Ophef over speelveldje in Domburg AMZ 6 'Invullen Arsenaalgebied is weer blanco' Alle collegebesluiten om mee te werken aan hoteltorens op de plek van de Carrousel en een appartementenhotel op de plek van het Arsenaaltheater in Vlissingen zijn ingetrokken. Dat bleek gisteren tijdens de raadsvergadering. Vlissingen wil deel Sloeweg aan provincie slijten Pim Kraan (POV) had vragen ge steld over de vertrouwensbreuk tussen het Comité Beschermd Stadsgezicht Vlissingen en de ge meente. De antwoorden kwamen schriftelijk bij aanvang van de ver gadering. Daarin schrijft wethou der John de Jonge dat eerdere be sluiten van het college geen rol meer spelen bij het opstellen van een visie voor het Arsenaalgebied. De besluiten die nu herroepen zijn, stammen uit 2015 en 2017 en verschenen gisteren ook op de ge meentelijke website. In 2015 besloot het college tot een verkenning voor de bouw van hoteltorens op de plaats van vermaakcentrum Car rousel. In 2017 zegt het college het plan te steunen van Arsenaalthea ter-eigenaar Bart Stinenbosch en de ontwikkelpartners Bouwgroep Pe ters, Peter Bommeljé en Concept Real Estate BV om het theater te vervangen door een hotel met 16 suites, 23 appartementen en horeca. Het comité schortte deze week het overleg met de gemeente op omdat het het vertrouwen verloor door het 'woordspel' van de wethouder. De Jonge hield vol dat er geen offi ciële plannen liggen, maar dat het om ideeën van ondernemers ging. Toen bleek dat de gemeente volop meewerkte om die ideeën wel ver- gunningsrijp te maken, voelden de comitéleden zich bedrogen. Volgens wethouder John de Jonge is aan het comité en de om wonenden meegedeeld dat de ge noemde besluiten waren ingetrok ken en dat de situatie weer blanco was. Wanneer besloot het college dan die besluiten te herroepen en wanneer is dat de omwonenden meegedeeld?, wilde Kraan weten. De Jonge zei daar nader op terug te komen. In de vergadering gaf hij geen antwoord. Het gezamenlijke uitvoerings kantoor voor belastingheffing Sa- bewa kreeg in de raad de wacht aangezegd. De problemen met kwijtschelding van belastingen, die veel te lang duren, houden maar aan. Een voorstel van Sjaak Rijkse (SP) om de kwijtschelding voor mi nimuminkomens maar weer zelf te doen, werd gaandeweg de discussie aangepast tot een onderzoeksop dracht hoe dat zou kunnen binnen Sabewa zelf. Dat moet voorkomen dat mensen in een kwetsbare posi tie twee keer om kwijtschelding moeten vragen, bij gemeente en bij het waterschap. De Jonge vroeg tijd om de stap voor te bereiden. Dat kreeg hij: tot 1 april. Met instem ming van de voltallige raad. DOMBURG Omwonenden van het Hopmande in Domburg zijn bang dat hun rustige straat straks veel drukker wordt, omdat er mogelijk een parkeerterrein komt voor een hotelier. Ze hoorden een week gele den tijdens een informatiebijeen komst op het gemeentehuis, dat het koopcontact klaar ligt en dat het er een plan ligt om het gymveldje te bestraten zodat het straks volstaat met auto's. Wethouder Arie Schot benadrukt dat er nog niets definitiefs is beslo ten. Volgens hem neemt de ge meente een loods aan de Nijver- heidsweg van de hotelier over, om dat de gemeente daar woningen wil bouwen. In die loods kunnen hotel gasten nu hun auto's parkeren. De ondernemer wil die loods alleen kwijt als hij in ruil een ander per ceel krijgt waar zijn gasten kunnen parkeren. Daarop is volgens de wethouder gekeken of het gymveldje in die ruil betrokken kan worden. Musical Mamma Mia! vr 04-01-2019 v.a.€89,~ Brussel in kerstsfeer vr 7 december 35.-- Kerstmarkt Oberhausen za 8 december 36.-- Kerstmarkt Keulen di 11 december 38.-- Valkenburg in kerstsfeer wo 12 december 46.-- Dagje Londen in kerstsfeer do 13 december 69.» Kerstmarkt Leuven do 13 december 35.-- Magisch Maastricht vr 14 december 35.- Dickens Festijn Deventer za 15 december 38.-- Kerstdagtocht met buffetcruise di 18 december79,- 10-daagse wintersportreis Kirchberg v.vr 25-01-2019 v. a.€799,~ Tel. 10-daagse wintersportreis Noord-ltalië/Dolomieten v.vr 22-02-2019 v.a. 745,-- VLISSINGEN Het stuk Sloeweg van de A58 tot de rotonde met de N288 naar de Walcherse kust zou eigenlijk een provinciale weg moe ten zijn, vindt de gemeente Vlissin gen. Sinds de opening van de kust- ringweg is het verkeer op de Sloe weg steeds drukker. Zo druk dat de gemeente er versneld 'stil asfalt' laat aanbrengen. Het autogeraas voor de aanwo- nenden van de wijken Bossen- burgh en Westerzicht past niet meer bij de moderne geluidsnor men. Het geluidsabsorberende as falt wordt twee jaar eerder aange legd: in 2020 en 2021. Ook worden verkeerstellingen gedaan. IN DE REGIO Rommelmarkt Philharmonie zuidnederland MIJN DORP, MIJN STAD Sinterklaas viert zijn verjaardag vrijdag 30 november 2018 WA College zet streep door eigen besluit Claudia Sondervan Vlissingen Wethouder John de Jonge. Een komisch liefdesverhaal met de hits van ABBA do 13-12-2018 0113-351551 Meer informatie en (prijs)voorwaarden vindt u op onze site: WWW.amz.nl VLISSINGEN Stichting Vrienden van Koninklijke Har monie 'Ons Genoe gen' houdt zaterdag een rommelmarkt in het voormalige re petitielokaal aan de Ridderspoorlaan 2. Er worden aller hande goederen te koop aangeboden. Dit is de laatste edi tie van de rommel markt, voordat het gebouw teruggaat naar gemeente. In het laatste uur van de markt is er een totale uitverkoop, omdat het gebouw leeg moet worden opgeleverd. Van 09.00 tot 12.00 uur is iedereen welkom. VLISSINGEN Vanavond geeft symfonieorkest Philharmonie zuid nederland een con cert in de Sint Ja- cobskerk. Cellist en dirigent Mario Bru- nello leidt het or kest in composities van Tsjaikovski, Rossini, Mozart en Haydn. Hij speelt solo in de Rococo variaties van Tsjai kovski, gebaseerd op Mozart en om deze musicus extra te belichten speelt de bekende Neder landse pianist Han- ARNEMUIDEN Marktplein en Langstraat, 15.00-20.00 uur: Winterfair in Dickensstijl DOMBURG Galerie Het Noor derlicht, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling met kunstwerken van o.a. Jan Sluijters, Lucie van Dam en Jan Toorop KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur: Biljarten voor senioren MIDDELBURG Sportpark de Sprong, 09.00-12.00 uur: Ta feltennis voor senioren (50+); Padma, 09.00-17.00 uur: Ex positie Thea van Soelen; Het koffiehuis, 09.30-11.30 uur: In- loopmoment met koffie en thee; Cinema Middelburg, 15.00 uur: Vertoning Sinter klaas en de Vlucht door de LuchtKruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugdcafé voor jongeren van 12-18 jaar; Vleeshal, vanaf 19.00 uur: Avond met Paul Maheke; Klo veniersdoelen, 19.30-21.30 uur: Kerstbingo van Suffe Tut ten; Zeeuwse Concertzaal, nes Minnaar zijn 21e pianoconcert. Aanvang 20.00 uur. VLISSINGEN Sinterklaas is weer in het land en hij viert zijn verjaardag zaterdag in het CCXL Theater met de musical 'De ver jaardag van Sinter klaas'. De voorstel ling duurt een uur en is geschikt voor de hele familie. De voorstelling be gint om 15.00 uur. Tickets kosten zestien euro en zijn verkrijgbaar via ccxl.nl. 19.30 uur: Jubileumconcert Gospelkoor Glorify; Schouw burg Middelburg, 20.00 uur: Voorstelling Purper's Passie-, De Spot, 20.30 uur: 'The Euro- pean Pink Floyd Show' met tri- buteband Big One NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de Wegwijzer, 20.30 uur: Muzikale cabaretvoorstel ling Enge Buren OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Badmintonnen voor 50+ VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00-16.00 uur: Weekmarkt; Vrijenhovenzaal, 09.00 uur: Peutergym; Bad huisstraat 16.00-18.00 uur: Opening huiskamer zorgbele- ving De Blauwe Vlinder; Sint Jacobskerk, 20.00 uur: Con cert Philharmonie ZuidNEder- land; CCXL Theater, 20.15 uur: Muzikale strijd tussen The Kil- kennys en Scrum WESTKAPELLE Museumcafé Polderhuis, 11.00-17.00 uur: Quilt Expositie. SPEELTUIN VOOR HONDEN AUB OOST-SOUBURG Een klein stukje Karolingenburg voor honden om vrij op te spelen. Daarvoor zetten 155 Oost-Sou- burgers hun handtekening op de petitie die Ella Vogel (I) begon. Wethouder Albert Vader (r) kreeg de petitie gister ochtend gepresenteerd. Vogel en nog een tiental hondenbe zitters komen sinds zeker zeven jaar elke namiddag bij el kaar met hun honden in de historische ringburgwal. Mooi omheind, overzichtelijk en richting de Karolingenbaan bevei ligd met een veerooster. Maar lopen de honden los, dan dreigt een boete van 140 euro. „Een klein afgescheiden deel waar de honden kunnen rennen, dat is alles wat we vragen." Vader gaat het idee uitwerken, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34