Hond dood gevonden I 6 Raadhuis bespaart energie I De appartementen, allemaal op de begane grond gelegen, worden voor ongeveer 300 euro per maand ver huurd. Bewoners nemen daarnaast zorg af bij Eilandzorg; van huishou delijke hulp tot maaltijden. Bij de Wieken is 24 uur per dag zorg aan wezig. Er gaat met vaste wijkteams worden gewerkt, zodat huurders niet steeds met nieuwe gezichten worden geconfronteerd. De eerste appartementen komen na de zomer van 2019 beschikbaar. Ze worden gebouwd op de plek waar nu de kantoren van Eiland zorg zijn gevestigd. Op de plek van de oude keuken - die al vijftien jaar niet meer vol in bedrijf is - komt een kantoortuin waar alle kantoor personeel een plek krijgt. Bij het restaurant wordt een kleinere keu ken gerealiseerd. Het theater ver dwijnt. Daar staat een grotere ruimte voor beweging en fysiothe rapie, inclusief moderne appara tuur, tegenover. Leefruimte Op de eerste verdieping wonen, verdeeld over vier wieken of stra ten, 28 mensen met dementie. Zij krijgen per wiek een grotere (ge meenschappelijke) woonkamer en per appartement grotere badka mers. Daarvoor wordt wel wat ruimte afgesnoept van die apparte menten. Tegelijkertijd wordt de leefruimte van de meeste bewoners door de invoering van polsbandjes vergroot. Die bandjes geven een signaal als de drager buiten de voor hem of haar ingestelde zone (leef- cirkel) komt. „Het uitgangspunt is dat iedereen overal naartoe mag en dat we dan terugschalen op grond van wat vei lig is", licht directeur Arie Pinxte ren - als voorzitter van Alzheimer- vereniging Zeeland sterk begaan met de doelgroep - het principe toe. Voorheen moesten de bewoners met dementie het doen met de vleugel waar ze woonden. Straks kunnen ze door heel het huis zwer ven en misschien zelfs de stad in. „Die leefcirkel wordt individueel bepaald, in samenspraak met man- telzorgers, arts en verzorging." De tweede verdieping, waar 28 mensen wonen die somatische zorg nodig hebben, wordt volledig opgeknapt. Ook zij krijgen grotere badkamers. Eerder dit jaar is de vol ledige buitenkant van De Wieken, en ook van de naastgelegen aan leunwoningen, al onder handen ge nomen. Twee weken geleden is de klus binnen begonnen, waarbij reke ning wordt gehouden met middag dutjes. KRABBENDIJKE De vermiste hond Bas uit Krabbendijke is dood gevonden. Het kadaver van het dier werd gisteravond aangetroffen in een sloot. De vinder, een jongen uit Yerseke, strijkt 5000 euro vinders loon op. Eigenaar Wilfred van Oosten loofde de beloning uit nadat hij Bas vorige week woensdagochtend was kwijtgeraakt. Van Oosten, die scho ten had gehoord, vermoedde dat zijn hond was doodgeschoten, ver telde hij. De jongen uit Yerseke was doelgericht op zoek naar Bas, zegt Van Oosten. ZIERIKZEE De centrale compu terruimte in het gemeentehuis in Zierikzee wordt aangepast. De koeling van de serverruimte vormt één van de grootste ener- gieslupers in het gebouw. Door de manier van koelen aan te passen, verwacht de ge meente jaarlijks zo'n 14.000 euro te kunnen besparen op haar energiekosten. De investering verdient zichzelf zo in maximaal zeven jaar terug, verwachten burgemeester en wethouder. De onderhoudskosten aan het koelsysteem worden terugge bracht van 15.000 naar 1000 euro per jaar. IN DE REGIO Maandag wasdag Rommelmarkt Samenzang Sinterklaas MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 30 november 2018 SD Pr-medewerkster Anoukh Bezuijen en directeur Arie Pinxteren in de oude keuken. Vrijwilligster Yara Tolhoek roert op de achtergrond in een pan soep. foto dirk-jan gjeltema Verbouwing Wieken om middagdut heen Met de bouw van veertien huur- appartementen voor beschut wonen in De Wieken in Zierikzee haalt Eilandzorg het 'oude ver zorgingshuis' terug naar Schou- wen-Duiveland. De verbouwing van het zorgcentrum is in volle gang. Vóór volgend jaar decem ber moet het af zijn. Esme Soesman Zierikzee ZIERIKZEE Het maandag was dagkoor treedt morgen op in Bor- rendamme in Zierik zee. Van 15.00 tot 16.00 uur brengt het koor verschil lende sinterklaas- en kerstliedjes ten gehore, ledereen is welkom. GOES De Ruilwinkel in Goes houdt morgen een winterse rom melmarkt. Vanaf 10.00 tot 15.00 uur zijn er buiten spulle tjes te koop zoals antiek, curiosa, oud speelgoed, retro en servies. De boeken tafel staat in de aanbouw van de winkel. YERSEKE In de Hervormde Kerk in Yerseke wordt morgen een bijeenkomst gehou den met koor- en samenzang. Het Schoolkoor Calvijn College en het kin derkoor Mattithja verlenen hun mede werking. Ze worden begeleid door Ar- nout Sinke en Hans Villerius op het orgel. Margreet van der Maas bespeelt een panfluit en Co- rianne Verweij een harp. De aanvang is om 19.30 uur. De entree is gratis. VLISSINGEN Sinterklaas is weer in het land en hij viert zijn verjaardag morgen in het CCXL Theater met de musical De ver jaardag van Sinter klaas. De voorstel ling duurt een uur en is geschikt voor de hele familie. De voorstelling begint om 15.00 uur. Tickets kosten zes tien euro en zijn verkrijgbaar via ccxl.nl. INFORMATIECENTRUM 380KV-LIJN KRUININGEN Er zit weer leven in het oude stationsge bouw van Kruiningen-Yerseke. Kaartjes worden er al tijden niet meer verkocht en de verwarmde wachtruimte ging ook jaren geleden al op slot. Vanaf volgende week kunnen men sen er als bezoeker van het informatiecentrum voor de nieuwe 380kV-lijn terecht voor een gratis kopje koffie. Het centrum werd gisteren geopend door Sjouke Bootsma en Nicolien Vrisou van Eek (rechts) van TenneT. Medewerk ster Stefanie Fassaert ontvangt de komende jaren op dins dag-, woensdag- en donderdagmiddag belangstellenden en (gestrande) treinreizigers, fotomarcelledavidse BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00 uur: Herensociëteit; 20.00-23.00 uur: Klaverjasver- eniging; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrien den; GOES Ter Weel, Joannaplantsoen 1, 08.00-17.00 uur: Expositie Goese fotograaf Andre Joosse; Theater De Mythe, Bleekveld 1, 20.00 uur: Theatershow Andy en Melisa-, Podium 't Beest, 21.00 uur: Optreden Eut KERKWERVE Dorpshuis, 20.00-23.00 uur: Oefenavond Shantykoor Nep- tunus; MIDDELBURG Cinema Middelburg, 15.00 uur: Vertoning Sinterklaas en de Vlucht door de Lucht-, SCHARENDIJKE De Hoeksteen, 19.00 uur: Bingo; ZIERIKZEE Eilandzorg de Wieken, 09.30-10.30 uur: Langer fit voor omwonenden; FiZi, 20.00 uur: A Star is Born-, Gemeentehuis Burgerzaal, 19.30 uur: Najaarsvergadering Stad en Lande; Sint Domusstraat 14, 15.00-21.00 uur: Homefair in kerstsfeer; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 19.30-21.45 uur: Repetitie Harmonievereniging Nut Uitspanning. UUR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49