Veere delft onderspit tegen Heksenketel Geld voor terrein lasloods 7 CINEMA MIDDELBURG UITBREIDING Cinema Middelburg breidt uit met een tweede filmzaal. Een kleintje, voor vijftien mensen, in het tuinhuisje naast de Kloveniers doelen. Rond de zomer worden daar de eerste films gedraaid. DAS SCHWEIGENDE KLASSENZIMMER Cinema Exclusief noemt directeur Simon Blaas de tweede zaal. Om dat die losstaat van de grote film zaal in de Kloveniersdoelen, maar ook omdat de nieuwe zaal dat ge voel van exclusiviteit zal geven. Blaas: „Het wordt intiem. Je kunt er met een klein gezelschap genieten. We gaan arrangementen aanbieden. Schoolvoorstellingen. Kinderfeestjes. Die kunnen nu niet goed terecht in de grote zaal. Dat is te duur en te leeg. Maar met vijftien stoelen kun je er in de tweede zaal ook heel simpel voor je eigen familie een filmvoorstel ling van maken." Cinema Middelburg gaat in de nieuwe zaal ook bijzondere dingen realiseren, kondigt Blaas aan. „De meest moderne projectie- en ge luidsapparatuur. Er komt LED- licht, waarmee de sfeer kunnen beïnvloeden. En je kunt er je tele foon inpluggen. Misschien zetten we wel een snoepautomaat neer." De bioscoop zit nu vijfjaar in de Kloveniersdoelen. Al langere tijd heeft Blaas de wens om uit te brei den. „Na de verhuizing van Schut tershof naar de Kloveniersdoelen zijn we gegroeid in het aantal be zoekers. Anderhalfjaar geleden zijn we gaan meedoen aan een vir tuele filmzaal op internet: piel. Be gin dit jaar ontstond het plan om ook een echte tweede zaal te ma ken." Documentaires Het tuinhuisje, naast de poort die naar de tuin achter de Kloveniers doelen leidt, is daarvoor de ideale plek, vindt Blaas. „We vertonen nu allerlei soorten films, van pu blieksfilms tot en met de obscuur dere documentaires. Die laatste Dat je maar vijftien stoelen hebt, kan soms juist perfect zijn trekken minder publiek, maar die willen we wel blijven tonen." Ook daarvoor is Cinema Exclu sief de beste oplossing. „Dat je maar vijftien stoelen hebt, kan soms juist perfect zijn. We kun nen films op maat presenteren. Dat geeft in de grote zaal ook meer mogelijkheden om de publieks films vaker te vertonen en om meer verschillende films te draaien, juist die in het midden segment." Donker en stil Om de naam Cinema Exclusief eer aan te doen, zal het ook voorko men dat juist een grotere pu blieksfilm naar de kleine zaal gaat en er een arrangement aan wordt gekoppeld, zegt Blaas. Stichting Cinema Middelburg werkt nauw samen met café De Kloveniers doelen aan film- en dinerarrange menten. De investering in een tweede bioscoopzaal zal meevallen, want grote verbouwingen aan het tuin huisje zijn niet nodig, verwacht Blaas. „Een scherm, digitale pro jectie, 7.1 surroundgeluid. En ver der moet het vooral donker en stil zijn." Hij streeft ernaar dat in de zomer proefvertoningen kunnen plaatsvinden. Cinema Exclusief kan dan in september officieel open. DEN HAAG De gemeente Veere moet aan de eigenaar van mini- camping De Heksenketel bij Veere in een conflict over cam ping Dorpszicht in Gapinge als nog alle proceskosten vergoeden. Hoewel de zaak uiteindelijk niet inhoudelijk behandeld werd, moet Veere bijna 3.000 euro aan proceskosten vergoe den. Reden is dat de gemeente De Heksenketel in mei overviel met een besluit waarop de raads man zich tijdens een zitting bij de Raad van State niet kon voor bereiden. De Heksenketel protesteerde aanvankelijk tegen een vergun ning voor Dorpszicht. Die mocht van de gemeente het aantal standplaatsen van vijftien naar achttien uitbreiden. Dat vond Heksenketeleigenaar Bram van Leeuwen, die al jaren met de ge meente over een eigen uitbrei ding overhoop liggen, niet eer lijk en spande een proces aan. Vlak voor de rechtszaak publi ceerde Veere een besluit, waarbij de uitbreiding van Dorpszicht in eerste instantie maar voor drie jaar was. Daarmee kon De Hek senketel wel leven, maar niet met de juridische handelwijze van Veere. De Raad van State was het daarmee eens. Van Leeuwen kon zich niet goed voorbereiden. VLISSINGEN Vlissingen besteedt 450.000 euro uit het provinciale Fonds Impuls Bedrijventerreinen aan de inrichting van de kop van de Tweede Binnenhavenweg, achter de Lasloods. Op het terrein staat alleen de Duitse machinegeweerbunker, evenementenhal de Lasloods en de botensteiger van Deurloo. De Stichting Festung Walcheren wil de bunker herstellen en openen voor publiek. Het bedrijfsterrein moet beter bereikbaar worden, zowel over land als over water, vertelt projectmana ger Jan Roest van de gemeente Vlis singen. vrijdag 30 november 2018 WA Ook geschikt voor privéfeestje Maurits Sep Middelburg - Simon Blaas, directeur Stichting Cinema Middelburg Van Cittersweg 2a Arnemuiden T 0118 75 02 07 KROON KOZIJN, DE NUMMER 1 VAN NEDERLAND Et» film van LARS KRAUME Directeur Simon Blaas van Cinema Middelburg gaat in het tuinhuisje van de Kloveniersdoelen in Middelburg een tweede filmzaal maken. FOTO RUBEN OREEL Klanten Vertellen www.kroonkozijn.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35