II Man valt leerling Kloetinge lastig BdMdnT T2J 30y° 5 Loes Roth uit Middelburg demonstreert zaterdag in Den Haag Natuurlijk wil ze erbij zijn, als zater dag de gele hesjes in Den Haag hun stem laten horen. „Mijn man en ik zoeken alleen nog naar iemand om te carpoolen", zegt de 57-jarige Mid delburgse. Hun oproep op de Face- bookpagina van de gele hesjes is nog niet beantwoord; ook andere Zeeu wen zijn op zoek naar iemand die hen een lift wil geven. Roth hoopt van harte dat Zeeland goed verte genwoordigd is op het Binnenhof in Den Haag. „Het heeft geen zin als er maar een heel klein groepje komt. Het kan best dat het in Zeeland nog niet zo leeft. Dat zou me erg tegen vallen." Niet links, niet rechts De burgerbeweging, die zich na drukkelijk profileert als 'niet links, niet rechts', wil aandacht voor een scala aan pijnpunten. Ongenoegen is de gemene deler, maar onderling lijken de gele hesjes toch nog be hoorlijk uiteenlopende standpun ten in te nemen. Algemeen is wel de afkeer van Mark Rutte. Loes Roth, met onverholen minachting: „Zijn beleid. Nederland wordt in snel tempo afgebroken." Andere punten die genoemd worden: het te hoge eigen risico van de zorgverzekering (Loes: „Het loopt de spuigaten uit!"), te hoge belastingen, te dure zorgverzekering („Véél te duur!"), de Europese Unie („Bakken geld gaan erheen, en wat krijg je ervoor terug? We moeten net zo doen als de Britten, het is tijd voor een Nexit."), de open grenzen en het Marrakesh-verdrag („Alles komt maar binnen."), verlies van de Ne derlandse cultuur, normen en waarden („De islamisering bedreigt onze eigen tradities."), de graaicul tuur aan de top (Loes: „Een maxi mum stellen aan inkomens, dat zou goed zijn. Er is in Nederland te veel armoede, zeg ik uit ervaring."), de pensioenleeftijd („Ouderen komen niet meer aan de bak, jongeren vin den geen werk. Laat degenen die eerder willen stoppen, ruimte ma ken voor jongeren!"), de gekozen burgemeester („Geen door partijen opgelegde burgemeesters! Laat het volk zelf kiezen!") en hoge medi- cijnkosten („Absoluut!"). Facebookpagina De Gele Hesjes is zondag online gegaan. Ingeborg Westerhoffvan de gele hesjes: „We zijn geïnspireerd door wat er in Frankrijk gebeurt. De gele hesjes daar hebben het vooral over de Het kan best dat het in Zeeland nog niet zo leeft. Dat zou me erg tegenvallen brandstofprijzen, maar daaronder zit hetzelfde brede gevoel van on vrede als hier. De afgelopen 36 uur hebben we er vijfduizend leden bij gekregen! Dat zegt wel iets. Moet je bedenken, niet iedereen heeft social media. Gehandicapten of ouderen doen daar niet aan. Maar na 1 de cember hebben ze het allemaal ge zien: op tv. En daarna kunnen ze la ten zien dat zij het óók niet meer pikken, gewoon door een geel hesje aan te doen." Als moderator leest Westerhoff de posts op de Facebookpagina en beslist of ze gepubliceerd worden. „Er zijn mensen die kwetsende din gen zeggen, er zijn mensen die de beweging willen kapen. Zo is er een zogenaamd persbericht uitgebracht dat helemaal niet van ons is, waarin dingen gezegd worden waar wij na drukkelijk afstand van nemen. Wij zijn niet links en niet rechts. Wij zijn een volksbeweging die haar stem wil laten horen. Want het punt is, wij als volk worden niet ge hoord. Het referendum is afgeschaft. Dan moet het maar zo." Hoeveel mensen er zaterdag ko men weet ze niet. „Ik hoop duizen den. Het is tijd, het is allang tijd. Ne derland staat op. De moedeloos heid, de wanhoop, de frustratie van de laatste jaren - het moet gewoon stoppen." De school heeft de ouders via een brief op de hoogte gesteld van de gebeurtenissen. Daarin valt te lezen dat de jongen dinsdag in het bui tengebied van Kloetinge werd ge volgd en lastiggevallen door een tot nu toe onbekende man. „Deze man heeft onze leerling oneerbiedige voorstellen gedaan", licht directeur Ron Meuldijk toe. „De jongen heeft zeer kordaat gehandeld door een mevrouw aan te spreken. De man is toen afgedropen." De ouders van de jongen hebben aangifte gedaan bij de politie. Gisterochtend zag de jongen de man weer staan vlakbij de school. Hij is dat meteen gaan zeggen, waarop enkele leraren met hem naar buiten zijn gegaan. Volgens Deze man heeft onze leerling oneerbiedige voorstellen gedaan Meuldijk was de man toen al gevlo gen. Het gaat om een man van mid delbare leeftijd, die zich verplaatst op een witte elektrische fiets. Meuldijk spreekt van een zeer vervelende situatie. „We houden de komende tijd geen oogje, maar een groot oog in het zeil", zegt hij. Hij heeft ook de ouders opgeroepen alert te zijn en bij de politie mel ding te maken van eventuele ver dachte situaties. Ook andere scho len in de buurt zijn gewaarschuwd. Meuldijk zegt zich voor te kunnen stellen dat meer ouders hun kinde ren de komende tijd naar school brengen en weer ophalen. „Dat lijkt me logisch, ik zou dat zelf ook doen." Hij benadrukt dat de school en de politie ook zeer alert zijn. Er wordt intensief gesurveilleerd in de buurt van de school. iiv polo name it, vhmgino Shop online voor hei hele gezin op bgmdnt.nl vrijdag 30 november 2018 GO Zeeuwse gele hesjes in actie Het aantal leden op de Face- bookpagina De Gele Hesjes is in vier dagen tijd aangegroeid tot meer dan 12.000. Loes Roth uit Middelburg is er één van. Zater dag moet duidelijk worden of de burgerbeweging Gele Hesjes in Nederland net zo aanslaat als in Frankrijk. Ondine van der Vleuten Vlissingen Loes Roth is er zeker bij in Den Haag, als ze er kan komen, foto ruben oreel -Loes Roth, actievoerder Een leerling van de Kloetingse- school is dinsdag op de terug weg naar huis lastiggevallen door een man van middelbare leeftijd. Gisteren is de man op nieuw gezien in de buurt van de school. Leraren en de politie sur veilleren daarom de komende periode extra op de tijden dat scholieren komen en weer weg gaan. Rob Paardekam Kloetinge -Ron Meuldijk, schooldirecteur KORTinqi scotch&soda AGAASTRA HMMR k l/ANGUARD TO M M Y 3 H I LFIGER VSCAt DOMBURG GOES RENESSE MIDDELBURG TERNEUZEN ZOUTELANDE ETTEN-LEUR KAMPERLAND SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33