Manager en oom tegelijkertijd O O) 0 O 12 ZE Ongena tot 2020 aan H VV'24 verbonden Succes Hendriksen in Europa League Winnen staat niet op één in marathon Zeeuwse wielrenner wordt steeds beter Het bestuur van voetbalvereniging HW'24 en hoofdtrainer Pieter Ongena zijn een contract verlenging voor één seizoen overeengekomen. De overeenkomst met de Belgische oefen- meester loopt nu tot de zomer van 2020. On gena kwam in oktober 2016 bij HW'24 bin nen als opvolger van de ontslagen Ralph Ze- gers. In zijn eerste seizoen werd Ongena acht ste met HW'24, vorig seizoen eindigde de Hulster ploeg op de zesde plaats. Dit seizoen presteert HW'24 uitstekend. Na negen duels is de ploeg van Ongena gedeeld koploper in de derde klasse A van het zondagvoetbal. Net als RBC heeft HW'24 23 punten, alleen hebben de Brabanders een iets beter doelsaldo. Sporting Portugal heeft zich gisteren bij het Europa League-debuut van Roy Hendriksen verzekerd van overwintering in Europa. De Middelburgse assistent-trainer zag de Portu gese topclub in Azerbeidzjan winnen van Qa- rabag: 1-6. Bas Dost nam al na vijf minuten de 0-1 voor zijn rekening. De Nederlandse spits schoot een strafschop binnen. De thuisploeg maakte kort daarna gelijk, maar via Bruno Fernandes namen de Portugezen opnieuw een voor sprong. Nani maakte er voor rust ook nog 1-3 van. Abdoulay Diaby zorgde na de pauze voor de 1-4 en de 1-6. De tweede treffer van Fer nandes betekende de 1-5. De organisatoren van de DOW Aflossingsma rathon, die morgen alweer voor de 28ste maal wordt gehouden, hebben altijd de Olympi sche gedachte in hun achterhoofd. Natuurlijk zijn er ook ploegen die echt voor de winst gaan, maar bij het grootste deel komt volgens Jan Boonman, voorzitter van de orga niserende DOW Joggingclub, de prestatie op de tweede plaats. Om 12.00 uur gaat het circus van de Aflos singsmarathon morgen van start op sportpark Oude Vaart in Terneuzen, nabij het clubhuis van de personeelsvereniging van DOW. Om 16.30 uur sluit de tijdregistratie. Koppositie Clubhelden Dambeker De 27-jarige Van der Lijke gaat zijn zesde profjaar in. Hij komt - als enige Zeeuw - uit voor de Neder lands-Belgische formatie Room pot-Charles. Hierin zijn Roompot- Nederlandse Loterij en Veranda's Willems-Crelan recent samenge gaan, na een enigszins turbulente periode. „Er was veel onzekerheid, over hoe het allemaal eruit zou gaan zien", vertelde Van der Lijke. „Achter de schermen hebben men sen er heel hard aan gewerkt. Ik wist zelf ook niet veel meer dan er via de media naar buiten kwam. Maar ik maakte me weinig zorgen, ben wel een vaste waarde en wist dat mijn plekje vrij zeker was." Roompot-Charles heeft een op papier sterkere ploeg dan Room pot-Nederlandse Loterij voorheen. Met de aanwinsten Lars Boom en Maurits Lammertink moeten nog fraaiere resultaten geboekt kunnen gaan worden. En enigszins in de schaduw van hen moet Nick van der Lijke ook betere uitslagen neer Ik ben wel een vaste waarde in het team en wist dat mijn plekje vrij zeker was gaan zetten. „Dit jaar ging het al heel lekker", vertelde de Walche- naar, die onder meer derde werd in een etappe in de Ronde van Oos tenrijk. „In de klassementen stond ik vaak goed en bergop reed ik ook prima. Ik ben ervan overtuigd dat het een keer allemaal mijn kant op gaat vallen." Door de ploegleiding wordt 2019 gezien als een belangrijk jaar. De Europe Tour, waar de ProContin- tale ploegen in rijden, krijgt name lijk veel meer waarde. Roompot- Charles wil met goede resultaten veel punten bij elkaar sprokkelen, zodat het hoog eindigt in het klas sement. De teams die in oktober 2019 eerste en tweede staan, krijgen namelijk uitnodigingen voor de grote rondes en tal van klassiekers in 2020. Van der Lijke: „Het rijden van een grote ronde is natuurlijk een grote wens. Veel vooraan finis hen is dus belangrijk." Vrijbuitersploeg De rol van Van der Lijke, die in fe bruari zijn eerste koers rijdt, zal niet veranderen. „We blijven een vrij buitersploeg. Kijk, Lars Boom zal in de voorjaarsklassiekers wel een be schermde status hebben, maar in de andere koersen hebben we geen kopmannen en geen knechten. Ik voel me elk jaar sterker worden en hoop dat ik na deze winter weer een schepje erbij kan doen in de vrije rol die ik heb." straks in de koersen ploeggeno ten om zich heen zien die ook van zijn niveau zijn. Samen kun nen ze elkaar opstuwen. In de re sultaten ga je dat terugzien, ver wacht ik." Volgende maand zitten ze sa men aan hetzelfde kerstdiner. „Het is leuk om hem ook van een andere kant te leren kennen. We proberen van hem al een Rotter dammer te maken, maar hij heeft Zeeuws DNA. Als-ie een beetje zuinig is, plagen we hem ermee." KAMPERLAND Michael Zij laard heeft twee petten op als hij naar Nick van der Lijke kijkt. Die van manager bij de ploeg Roompot-Charles en die van oom. De vriendin van de Zeeuw is het nichtje van de Rotterdammer. „Maar ik kan het wel behoorlijk ge scheiden houden, hoor. Volgens Zijlaard is Van der Lijke „een onderschatte renner". Eentje die in 2019 kan gaan pie ken. „Nick heeft niet de aller grootste motor, maar bezit veel wilskracht. In testen zien we dat hij elk jaar progressie i .maakt. Ik hoop dat hij f «volgend seizoen een ■mooie etappekoers kan I winnen." J Roompot-Charles heeft sterke renners aan getrokken. Dat is volgens Zij laard een voordeel voor de Mid delburger. „Nick zit in het pro gramma van 'bergop'. Hij gaat vrijdag 30 november 2018 VOETBAL Pieter Ongena. foto peter nicolai VOETBAL A Roy Hendriksen. fotothomas bakker ATLETIEK GO Er wordt van avond in de Keuken Kampi oen Divisie een aanval gedaan op de kopposi tie van het Go Ahead Eagles van Istvan Bakx en Julius Bliek. Die ploeg (32 punten) speelt maandag pas. Vandaag is de laatste dag dat het mogelijk is om te stemmen voor de verkie zing Clubhel den van de amateursport. De stembussen sluiten vanmid dag om 12.00 uur. Joep Zoe- teweij (VV Kloetinge) gaat momenteel aan de leiding. l Damclub Aag- tekerke is dub bel vertegen woordigd in de halve finale van de Zeeuwse dambeker. Het eerste team van de Wal- cherse club werd vrijgeloot in de kwartfi nale. Team twee won van Souburg (6-2). Nick van der Lijke voelt dat hij dicht tegen zijn eerste profzege aan zit. „Ik heb afgelopen sei zoen een stap vooruit gezet", zei de Middelburgse wielerprof gis teren bij de presentatie van Roompot-Charles in Kamper land. „Ik heb het idee dat het in 2019 écht kan gebeuren, als be paalde factoren net iets meer meezitten aan het einde van een koers." Roeland van Vliet Kamperland - Nick van der Lijke o. Van der Lijke wil vooraan zitten fietsenwinkel.nl Nick van der Lijke tij dens de teampresenta tie in Kamperland, foto ERNESTA VERBURG Vakanties CHARcuteriIj SALADES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40