4 Porosjenkowil schepen Navo 'Babymaker' moet stoppen Geen rollator PAKJESAVOND 2018 IEDER ZIJN EIGEN RITUEEL Met pakjesavond gaat het zoals het nu eenmaal met tradities gaat: ieder doet zijn eigen ding. De een zweert thuis bij een dobbelspel, de ander bij surprises met pindakaas en de derde bij wodka. Acht Nederlanders en hun heerlijk avondje. VEILING Paulien en Glen Burggraaf (30,29jaar), Naomi (3) en Milo (1) uit Zevenhuizen vrijdag 30 november 2018 KIEV De Oekraïense presi dent Petro Porosjenko wil dat Navo-landen schepen sturen naar de Zee van Azov om daarmee Oe kraïne 'bij te staan en voor veiligheid te zorgen'. Dat heeft hij tegen het Duitse Bild gezegd. Volgens Kiev blokkeert Rusland de Oe kraïense havens aan de Zee van Azov door het scheepvaartverkeer tegen te houden bij de Straat van Kertsj, de vrij nauwe water weg tussen de door Rus land geannexeerde Krim en het zuiden van Rusland. De Navo reageerde giste ren terughoudend op het hulpverzoek. De drie enige maanste nen in privébezit zijn voor 885.000 dollar ofwel 746.000 euro geveild in New York. PEKING De Chinese 'baby maker' He Jiankui, die zegt dat hij genetisch gemodifi ceerde baby's geboren heeft laten worden, moet stoppen met zijn onder zoek. Het Chinese ministe rie van Wetenschappen noemt zijn project 'van bui tengewoon afschuwelijke aard'. De wetenschapper zou de Chinese wet heb ben overtreden en in strijd met de wetenschappelijke ethiek hebben gehandeld. VERBETERING In een artikel in de krant van 27 november over vaste eigen bijdragen voor hulpmiddelen en gemeen telijke ondersteuning, stond een verkeerd voor beeld genoemd. Een rolla tor wordt niet vergoed door gemeenten. De an dere voorbeelden in het ar tikel, zoals een traplift, klopten wel. Eefje Oomen Paulien: „De kinderen zijn nog maar klein maar we willen ze toch graag al iets van het feest meegeven. Dus mogen ze twee keer per week hun schoentjes onder de brievenbus zetten, want zo heb ik het vroeger ook geleerd. Als een huis geen schoorsteen heeft, gooit Sinterklaas de pakjes heel handig door de brievenbus. Mijn dochter stopt een winterpeen en een tekening in haar schoen en de baby ook een soort van tekening, ha! En dan: zingen maar. Naomi kent al hele delen van Zie ginds komt de stoomboot uit haar hoofd. En misschien ligt er morgen dan wel iets in die schoentjes hè, en dat zou zomaar eens een barbiepop en een bal kunnen zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4