Sun weu 27 Wielrenner van het jaar? Een bijna onmogelijke keuze - Tom Dumoulin is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar 2018. Maar het had net zo goed Niki Terpstra, Dylan Groenewegen of Mathieu van der Poel kunnen zijn. Wie denkt dat de aanstaande ver kiezing voor Sportvrouw van het Jaar voor veel discussie zorgt, had gisteravond zijn oor te luister moe ten leggen in de Maaspoort in Den Bosch. Daar werd een eveneens schier onmogelijke sportverkiezing gehouden: Wielrenner van het Jaar 20T8. Opvallend: geen van de geno mineerden bij de mannen was naar het Wielergala gekomen. Winnaar Dumoulin was thuisge bleven in het Belgische Kanne. Sunweb-ploegmanager Iwan Spe- kenbrink nam de honneurs waar bij de uitreiking. „Onverwachts", liet Dumoulin in een videobood schap weten over de uitverkiezing. „De concurrentie was groot. En mij is het niet gelukt het afgelopen jaar een dikke vette prijs binnen te ha len en Niki en Mathieu wel." De winnaars worden bepaald door oud-renners van de Club van 48, actieve coureurs en publiek. Niemand kan zeggen dat de vijfde uitverkiezing van Dumoulin onte recht is. Hij werd tweede in de Tour de France, Giro d'Italia én op het WK tijdrijden. Prestaties Maar ook de andere vijf genomi neerden hebben in 2018 bijzondere prestaties neergezet. Zo zorgde Niki Terpstra 32 jaar na Adrie van der Poel weer eens voor Nederlandse winst in de Ronde van Vlaanderen. Twee weken eerder had hij ook al de klassieker E3 Harelbeke gewonnen. De enige wielrenner die een klas- sieker-palmares als Terpstra kan overleggen met zowel de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix en E3-Harelbeke is Jan Raas. En dan werd Terpstra in september met zijn ploeg Quick-Step ook nog voor de vierde keer wereldkampioen op de ploegentijdrit. De twee opeenvolgende ritzeges in de Tour de France - etappe 7 en 8 - van Dylan Groenewegen waren evenmin genoeg voor de Gerrit Schulte Trofee. De enigen die hem voorgingen met zo'n dubbel waren Joop Zoetemelk (1976) en Raas (1978). Ook de drie rood-wit- blauwe kampioenstruien van 2018 - mountainbike, veldrijden en weg wedstrijd - die bij Mathieu van der Poel thuis hangen werden minder hoog aangeslagen dan de prestaties van Dumoulin. In de hoogtijdagen Ik vraag me af wat ik nog moet winnen om het te worden. Het blijft appels met peren vergelijken van het Nederlandse wielrennen lijkt het zelfs alsof de nominatie van Steven Kruijswijk (vijfde plek in de Tour, vierde in de Vuelta) de toneert. Tussen de wegrenners was baansprinter Jeffrey Hoogland de vreemde eend in de bijt. In februari werd hij met de Nederlandse ploeg wereldkampioen op de teamsprint. Hoogland fietste ook op de kilome ter tijdrit naar de regenboogtrui. Terpstra voelde al aankomen dat hij niet zou winnen en bleef thuis. „Dylan heeft dit jaar weet ik hoe veel overwinningen geboekt. Mathieu is ook uniek met drie Ne derlandse titels, maar dit jaar is het misschien niet genoeg. Want het kan ook Tom weer zijn", zei Terp stra een week voor het Wielergala. „En ik vraag me af wat ik nog moet winnen om het te worden. Het blijft appels met peren vergelijken." Bij de vrouwen was de keuze voor de Keetie Van Oosten-Hage Trofee ook lastig, met nominaties voor onder anderen Anna van der Breggen, Annemiek van Vleuten en Kirsten Wild. Uiteindelijk won Van der Breggen, onder meer wereld kampioene op de weg. (DIport Zege voor jonge Chardon Wereldtitel blijft voor De Groot VOLLEYBAL Latif i reserve bij Williams dinsdag 4 december 2018 GO tu. I Winnaar Dumoulin links. Rechts de andere genomineer den: Niki Terpstra, Dylan Groe- newegen, Steven Kruijswijk, Mathieu van der Poel en Jeffrey Hoofland. FOTO'S COR VOS, ANP, 8ELGA Dan maar Dumoulin Daan Hakkenberg Den Bosch - Niki Terpstra (34) De Nederlandse handbalvrou wen wonnen gisteravond op het EK in Frankrijk ook hun tweede groepswedstrijd, tegen Spanje. In Montbéliard sloeg Oranje na een thriller in de slotseconde toe: 28-27. Bij rust leidde Nederland met 14-11. Op de foto waagt Mar- tine Smeets een doelpoging. Za terdag leverde het eerste groeps- duel met Hongarije al een zege op van 28-25. fotoanp Meer weten over het duel van Oranje? Beelden zie Ziggo Sport. Zie voor verslag de site van deze krant PAARDENSPORT Menner Bram Chardon heeft zijn tweede overwinning ge boekt in de wereldbeker vierspannen. De 25-jarige zoon van veelvoudig we reldkampioen IJsbrand Chardon schreef het eve nement in Boedapest op zijn naam. Vader IJsbrand moest genoegen nemen met de vijfde plaats. „Het span liep twee rondes heel goed, ondanks het feit dat de bodem echt zwaar was", zei de jonge Char don. ROLSTOELTENNIS Diede de Groot (foto) heeft in het Amerikaanse Orlando haar wereldtitel geprolongeerd. Net als vorig jaar won ze in de finale van de Japanse Yui Kamiji. Het werd nu 6-3 7-5. De 21-jarige De Groot verloor op weg naar de wereldtitel in vijf wedstrij den slechts 22 games. Ze won dit jaar ook de Austra- lian Open, Wimbledon en de US Open. Op Roland Garros verloor ze de finale. Op zijn 3de WK in 1,5 jaar was het eindelijk raak voor Maarten van Garderen. Na de 4de plek bij het WK be- achvolleybal en de 8ste met Oranje op het WK vol leybal, won hij met Tren- tino het WK voor clubs. AUTOSPORT De Canade se coureur Nicholas Latifi is in 2019 test- en reserve rijder bij het Formule 1- team Williams. De 23-jarige Latifi zal volgend jaar bij zes grands prix op vrijdag de eerste vrije training rij den. Hij komt over van Racing Point Force India, waar hij dit jaar dezelfde rol had. Ook reed hij in de Formule 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 27