band Sven Hammond Soul en moest haar toespraak in het Engels houden. Voor het eerst. Voor een groep bruilofts gasten van wie het overgrote deel nog nooit van Angela Groothuizen had gehoord. „Wat gebeurt er als mensen mij niet kennen? Gelukkig werkte het goed, met een lach en een traan, zoals altijd." Als ze daar staat in haar toga, komt haar theaterkant naar boven. Haar ge voel voor timing. „Het is iets dat dicht bij ons vak staat. Of je nu op tv iets presenteert, in het theater staat of mensen trouwt: je bereidt het goed voor en je presenteert het voor publiek", zegt Groothuizen. Ze is bij lange na niet de enige BN'er die geregeld huwelijken sluit. Veel van hen worden telkens voor een dag benoemd tot buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand (BABS) - Kees Tol bijvoorbeeld, Paul de Leeuw en Jandino Asporaat. Anderen pakken het serieuzer aan en worden officieel tot trouwambte naar ingezworen. Ze zijn zijn dan in dienst bij een gemeente, al mogen ze ook daarbuiten huwelijken sluiten. Zo kunnen bijvoorbeeld Groothui zen (Alkmaar), Dirk Zeelenberg (Zaanstad), Xander de Buisonjé (Zaanstad) en Jan Versteegh (ook Zaanstad) 'trouwambtenaar' op hun cv zetten. En vergeet Imca Marina niet, die in het Groningse Oldambt al jaren haar eigen trouwkapel heeft. De nieuwste BN'er die serieus als trouwambtenaar bijklust, is musical actrice Mariska van Kolck. Zij volgde een opleiding en moest zich vorige week melden bij de Rotterdamse rechtbank om de eed af te leggen. Nu is ze in dienst bij de gemeente West- voorne. Komende juni trouwt ze haar eerste paar. „Het is een verlengstuk van mijn werk, mijn kundigheid om te spreken en een lied te zingen", zegt Van Kolck. En laat dit 'bijbaan tje' nu mooi uitkomen ook: het trouwseizoen - grofweg van juni tot en met september - loopt precies wanneer het in het theater rustig is. Geen schnabbel „Ja, want dat is wel iets waar een veel geboekte tv-presentator rekening mee moet houden", weet Dirk Zee lenberg. „Ik heb bijvoorbeeld al een huwelijk staan voor 22-2-22 en al krijg ik nog zo'n mooie rol aangebo den, op die dag ben ik niet beschik baar. Ik zou nooit een huwelijk kun nen afzeggen." Hij is inmiddels meer bezig met zijn baan als trouwambte naar dan als acteur. „Dit is voor mij geen schnabbel. Ik werd een jaar of vier geleden gevraagd door een bak kerspaar dat mij kende uit Divorce en het leek me leuk om eens te doen. Het bleek mijn nieuwe liefde te zijn. THE ADDAMS FAMILY MUSICAL Als fenomeen binnen de (kol derieke) horror kent TheAd- dams Family een lange historie. Naar de strip van de Ameri kaan Charles Addams uit de ja ren 30 werd midden jaren 60 een tv-serie gemaakt, die ook in ons land was te zien. In 1991 volgde de speelfilm over het macabere, maar goed hartige gezin Addams. Occul tisme, hekserij, martelpraktij ken, paranormaliteit.het is griezelen geblazen, maar de knipoog is dankzij de zwarte humor onmiskenbaar. In 2010 ging op Broadway de gelijknamige musical in pre mière - nu heeft Nederland zijn versie in de eigentijdse verta ling en bewerking van acteur Jon van Eerd. Het is een dankbaar thema, een excentriek gezelschap dat als een monsterlijke familie Flodder tussen gewone sterve lingen woont. Die weten zich vanzelfsprekend geen raad met hun buren, die resideren boven een martelkelder (inclusief guillotine en elektrische stoel) en bij wie ratten, vleermuizen en hamsters op het menu staan. De musicalversie van The Ad dams Family doet een fors be roep op de acteurs, want het verhaal is vliesdun en volstrekt voorspelbaar: de 'gewone' jon gen Lucas en Addams-dochter Wednesday willen trouwen en het is dus onvermijdelijk dat de beide families elkaar treffen. Met alle commotie van dien. Desalniettemin is het onder regie van Paul Eenens een hoogst amusante voorstelling geworden. Een opengeklapt, veelkleurig stripboek vol kari- Vrouw —Longproblemen dwongen Bennie Jolink (72) in 2015 te stoppen met Normaal. Dankzij een medicijn kan hij 30 mei weer optredei met de band. dinsdag 4 december 2018 TELEVISIE Irene Moors (51) is vanaf februari niet langer ex clusief verbon den aan Talpa zender SBS 6. Na drie jaar, tientallen pro gramma's en matige kijkcij fers wil de oud- RTL-presenta- trice freelance voor meerdere zenders werken. 3 ■u MUSICAL Gijs Naber speelt de hoofdrol in de David Bowie- musical Lazarus. Ivo van Hove re gisseert de voorstelling die vanaf 13 okto ber 2019 gedu rende drie maanden in het DeLaMar Thea ter te zien is. Marlies van Leeuwen Gezien: 2/12, Luxor Theater Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28