DEK*BED 3 HALEN 1 BETALEN YouTube Kids komt begin 2019 naar Nederland 13 Ik had na de scheiding oprecht het idee dat God mij vroeg alleen te blijven 2e zag auto's het paadje op gaan. Ik ging heel nieuwsgierig dichterbij kijken. Het waren twee mannen, misschien wel meer. Ik ging mee doen. Alles viel op zijn plek." „Met een enorm schuldgevoel, richting vrouw, kinderen, en God. Ik wist zeker dat ik in zijn ogen alles verkeerd deed, net als in de ogen van mijn vader. Ik had misschien geen keus, maar dat vond ik geen excuus. Ik had uit het huwelijk moeten stappen. Die lef had ik niet." „Het was in 2011. We hadden een grote woonkeuken, daar stonden twee computers. Daar zat ik 's avonds te zoeken en te doen. Ik wist niet hoe ik de geschiedenis moest wissen. Mijn dochter ont dekte waar ik mee bezig was. Toen mijn vrouw me ermee con fronteerde, was het alsof de grond onder mijn voeten wegzakte. Ik had voor mijn gevoel beter dood kunnen zijn." De dominee wordt ingelicht en scheldt Wim de huid vol. Het stel gaat in - christelijke - therapie. „Het ging alleen maar over wat ik haar aandeed. Nooit was er ruimte voor mijn gevoel." Weg lopen doet hij niet. „Er was geen alternatief." Wim belooft beterschap, maar valt al snel terug. Opnieuw wor den zijn uitstapjes ontdekt, in september 2012. Nu volgt een de finitieve breuk. Iedereen krijgt het te horen, ook de kerk waarbij hij nog steeds werkt. Wim wordt eruit gebonjourd. „Dat dossier. Er stond geen woord in over mijn geaardheid. Ik functioneerde niet, had dit en dat fout gedaan. Ik was er helemaal kapot van. De hele zooi was stuk. Van de ene op de andere dag was ik alles kwijt." „Inmiddels zie ik twee van mijn drie kinderen weer. Bij mijn moeder van 84 mag ik langsko men, maar alleen. Mijn vriend mag niet mee. Mijn zeven broers en zussen accepteren mijn ge aardheid en mijn relatie niet. Uit de kerk accepteert één stel mij en mijn relatie. Alle anderen niet." „Ik had na de scheiding oprecht het idee dat God mij vroeg alleen te blijven. Dat ik homo was, daar kon ik niks aan doen, maar als je praktiserend homo was, was je rijp voor de hel. Later ben ik daar anders over gaan denken. Maar in de tijd van de zelfmoordgedach ten vocht ik alleen maar met God en mezelf. Voor mijn gevoel was er een zwarte toekomst. Het heeft veel strijd gekost." „Binnen sommige gemeen schappen niet. Dat vind ik heel triest. Ik was niet de enige die het in het geniep deed. Ik zag op de parkeerplaats meerdere mannen uit de kerk. Je schrikt je het ape- lazarus. Een van hen heeft een eigen zaak. Die wordt tot de grond toe afgebrand, als het naar buiten komt. Die kan nóóit uit de kast komen." „Ja, dat kan goed. Mijn oproep aan de kerk: besef nou dat God ons heeft geschapen zoals we zijn. Hij wil dat we van onze naaste houden als van onszelf. Hoe kun je dan je naasten ver oordelen? Dan houd je ook niet van jezelf. Maar sommige men sen zijn heel gemakkelijk: de bij bel in de hand, en maar slaan." Op de app van YouTube Kids kun nen ouders onder meer een tijdslot instellen, video's en kanalen blok keren en de zoekfunctie uitschake len. Zo kunnen ze ervoor zorgen dat alleen kindvriendelijke filmpjes te zien zijn. In de VS is YouTube Kids al sinds 2015 in de lucht. Minister Arie Slob (Media) liet eerder gisteren weten dat hij in ge sprek gaat met YouTube over betere controles op onlinefilmpjes voor kijkende kinderen. Hij kan de Kijk wijzer echter niet opleggen aan de internetgigant, zei hij tijdens een debat over de mediabegroting. CDA-Kamerlid Harry van der Mo len pleitte gisteren in deze krant ervoor kinderen beter te bescher men tegen filmpjes met geweld, seks of grove taal. Van der Molen wil dat de leeftijd waarvoor video's geschikt zijn, voortdurend in beeld blijft staan. In het debat sloot ChristenUnie-Kamerlid Stieneke van der Graaf zich bij de zorgen van Van der Molen aan. Zij wil de icoontjes van de Kijkwijzer ook on- line zien. „Het klopt dat YouTube niet ver plicht is de Kijkwijzer te gebrui ken", zei Slob tijdens het debat over de mediabegroting. „Ik kan You Tube ook niet dwingen die te ge bruiken. Het is een Iers bedrijf." Het Europese hoofdkantoor van moederbedrijf Google is gevestigd in Ierland. Naast gesprekken met YouTube zelf, wil hij ook met zijn Ierse ambtsgenoot overleggen over hoe minderjarige YouTube-kijkers beter beschermd kunnen worden. De gesprekken staan gepland voor februari. discounter.nl GRATIS WWW.DEKBED-DISCOUNTER.NL/KRANT Bestel nu, voor Sinterklaas in huis! V Achteraf betalen mogelijk V 1,5 Miljoen tevreden klanten 9,2 25.643 Beoordelingen dinsdag 4 december 2018 GO i Hoe reed je naar huis? A Wim (53) was homoseksueel in een wereld waarin homosek sualiteit niet bestond. FOTO KOEN VERHEIJDEN Je dochter kwam erachter. Van iedereen die je kende, wie zijn jou blijven zien? Je hebt nu een vriend. Had je ooit het idee dat dat voor je weggelegd was? Als je kijkt naar de kerk en ho moseksualiteit, verandert er iets? Als jij in je kerk al drie of vier mensen kent, zijn er duizenden in heel Nederland. YouTube lanceert zijn kinder platform YouTube Kids begin volgend jaar in Nederland. Dat kondigde woordvoerder Rachid Finge van YouTube Nederland gisteravond aan op Twitter. Hanneke Keultjes Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13