160 iconische foto's in basiliek Hulst Alleen Zeeland gaat in tegen de landelijke trend r—i ZONDAG A.S. Nick van der Lijke aast HULST Meteen lichtelijk bewogen selfie opende burgemeester Jan-Frans Mulder gistermiddag de World Press Photo- tentoonstelling in de basiliek in Hulst. 160 iconische foto's zijn drie weken lang te bewonderen op zo'n 60 panelen in de kerk. „De schokkende foto's hebben we aan de zijkant gehangen", zegt Kitty van Ommen van stichting Fotofestival Hulst. „De kerk is gewoon in gebruik en sommige mensen vinden dat anders misschien aanstootgevend." De winnende foto van 2018, van een Venezolaanse demonstrant die in brand staat, was daarom wat dichter bij de muur gezet. Burgemeester Jan-Frans Mulder was trots dat de tentoonstelling voor het eerst in Hulst is te zien. „Ik vind dit een geweldig initiatief, dat omarmd wordt door heel veel mensen." Eind 2017 waren landelijk bijna 228.000 kinderen die in een gezin wonen dat moet rondkomen van een bijstandsuitkering. Dat aantal is voor het eerst sinds 2009 ge daald. Tussen 2009 en 2016 steeg het aantal gestaag van 183.500 naar 230.500. De kentering waar nu sprake van is, doet zich voor in alle provincies, met uitzondering van Zeeland. Hier nam het aantal bijstandskin deren vorig jaar opnieuw toe: van 3950 naar 4090. In 2011 waren dat er nog 2880. Acht van de dertien Zeeuwse ge meenten hebben te maken met een toename van het aantal min derjarige bijstandskinderen. On der meer op Tholen (van 200 naar 230) en in de gemeente Vlissingen (van 870 naar 930) was er sprake van een behoorlijke stijging. In Borsele, Goes, Kapelle en Middel burg nam het aantal bijstandskin deren juist af. In Sluis bleef het aantal stabiel. Naar verhouding telt binnen Zee land de gemeente Vlissingen ver reweg de meeste kinderen die op bijstandsniveau moeten leven: 11,7 procent, ofwel ruim een op de ne gen minderjarigen in de gemeente. Landelijk zijn er slechts acht ge meenten waar het aandeel nog ho ger is, waaronder Amsterdam en Den Haag. Bovenaan staat Rotter dam (met 16,7 procent), gevolgd door Heerlen en Groningen. Ook Middelburg (8 procent) en Terneuzen (6,7 procent) kennen relatief veel bijstandskinderen. In de rest van Zeeland is dat veel min der en het laagst in de gemeenten Veere en Borsele, met 2,9 procent. Volgens het CBS zijn bijstandsge zinnen met een Nederlandse ach tergrond vaak (acht op de tien keer) eenoudergezinnen, met een vrouw als hoofdkostwinner. Bijna 95 procent heeft een huurwoning. In meer dan de helft van de geval len is dat een appartement. Bij an dere huishoudens met kinderen liggen deze percentages veel lager. INTRATUIN KOUDEKERKE M 12-17" op zijn eerste profzege Vandaag in deze krant: een adventkalender! POSTCODE It vrijdag 30 november 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE Aantal bijstandskinderen stijgt Het aantal Zeeuwse kinderen en jongeren dat opgroeit in een bij standsgezin, blijft maar stijgen. De provincie gaat daarmee tegen de landelijke trend in. Dat blijkt uit de Landelijke Jeugdmo- nitor 2018, die het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) vandaag presenteert. Rolf Bosboom Vlissingen OPEN Galgeweg 5, 0li8-551623, www.intratuin.nl ZEELAND12 Of? Speel bewust De vergunning voor de loterij is afgegeven door de Kansspelautoriteit onder kenmerk 10233 d.d. 23/12/2016. Kijk voor meer informatie op postcodekanjer.nl NATIONALEB LOTERIJ!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29