x I 7 'Als mijn tijd eenmaal gekomen is, wil ik mezelf niet kunnen verwijten dat ik niet genoeg heb gedaan' v-: H?' „Ik blijf zoeken naar een balans. Dan ga ik bij voorbeeld hardlopen om mijn hoofd leeg te maken. Ik probeer ook bij mezelf naar binnen te kijken, te zoeken naar iets dat naar buiten moet komen. Ik heb net een drumboek gepu bliceerd: Progressive licks beatsfor the 2tst cen- tury drummer. Daar heb ik elf jaar over gedaan." „Het is heel futuristisch. Ik heb het voor me zelf geschreven, maar ook voor een volgende generatie. Het gaat zo ver, dat het tegen het on mogelijke aan zit. Er staan stukken in die bijna niet te spelen zijn. Alles is met elkaar verwe ven. Als je dat moet ontrafelen, ben je wel even bezig. Het is bijna een soort code. Helaas kan ik zelf ook nog niet alles spelen. Ik denk ongeveer de helft." „Dat is de drang naar vernieuwing, naar com plexiteit. Vroeger zat ik bij de plaatselijke drumband. Daar had ik een droom om met mijn voeten een trommelstukje te spelen, ter wijl men toen daar iets nuchterder naar keek. Maar elf jaar later begonnen mensen zoals Thomas Lang en Virgil Donati ook dat soort dingen te doen. Je moet met dromen begin nen. Dat is de basis voor alles. En als ik een maal iets in mijn hoofd heb, moet het er ook uit." „Alles kunnen spelen, mezelf technisch nog verder profileren. Ik wil online wereldwijd studiodrummen in bijna alle stijlen. Dat ben ik ook concreet aan het verwezenlijken. Daar naast wil ik een grote producer worden, een grote mixer. Mixen en drummen liggen dicht bij elkaar. Verder wil ik zoveel mogelijk kennis blijven vergaren, zoveel mogelijk op een dag doen, zoveel mogelijk leren. Daarom raak ik ook gefrustreerd als dingen te langzaam gaan. Als mijn tijd eenmaal gekomen is, wil ik me zelf niet kunnen verwijten dat ik niet genoeg heb gedaan." „Mijn prille vriendin vormt een soort tegen pool. Als ik bij haar ben, voel ik alleen maar rust. Ik ben soms niet makkelijk in een relatie, maar gelukkig heb ik ook nog een goed-gekke losse kant. Veel mensen hebben op hun veer tigste hun droom waargemaakt om een kind te krijgen. Ik nog niet, terwijl ik wel een liefdevol persoon ben. Dus mocht dat er nog in zitten, dan sta ik daar open voor. Maar ook dat wil ik - zeker omdat ik zelf uit een minder ideaal ge zinsleven kom - heel goed doen. Dan wil ik ook de beste vader worden die ik zou kunnen zijn." GO ZATERDAG 1 DECEMBER 2018 Jeroen Simons: „Ik ben een complexe dromer, maar heb wel een wakkere blik. Als ik een echte dromer was, zou ik toch met al die vrouwen in bed zijn gedoken?" FOTO MARCELLE DAVIDSE Hoe ga je daarmee om? Wat maakt het boek bijzonder? Waarom toch zo ingewikkeld? Welke dromen zijn er nog? En persoonlijk?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56