ACHTER DE SCHERMEN II 9 ledereen kent het, niemand komt er. Of is het juist: niemand kent het, iedereen komt er. Hoe dan ook prikkelt nightclub Barbarella uit Goes de verbeelding. Deze krant keek achter de schermen bij de club waar klanten tegen betaling seks hebben. Op de Goese markt twee keer links. Dan sta je voor het poortje in de Vuil- straat waarachter het bekende bordeel Barbarella huist. De werkplek van een vaste kern van vijf a zes dames van plezier en eromheen tal van nieuwe, wisse lende dames. De plek waar eige naar Henk den Heijer (68) al 34 jaar de scepter zwaait. „Eerst een misverstand uit de weg ruimen. De club is niet verkocht en staat niet te koop. Die verhalen doen de ronde maar zijn onjuist", laat Henk weten. Hij is vanwege een heftige ziekte een tijdje uit de roulatie geweest. Pandora Barbarella, vroeger club Pandora geheten, is in de middaguren open voor privébezoek aan de da mes. Om negen uur 's avonds gaat de bar open en kunnen mannen zich tot vier uur ook gezellig ver maken met een drankje én roken in de rookruimte. „Het is hier gezellig en gemoe delijk", vertelt Angela (36). „Ik heb ook in Rotterdam gewerkt en daar is deze wereld veel harder. Competitiever. Hoefje maar naar de klant van een collega te kijken en de hel kan losbreken. Je moet als prostituee stevig in je schoe nen staan. De ene dag ben je de superster, de andere een uitge- naste hoer. Dat doet wat met je gevoel. Je moet positief blijven denken. Ik blijf in de mood door goede voeding, sporten en mijzelf op te tutten. Het werk doe ik uit geldgebrek, daar ben ik eerlijk in. Het mooie is dat je hier niet con tinue op je vingers wordt geke ken." Vrouwenpraat De tijd tussen klanten door beste den de dames in de gezamenlijke woonkamer aan tv-kijken, oprui men, koken. Soms wordt er snel een boodschapje op de markt ge haald. Lisa overnacht soms in de club, omdat de afstand tussen haar woonplaats en Goes te ver is. Zij ziet haar collega's eerder als huis genoten dan als concurrenten. Ze prijst de onderlinge sfeer. „Henk kookt voor soms een grote kom soep. Die dan net iets te heet wordt opgediend", lacht ze. On derling praten de vrouwen over klanten. „Vrouwenpraat." De blonde Daisy (artiesten naam) houdt haar leeftijd in de club op 44 jaar en werkt een jaar of 20 in Barbarella. Haar vriend kent haar uit dit werk. „Ik ken hier elk hoekje en gaatje. Er hangt een goede sfeer. Dat komt ook door Henk, die net zo breed is als ik aan de voorkant", zegt Daisy. „Alle meiden houden op hun ma nier van Henk met zijn kleine hartje, maar voor de duvel en zijn moeder niet bang." Nadat in 2000 de prostitutie Het werk doe ik uit geldgebrek, daar ben ik eerlijk in werd gelegaliseerd, is de aanloop in Goes minder geworden. „Da mes adverteren via internet en re kenen thuis lage prijzen. Levens gevaarlijk. Je weet nooit wat voor gek er naar je toekomt", aldus Daisy. Veilig In Barbarella voelt ze zich met alle camera's veilig. Af en toe krij gen de dames van hun werkgever een cursus aangeboden. „Dat paaldansen kan ik ook wel, dacht ik. Lelijk gevallen, joh. Helemaal bont en blauw. Heb ik een tijdje last van gehad. Ach, we zijn hier net gewone mensen", zegt Daisy. zaterdag 1 december 2018 GO 'We zijn net gewone mensen' Gerrit van Loon Lisa is een van de medewerksters van club Barbarella in Goes. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE -Angela

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37