liiiifs ^ZOND Ongewapend handhaven Si|?s5s I Is de Noordpool straks een oceaan? Klimaatjournaliste Bernice Notenboom is bezorgd over haar geliefde deel van de wereld Wees blij met een beetje stress! P20 Wim bleef 50 jaar in de kast Emancipatie van homo's in de kerk schiet niet op Eric Lakenman van de Nederlandse Boa Bond (NBB) vreest zelfs voor gewonden. „Dit kan zo maar ern stig mislopen." In Nederland is slechts een enkele buitengewone opsporingsambtenaar (boa) uitge rust met een wapenstok, sommi gen dragen handboeien. De wens van boa's om standaard te worden uitgerust met wapenstok, pepper- spray en een bodycam is voor het eind van het jaar nog niet gehono reerd. Dat betekent dat ze ongewa pend moeten handhaven in steeds meer vuurwerkvrije zones. „We staan voor een stevige uitda ging", zegt ook Ruud Verkuijlen, programmamanager Geweld tegen Politieambtenaren. Hij wil politie mensen veilig door oud en nieuw loodsen, maar ook zorgen dat hulp verleners en boa's hun werk veilig kunnen doen. Lappendeken Dat wordt ingewikkelder doordat bij gemeenten 'een lappendeken' aan vuurwerkbeperkende maatre gelen ontstaat. Doordat vuurwerk op de ene plek wordt verboden, kan op een andere plek juist meer over last ontstaan en meer politie-inzet nodig zijn. Maar precies valt dat niet te voorspellen. De politie mist on dertussen de extra capaciteit die nodig is om een toenemend aantal vuurwerkvrije zones te handhaven. Boa's worden daar wel voor ingezet. „Als boa's er niet uitkomen, kijkt ie dereen weer naar ons." Verkuijlen laat weten dat boa's die in het nauw komen op snelle ondersteuning kunnen rekenen. Dat geldt ook voor ambulanceper soneel en de brandweer. Die laatste groep wordt op risicovolle plekken Als boa's er niet uitkomen, kijkt iedereen weer naar ons al bij het aanrijden begeleid door de politie. Lakenman vreest echter voor de veiligheid van boa's, ook als de politie gauw te hulp schiet. „Vijf minuten kunnen dan heel lang du ren als je echt in de knel zit." Vuurwerkgerelateerde proble men beginnen overigens steeds eerder, constateert de politie. In Haarlem verloor een jongen on langs een hand door zwaar vuur werk. Er is al meer dan 30.000 kilo gram illegaal vuurwerk in beslag genomen. Vorig jaar stond de teller rond deze tijd op 16.000 kilo. »P7 en ZEELAND 2 Nieuwsmedia bax fnusic Steve van den Berge heeft het druk deze dagen. Net als zijn collega's bij Bax Music in Goes overigens. Met Sinterklaas en Kerstmis voor de deur stromen de bestellingen binnen en vliegen de pakjes de deur uit. Ook op het sorteercentrum van PostNL in Goes slaat de decemberstress toe. »P12 Boa voelt zich niet veilig met oudjaar Ambtenaren met opsporingsbe voegdheid - boa's - maken zich grote zorgen over oud en nieuw. Zij moeten de orde in steeds meer vuurwerkvrije zones handhaven, zonder mid delen om zich te verdedigen als ze daar in het nauw komen. Carla van der Wal Utrecht - Ruud Verkuijlen, manager politie 9°C Onbestendig weerbeeld pzc.nl Ook voor het laatste fn) regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 bax l ,music bax> jnosic ZEELAND2 FOTO MARCELLE DAVIDSE n.,;:-i;i1 JU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1