Sjoemelaars fiscus krijgen hun ontslag SAMSUNG GALAXYS9 Boete ziekenhuis na dood baby kpn Schoolbestuurder Wiely Hendricks durft 10 Welkom virtuele leerkrachten! En weg met de kleine scholen. Alleen met zulke radicale oplossingen voor het lerarentekort kunnen kinderen straks nog rekenen op goed onderwijs op de basisschool, stelt schoolbestuurder Wiely Hendricks. Een virtuele leerkracht oogt als een echte en reageert ook op kinderen Het gaat om zes medewer kers in 2017 en tien mede werkers tot 1 november 2018. Zij kregen straf- ontslag omdat zij hun 'fiscale verplichtingen' niet zijn nagekomen. Volgens staatssecreta ris Menno Snel van Finan ciën is het aantal medewerkers dat vanwege ernstige integriteits- schendingen het veld moest rui men, vergelijkbaar met de jaren daarvoor. Hoewel de cijfers schom melen, is er volgens hem geen re den te vrezen voor een toename. Snel spreekt van een 'stabiele lijn'. Tegelijkertijd onderstreept hij dat de Belastingdienst een reputatie heeft hoog te houden. „Juist voor een uitvoeringsorganisatie die zich dagelijks bezighoudt met belas tingheffing, -inning en het uitbeta len van toeslagen, is het belang om op te treden tegen medewerkers die integriteitsschendingen be gaan, onverminderd groot", aldus Snel. Sancties Bij alle onderdelen van de rijksoverheid tesa- men werden vorig jaar 414 integriteitsschendin gen vastgesteld. In 2014 waren dat er nog veel meer: 607. In totaal leidden deze zaken vorig jaar tot 220 disciplinaire sancties. Negentig mensen bij het Rijk kre gen strafontslag. Van hen waren er achttien werkzaam bij de Belas tingdienst. Met de best geteste provider. Hij breekt er zijn hoofd over: het lerarentekort. Want ook al heeft de Haagse schoolbestuur der Wiely Hendricks geen idee of het zo erg wordt als de voorspellingen nu beloven - in 2027 een tekort van 11.000 leerkrachten - één ding weet hij wel. „Het probleem is er nu al en het lost zich niet vanzelf op." Hendricks, schoolbestuurder van De Haagse Scholen en actief binnen de gelederen van basisschoolbestu ren, durft buiten de gebaande paden te denken. Ook al weet hij dat hij zich niet per se geliefd maakt bij collega bestuurders. Hij móet, zegt hij zelf, en dus spreekt hij zich voor het eerst ferm uit over radicale oplossingen voor het lerarentekort. Want ook binnen De Haagse Scholen zijn al klassen naar huis gestuurd. En nee, ook op deze basisscholen is het geen makkie om invallers te vinden als een leerkracht zich ziek meldt. „Bij ons is ziekte het prominente pro bleem, want dan ben je op uitzend bureaus aangewezen. Die leerkrach- ten zijn fors duurder door de btw- kosten, hebben betere arbeidsvoor waarden, hoeven bepaalde taken zo als oudergesprekken niet te doen. Dat leidt weer tot spanningen binnen le- rarenteams. Het kan in deze situatie niet zo zijn dat we dezelfde kwaliteit van onderwijs kunnen garanderen." „Niet direct, maar ik weet wel dat wat we nu doen niet genoeg is als we echt zo veel leerkrachten nodig hebben. Dit zijn noodoplossingen voor de korte termijn. Voor de lange termijn staan we voor een groot arbeidspro bleem en moeten we tegelijkertijd de kwaliteit van het onderwijs verbete ren. Dat is een lastige combinatie." „Ja, er is interesse. Maar dat is nog steeds niet genoeg. We moeten out of the box denken." „Ik denk dat we toegaan naar klassen met virtuele leerkrachten. Die zien KNOKKE-HEIST Het ziekenhuis van Knokke-Heist, de algemeen directeur en twee artsen zijn gis teren voor de rechtbank in Brugge schuldig bevonden aan de onop zettelijke doding van baby Jasper in 2012. Het ziekenhuis krijgt een boete, de directeur en de artsen kregen geen straf opgelegd. Het jongetje van acht maanden oud stierf toen hij bij een routine- ingreep in het ziekenhuis van Knokke lachgas kreeg toegediend in plaats van zuurstof. De artsen moesten buisjes plaatsen in zijn oren en poliepen verwijderen. Bij het laten ontwaken van de baby ging het mis. De leidingen in het gloednieuwe operatiekwartier van het ziekenhuis bleken verwis seld. Het kind belandde in coma en stierf vier dagen later. Bij onder zoek door gerechtsdeskundigen bleek ook dat de machine waar mee de gassen worden toege diend, niet afdoende was gekeurd. Het ziekenhuis is nu veroor deeld tot een boete van 288.000 euro, waarvan 96.000 euro met t Acht maanden jonge Jasper kreeg lachgas in plaats van zuurstof uitstel. De algemeen directeur, de hoofdarts en een anesthesist wer den schuldig bevonden, maar kre gen geen straf opgelegd omdat de zwaarste fout volgens de rechter bij het ziekenhuis ligt. De direc teur technische zaken en het be drijf dat het operatiekwartier in stalleerde, werden vrijgesproken. Opgelucht „We zijn tevreden dat er eindelijk schuldigen zijn aangewezen. Het is voor ons een echte opluchting, na jarenlange strijd om rechtvaar digheid", zeggen ouders Jurgen Cottignie (35) en Dominique Van Simay (32). „Het staat nu vast dat er vier partijen schuldig zijn aan de dood van onze Jasper. Dat bete kent heel veel voor ons. Maar met Sinterklaas zullen we opnieuw een schoentje minder moeten zet ten. We hebben zijn dood mis schien een plaats kunnen geven, maar vergeten doen we Jasper nooit." dinsdag 4 december 2018 GO De Belastingdienst heeft de afgelopen twee jaar zestien medewerkers ontslagen omdat zij belasting hebben ontdoken. Laurens Kok Den Haag Kijk op kpn.com voor de voorwaarden Cyberjuf helpt straks de meester Ellen van Gaaien -Wiely Hendricks Maar heeft u de wijsheid in pacht? Het goede nieuws: er zijn meer inschrijvingen bij de pabo's. Waar denkt u dan aan?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10