OPEN DAG! 7 CAMPING DE VEERHOEVE LEEGLOOP Camping De Veerhoeve oogt triest. Een halfjaar nadat de gasten te horen kregen dat ze moeten vertrekken, zijn veel caravans al weg. Anneke Schraa vindt dat jammer. 'Samen hadden we misschien een vuist kunnen maken.' www.derietpluimen.nl Anneke loopt op deze druilerige vrijdagoch tend over de bijna verlaten camping. Het weer sluit goed aan bij haar stemming. „Kijk, hier is bijna alles al weg", zegt ze, wij zend naar een groot veld waarop nog maar één stacaravan staat. Ook die wordt binnenkort op een dieplader gezet. Door alle gaten vinden veel mensen het volgens Anneke niet prettig meer op De Veerhoeve. Een echtpaar dat eerst de komende zomer nog had willen doorbrengen op de camping gaat binnenkort toch weg. Zelfheeft Anneke soms ook een unheimisch gevoel. „Ik word wakker van gelui den die ik niet kan plaatsen." Hoe anders was het tot afgelo pen juni. De Veerhoeve was een gezellige familiecamping waar de gasten - die elkaar soms bijna als familie zien - lief en leed met el kaar deelden. Maar toen maakte eigenaar Machiel Blom bekend de camping te willen omvormen tot een luxe vakantiepark met huisjes. Alle stacaravans moeten eind vol gend jaar zijn verdwenen. De me dedeling sloeg in als een bom. De vaste gasten hebben geen poot om op te staan, omdat ze hun plek tel kens voor een jaar huurden. Dat de allerlaatste zomer op de Veerhoeve geen gezellige gaat worden, staat vast. „]e zou geld moeten krijgen om hier nog te staan", merkt Anneke cynisch op. Ze schat dat 8o van de onge veer 250 caravans al zijn wegge haald. Sommige gasten vonden een stek op een andere camping, bijvoorbeeld in Sirjansland. Ande ren gingen in zee met een opko per. „Ik word hier verdrietig van. Het hart is uit de camping." Sommige mensen maken voor de vierde keer mee dat ze van een camping moeten De vele lege plekken maken dui delijk dat de gasten het onderspit delven. Waar in de eerste maan den nog werd gevochten voor het behoud van de camping, strijdt het actiecomité nu enkel nog voor een eerlijke uitbetaling van de ver goeding waar de gasten recht op hebben. De eigenaar heeft de gas ten in oktober officieel aange schreven en volgens Anneke heb ben alle mensen die daarna zijn vertrokken recht op de vergoe ding. „Maar Blom wil enkel de mensen betalen die vanaf januari weggaan." Op Anneke na houden ook de leden van het actiecomité het vroegtijdig voor gezien. Ze gaan komend voorjaar weg. Veelzeg gend is ook het aanstaande vertrek van Peter en Ria van de Wouw. Pe ter was één van de meest strijd bare gasten, maar ook hij zag in dat hij een verloren wedstrijd speelde. In januari wordt zijn caravan naar een camping in Brabant gebracht. De doorgaans goedlachse Tilbur- ger wil niet meer praten. „Ik ben er helemaal klaar mee!" Zo gaat het verzet als een nacht kaars uit. De Friezin heeft het ge voel dat er best iets bereikt had kunnen worden. Toch snapt ze dat met name de oudere gasten eieren voor hun geld hebben gekozen. „Sommige mensen maken dit voor de derde of vierde keer mee", weet ze. „Ze zijn lamgeslagen. Wat ik heel erg vind, is dat bijna iedereen vertrekt zonder afscheid te nemen. Mensen kunnen het gewoon niet meer opbrengen." Voor meer informatie: Ruiterplaatrrakelaardij zaterdag 1 december 2018 BE 'Velen nemen niet eens afscheid, murw' Rob Paardekam Wolphaartsdijk -Anneke Schraa Anneke Schraa op Camping De Veerhoeve. Tachtig van de 250 caravans zijn weg. Op sommige plekken op de camping wordt het heel kaal. „Het hart is uit de camping gerukt." fotomarcelledavidse ZEELANDELIJK WONEN T. 0113 - 37 24 74 DELTA Bouwbedrijf De Delta bv DATUM: Vrijdag 14 december 2018 TIJDSTIP: Tussen 15.00 en 17.00 uur LOCATIE: Bouwlocatie Rietpluimen (Reeduif, Kortgene)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 141