Geen slingers bij glansrol Verbazing over negeren tennisster Bertens bij 22 Raemon Sluiter kreeg er een rare smaak van in de mond. Hij is wél genomineerd voor het Sportgala, maar degene die de balletjes over het net sloeg', Kiki Bertens, niet. Kort Maanden Overleden BMX Vrouwen-EK in Engeland Het EK voetbal voor vrouwen wordt in 2021 in Engeland gehouden. Nederland won in 2017 de titel (foto). Aan het toernooi doen zestien landen mee. Op 22 februari is de loting voor de kwalificatiereeks. VAR al na winter in de CL De videoarbiter doet vervroegd zijn intrede in de Champions League. Vanaf de komen de knock-outfase wordt er al gebruik van gemaakt. De UEFA besloot ook om de VAR al dit seizoen te gebruiken bij de Europa League-finale, het EK onder 21 jaar én bij de finaleronde van de Nations League. Gouden Bal voor Modric Luka Modric heeft na de FIFA-prijs voor Beste speler van het jaar ook de Ballon d'Or met grote overmacht gewonnen. De mid denvelder van Kroatië en Real Madrid liet voormalig teamgenoot Cristiano Ronaldo ruim achter zich in de verkiezing. Fans: Van Dijk is de beste Virgil van Dijk (foto) is uitgeroepen tot de PFA Speler van de maand november, een verkiezing door voetbalfans in Engeland. De aanvoerder van Oranje en Liverpool had concurrentie van Harry Kane (Tottenham), Aaron Mooy (Huddersfield) en Leroy Sané, Raheem Sterling en David Silva (ManCity). Flitsen Kiki Bertens is er ener zijds niet rouwig om, ze kan zich een mid dagje visagie, kapster en in jurken hijsen besparen. Ze is trots op de nomi natie voor haar coach Raemon Sluiter, dat is het enige dat ze er verder over kwijt wil. Maar ook zij zal zondagavond gek hebben op gekeken van de nominaties voor het jaarlijkse Sportgala. En Sluiter al helemaal. Hij klom gisteren in de digitale pen om op Twitter zijn ongemak uit te spreken. Hij maakt op 19 december wel kans om Coach van het jaar te worden, maar degene 'die de balle tjes over het net sloeg', staat niet op het stemformulier voor Sport vrouw van het jaar. Die prijs gaat naar Jorien ter Mors, Suzanne Schulting, Annemiek van Vleuten of Anna van der Breggen. Sluiter haalde de laatste drie wel, net als Jac Orie en Jeroen Otter. De Rotterdammer gaat waarschijnlijk wel naar het gala, zegt hij, vooral omdat de positieve aandacht goed is voor zijn geliefde tennissport. En mocht hij winnen, dan zal hij zijn statement in het dankwoord nog wel eens dunnetjes over doen. Want dit is niet uit te leggen, vin den Sluiter en met hem nog velen. Bertens won dit jaar drie titels, waarvan die in Cincinnati het meest tot de verbeelding sprak omdat de gehele wereldtop mee deed. Er was ook een kwartfinale- plek op Wimbledon en plaatsing voor de WTA Finals voor de acht beste speelsters van het jaar. Ze staat sinds kort in de top 10 van de wereld, in vermoedelijk de meest mondiale vrouwensport. „Wat moet Kiki nu denken?", vraagt Paul Haarhuis hardop. „Mijn prestaties waren niet goed genoeg voor een nominatie, maar die van mijn coach wel? Toen ik dit Wat moet Kiki nu denken? 'Mijn prestaties waren niet goed genoeg voor een nominatie, maar die van mijn coach wel?' Quote van de dag 'Wij moeten ons thuisduel 10.000 kilometer ver wegspelen. De fans zijn bestolen' Het was een koude dag in februari 2016 en Riechedly Bazoer schoot Ajax in de Arena heel fraai langs Feyenoord. Voor veel voetbalanaly tici bevestigde de goal wat ze al ja ren voorspelden: een megatalent in sneltreinvaart op weg naar de top. Met in zijn kielzog Anwar El Ghazi, Jaïro Riedewald en Kenny Tete. Toen Tonny Vilhena recent in de Klassieker kopje onder ging tegen Ajax, was dat voor velen ook een bevestiging. Maar een andere. Vil hena? Subtop. Hooguit. Een ver schil in benadering dat bijna cultu reel bepaald lijkt. Vilhena trok zon dag het geroemde middenveld van PSV uit elkaar alsof het een lapje stof was, maar om nu te zeggen dat het na afloop uitgebreid over zijn mogelijkheden ging? Waar men bij de analyse van ta lenten van Ajax vaak nogal over de top gaat, gebeurt bij Feyenoord het tegenovergestelde. Toen er in 2017 door Monaco naar Kasper Dolberg werd gehengeld en een bedrag van 50 miljoen werd genoemd, vroegen kenners zich af of Ajax hem daar voor wel moest verkopen. Zet dat eens af tegen Vilhena. Leuke speler, maar scoorde te weinig. En toen de linkspoot er vorig seizoen opeens meer maakte dan spits Nicolai Jor- gensen, bleef hij een speler die 'al tijd maar uit positie loopt'. Zijn puike invalbeurt tegen Duitsland? Kwam doordat hij als invaller nog fris was, waar de Duitsers twee zware duels in korte tijd afwerkten. „Noem het Rotterdamse nuch terheid", zegt oud-Feyenoorder John de Wolf. „We praten niet snel in superlatieven. Beide beentjes op de grond, volgende week eerst maar eens bevestigen. Waar talenten van andere clubs misschien wat na drukkelijker op de kaart worden ge zet. Dat klopt wel, ja." Het is het verschil tussen Frank en Ronald de Boer en Sjaak Swart enerzijds en Willem van Hanegem, Pierre van Hooijdonk en De Wolf dinsdag 4 december 2018 w Southampton heeft manager Mark Hughes (55) ontslagen na slechts één zege dit sei zoen. Hughes was acht maanden in dienst en hield de club vorig seizoen net in de Premier League. Hij had een contract voor drie jaar. n Josep Llui's Nünez, van 1978 tot 2000 voorzitter van FC Barcelona, is op 87-jarige leeftijd overle den. Onder hem speelden veel Nederlanders bij Barga en waren Cruijff en Van Gaal er coach. f VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL GO Ophef: Raemon Rik Spekenbrink Rotterdam - Paul Haarhuis (Fed Cup-captain) Bas de Bever stopt na vijftien jaar als bonds coach van de nationale BMX- selectie. Hij begeleidde de fietscrossers bij de Spelen van Peking, Londen en Rio de Janeiro. De Graafschap kan voor de winterstop niet meer beschikken over Lars Nieuwpoort. De verdediger is drie duels, plus één voorwaar delijk, geschorst voor zijn grove overtreding tegen Kingsley Ehizibue (PEC). Atlético Madrid moet het de komende weken doen zonder spits Diego Costa. De Spaanse international laat zich in zijn ge boorteland Brazilië opereren aan zijn linker voet. Marcelo Gallardo, coach van River Plate dat na rellen de tweede Copa Libertadores-finale in Madrid moet spelen. Tonny Vilhena was bij Feyenoord de beste speler tegen PSV. Maar rond de 23-jarige international geen polonaise, zoals elders vaak bij talenten. Op dat vlak blijft zijn club achter. Mikos Gouka Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22