Winterore Jaar vertraging voor380kV-lijn Inspectie: zorg in behandelcentrum van Arduin is weer op orde 2 MAAN LEO COMIN® DOWN Column inds kort werk ik in een museum. Ik had daar een nogal romantisch beeld bij; ik zou genieten van de meest adembenemende kunst en daar ook nog voor betaald krijgen. De werkelijkheid is minder poëtisch. Mijn nieuwe baan brengt mij na melijk ook op meer prozaïsche plekken. Zo was ik deze week uit puur professionele overwegingen op de Margriet Winter Fair. Dat is een soort huishoudbeurs, maar dan dus van de Margriet. En in de winter. schaal: er komen 70.000 bezoekers en de complete oppervlakte be draagt 440.000 vierkante meter. Dit mega-evenement gaat ieder jaar compleet aan mij voorbij. Waar je bij Lowlands (slechts 50.000 bezoekers) artikelen in se rieuze kranten en live concerten op de publieke omroep ziet, is het rond de Margriet Winter Fair stil. want ach, wat is het makkelijk ze belachelijk te maken: de vele da mes van ver in de middelbare leef tijd met korte, pittige kapsels die een boodschappentrolley vol geurkaarsen, kerststerren, hand crèmes en leggings meeslepen. Ik zou er een vernietigende column over kunnen schrijven. Lopend op de beurs moest ik echter denken aan Virginia Woolf. Zij schrijft in een feministisch essay over het be lang van een Room of One's Own: een letterlijke en figuurlijke ruimte voor vrouwen. Een plek vrij van gezin of zorgen waar een vrouw zich kan ontwikkelen. El ders prijst Woolf het belang van vrouwenvriendschappen. Nu had Woolf in 1929 ongetwij feld niet de Margriet Winter Fair voor ogen, maar toch; is het niet geweldig dat er een ruimte is waar vrouwen die normaal in beslag worden genomen door hun gezin, volledig zichzelf kunnen zijn? Waar ze zonder kroost of echtge noot met hun vriendinnen kun nen genieten? Volgend jaar neem ik al mijn feministische vrienden mee naar de Margriet Winter Fair! Een plek vrij van gezin of zorgen waar een vrouw zich kan ontwikkelen DESTELLING Vandaag: Ik begrijp de gele hesjes wel Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Tholen stapt naar rechter Nile Rodgers op Concert at Sea Bestel er 2 voor maar 24,95 De bouw van de nieuwe hoogspan ningslijn had eigenlijk al in volle gang moeten zijn, maar door een conflict met aannemer Heijmans/ Europoles besloot TenneT het con tract op te zeggen. Het project wordt niet meer in één keer aanbe steed, maar in twee 'percelen': Bors- sele-Kapelle en Kapelle-Rilland. Voor beide delen van de lijn zoekt TenneT een bedrijf dat de stalen Wintrackmasten maakt en een aannemer die het grondwerk als mastfunderingen uitvoert. Bij de officiële opening van het informatiecentrum in Kruiningen, rekende projectleider Nicolien Vri- sou van Eek voor dat het project ruim een jaar vertraging oploopt. Het werk wordt begin 2019 op de markt gebracht, de partijen die de aanbestedingen worden gegund, kunnen naar verwachting in sep tember of oktober aan de slag. Vol gens haar is tempo van groot be lang. „De bouw van de windparken op zee loopt voorspoedig en in Zee land hebben we een groot pro bleem omdat we momenteel geen onderhoud aan de bestaande lijnen kunnen uitvoeren." Acht masten bij Rilland worden buiten de nieuwe aanbesteding ge houden. Omdat die nodig zijn voor het in bedrijf stellen van het nieuwe schakelstation langs de A58, We hebben een groot probleem omdat we geen onderhoud aan de bestaande lijnen kunnen uitvoeren wordt dit werk rechtstreeks aan een marktpartij gegund. Daardoor is het mogelijk om over een jaar meer elektriciteit naar België te exporte ren, waar door problemen met kerncentrales vooral 's winters grote extra vraag naar elektriciteit is om de huizen te verwarmen. richt van de inspectie. De inspectie blijft wel bredere zorgen houden over de kwaliteit van de zorg bij Ar duin. Daarover zijn gesprekken gaande met de raad van bestuur. De maatregelen van de inspectie volgden na een bezoek aan het be handelcentrum in september. De De zorg in het behandelcentrum van Arduin in Aagtekerke is op orde. Dat concludeert de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) na een bezoek. De inspectie beëindigt de aanwijzing, die eerder opgelegd was. Volgens de inspectie heeft Ar duin onder meer de kwaliteit van de zorg, de veiligheid van cliënten, de medicatieveiligheid en de des kundigheid van de medewerkers voldoende verbeterd. Arduin kreeg daarbij hulp van zorginstelling 's Heeren Loo. Woensdag werd dui delijk dat Arduin, dat mensen met psychische problemen opvangt, op termijn de Zeeuwse afdeling van de instelling uit Amersfoort wordt. Arduin neemt voorlopig nog geen cliënten op in het behandel centrum in Aagtekerke. Er wordt eerst een 'visie op de zorg en bege leiding' ontwikkeld, staat in het be- Arduin heeft onder meer de veiligheid van cliënten en de medicatieveiligheid voldoende verbeterd zorg schoot ernstig tekort. Daarom moesten per direct cliënten overge plaatst worden, die gedwongen wa ren opgenomen in Aagtekerke. Be gin oktober gaf de inspectie Arduin de dwingende opdracht om de te kortkomingen in de zorg te verbe teren. 3 dagen top hotel in Twente incl. 3-gangendiner WAT IS bAT? ALS JE JE ALS HOMO OP BE KAST HEBT LATEN JASEN BOOR JOHAN BERKSEN. vrijdag 30 november 2018 s Om u een beeld te geven van de Misschien is dat maar beter ook, Reageer op pzc.nl Gisteren: CZ schrapt om streden thera pieën ten onrechte 1040 stemmen THOLEN Tholen laat zich niet zo maar door Vereniging Maerloo beschuldigen van corruptie. Daarom neemt de gemeente een advocaat in de arm: het bureau Pels Rijcken uit Den Haag. „De beschul digingen van Maerloo zijn suggestief en hebben grote impact op alle be trokkenen", schrijft de gemeente in een verkla ring. „We nemen afstand van alle aantijgingen." Maerloo beschuldigde de gemeente en medewer kers maandag van cor ruptie en omkoping. Dat gebeurde tijdens een zit ting bij de Raad van State, waar de vereniging een dwangsom aanvocht. SCHARENDIJKE Nile Rodgers Chic, Live, De Jeugd van Tegen woordig, Guus Meeuwis, RONDÉ, Wulf, Alvaroso- lermusiic, Golden Earring, Douwe Bob en Bizzey spelen op Concert at Sea 2019. De eerste namen van de 14e editie zijn gis teren bekendgemaakt, begin volgend jaar volgt de rest van de line-up. Chic en Live staan op de vrijdag geprogrammeerd, waarbij Chic de hoofdact is. Gastheer Blof sluit het festival op de Brouwers- dam traditiegetrouw op zaterdag af. Concert at Sea is volgend jaar op 27, 28 en 29 juni. De kaartverkoop begint op vrijdag 7 december om 10.00 uur via www.concertatsea.nl HET MOOISTE SESCHENK IS DE SCHEURKALENDER I VAN TOOS EN HENK.' eentje voor uzeLf en één als cadeau! Ga naar pzc.nl/toosenhenk De bouw van de nieuwe 380kV- leiding tussen Borssele en Ril land, kan over een klein jaar worden hervat. Om zo weinig mogelijk tijd te verliezen en de kans op nieuwe tegenvallers te verkleinen, wil netbeheerder TenneT het project over vier be drijven verdelen. Joeri Wisse Kruiningen -Nicolien Vrisou van Eek Cornelleke Blok Middelburg Hotel-Restaurant 't Holt 2 of 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1 x 3-gangen verrassingsdiner op aankomstdag Op Zoover beoordeeld met een 8,1 Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel Tip: winkelen in Enschede hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2