Koeman en Keizer door in Europa League FC Barcelona, dat is onze winst' OPEL. HART VOOR 19 nodig, maar daar is het tegenwoordig juist stil zondag tegen PSV zal de Kuip vol zitten", laat een woordvoerder van Feyenoord desgevraagd weten. Minder uitbundig De lege plekken, terwijl de laatste jaren geen supporter ooit een snip perdag leek te nemen, hebben vol gens Feyenoord vooral te maken met seizoenkaarthouders die een keertje overslaan. In het seizoen dat de landstitel werd gepakt, gebeurde dat zeer zelden. „De sfeer is sinds de landstitel wel anders, inderdaad minder uitbundig", zegt Cachet. „Maar als je het mij vraagt, was het in de periode daarvoor ook al aan de sfeerverhogend, volgens Feyen oord, de KNVB en andere clubs is het gevaarlijk, ongezond en kost baar vanwege de boetes. En dus moet het verbod nageleefd worden. Maar er is meer. De verplichte buscombi's naar uitwedstrijden waar de fans van balen en waar Fey enoord in hun ogen te weinig actie tegen onderneemt. Sommige fans verlangen naar staanplaatsen. De eerste training op een doorde weekse dag? De Open Dag die min der wordt bezocht? Besloten trai ningen voor de duels met Ajax? Fans zien het stuk voor stuk als pogingen om afscheid te nemen van een bepaald type aanhanger. Cachet: „Er zijn supporters die gang. Het werd allemaal wat vlak ker." Een deel van de harde kern ziet zijn mening zo bevestigd: de club Feyenoord vervreemdt volgens hen steeds meer van zijn achterban. Praktijkvoorbeelden? Tradities ver dwijnen - los van het feit dat Feyen oord tegen hun zin bestudeert of het uit financieel oogpunt zinvol is om vanaf 2023 in een nieuw onder komen aan de Maas te spelen. De clubleiding van Feyenoord en het stadion verdubbelden de straffen voor supporters die ondanks een verbod toch vuurwerk afsteken. Volgens de fans werkt dat toch echt De sfeer is sinds de landstitel wel anders, inderdaad minder uitbundig. Het werd allemaal wat vlakker vinden dat tradities van ze worden afgepakt. Dat heeft zeker invloed op de sfeer. Als de Kuip kolkt, geeft dat zoveel kracht. Ik begrijp het niet al leen als Hugo Borst en Willem van Hanegem in hun columns zeggen dat de Kuip het moet doen tegen PSV. Ik onderschrijf het ook." Feyenoord ziet ook dat het stiller is geworden. „Dat zal ook te maken hebben met de hunkering", zegt een woordvoerder van de club. „De achterstand op PSV zal ook mee spelen. Of dit blijvend is? Dat denk ik niet, nee. Die opbouw naar de ti tel van 2017, daar wilde iedereen bij zijn. Dat komt misschien niet heel snel meer terug. Maar de bijzondere chemie tussen de spelers en het Le gioen kan zo ineens weer ontstaan. Eén prachtige wedstrijd is mis schien al genoeg. Het liefste zondag al." Fenerbahge voetbalde een matige wedstrijd tegen de Kroaten, die al zeker waren van een plaats in de volgende ronde. Koeman verkeert nog steeds in onzekerheid over zijn toekomst. Hij begon het sei zoen als assistent van Phillip UITSLAGEN EL Cocu. Na het ontslag van de oud trainer van PSV werd Koeman als interim-trainer benoemd. Koe man heeft nog steeds geen nieuw contract aangeboden gekregen. Ook trainer Marcel Keizer voet balt na de winterstop met Spor ting Portugal in de Europa League. De oud-trainer van Ajax zag zijn nieuwe club het uitduel met (Qa rabag overtuigend winnen (6-1). Bas Dost opende de score in Azer beidzjan. Bruno Fernandes (2), Abdoulay Diaby (2) en Nani scoorden ook voor Sporting, waar Nemanj Gudelj weer basisspeler was en Luc Castaignos ontbrak. die je tegen Barcelona zag bij ons hele team: we durven óók te voet ballen op hun helft, in kleine ruimtes. In september in Camp Nou, of tegen Spurs verloren we nog heel snel de bal. Woensdag was ook één van mijn beste wed strijden." Ajax-uit 3-0, Willem II- uit 5-0. Als PSV een keer verliest met mij op het veld is het wel meteen stevig. In de selectie van PSV is Schwaab een bindende factor. Ooit werd hij Europees kampioen met Duits land onder 21. Kroos, Müller, Hummels, Boateng, met allemaal speelde hij samen in Jong Duits land. Dat Schwaab daarna niet doorgroeide naar de absolute top zoals deze mannen, accepteerde hij snel, realistisch als hij is over zijn twee belangrijkste tekortko mingen: niet wendbaar genoeg. En: niet genoeg kleerkast. Schwaab is afgestudeerd eco noom, politiek interesseert hem. Wees niet verbaasd als hij na zijn carrière het management gaat doen bij Freiburg, de club uit zijn ge boortestreek waar hij doorbrak. „Nu we uit Europa liggen komt er na de winterstop tijd vrij. Ik heb laatst met André Ooijer gepraat over wat hij doet. André staat soms als individuele trainer bij ons op het veld, maar hij is bij PSV ook met commercie/marketing bezig. De afspraak staat alvast om eens met hem mee te lopen. Toen ik bij VfB Stuttgart speelde heb ik mijn bachelorscriptie in samenwerking met de marketingafdeling daar ge maakt. Die ging over de bezetting van de business-seats. Ik bracht in kaart welk type bedrijven die stoe len kopen, hoe je ze zou kunnen clusteren. Ze konden er wel wat mee." vrijdag 30 november 2018 GO nu uitgeraasd - Eduard Cachet Marcel Keizer overwint met met zijn nieuwe club Sporting Lis sabon in de Europa League, foto reuters Fenerbahge heeft de knock- outfase van de Europa League bereikt. Met interim-trainer Erwin Koeman op de bank speelde de Turkse club doel puntloos gelijk tegen Dinamo Zagreb (0-0). Ook Marcel Kei zer, de nieuwe coach van Spor ting Lissabon, overwintert. Uitslagen Europa League, gisteren Groep A: Bayer Leverkusen - Loedogo- rets 1-1, FC Zürich - AEK Larnaca 1-2. Stand: 1. Leverkusen 5-10 2. FC Zürich 5-9 3. Larnaca 5-5, 4. Loedogorets 5- 3. Groep B: Red Buil Salzburg - RB Leipzig 1-0, Rosenborg - Celtic 0-1. Stand: 1. Salzburg 5-15 2. Celtic 5-9, 2. Leipzig 5-6,4. Rosenborg 5-0. Groep C: Bordeaux - Slavia Praag 2-0, Zenit Sint-Petersburg - FC Kopenhagen 1-0. Stand: 1. Zenit 5-11,2. Slavia 5-7, 3. FC Kopenhagen 5-5,4. Bordeaux 5-4. Groep D: Fenerbahge - Dinamo Zagreb 0-0, Anderlecht - Spartak Trnava 0-0. Stand: 1. Din. Zagreb 5-13 2. Fenerbahge 5-8 3. Spartak T. 5-4,4. Anderlecht 5-2. Groep E: Qarabag - Sporting Lissabon 1-6, Vorskla Poltava - Arsenal 0-3. Stand: 1. Arsenal 5-13 2. Sporting 5-10 3. Vorskla P. 5-3,4. Qarabag 5-3. Groep F: AC Milan - Dudelange 5-2, Real Betis - Olympiakos 1-0. Stand: 1. Real Betis 5-11 2. AC Milan 5-10, 3. Olympiakos 5-7,4. Dudelange 5-0. Groep G: Spartak Moskou - Rapid Wien 1-2, Glasgow Rangers - Villarreal nnb. Stand: 1. Rapid Wien 5-7, 2. Villarreal 4-6, 3. Spartak Moskou 5-5,4. Glasgow Ran gers 4-5. Groep H: Eintracht Frankfurt - Olympi- que Marseille nnb, Apollon Limassol - Lazio nnb. Stand: 1. Eintracht Frankfurt 4-12 2. Lazio 4-9 3. Olympique M. 4- 1,4. Apollon Limassol 4-1. Groep I: Malmö FF - Racing Genk nnb, Sarpsborg - Besiktas nnb. Stand: 1. Ra cing Genk 4-7,2. Sarpsborg 4-5,3. Malmö FF 4-5,4. Besiktas 4-4. Groep J: Krasnodar - Belediyespor 2-1, Standard Luik - FC Sevilla nnb. Stand: 1. Krasnodar 5-12, 2. Sevilla 4-9,3. Stan dard L. 4-6, 4. Belediyespor 5-0. Groep K: Astana - Dinamo Kiev 0-1, Jablonec - Stade Rennes nnb. Stand: 1. Dinamo Kiev 5-11 2. Astana 5-8, 3. Stade Rennes 4-3,4. Jablonec 4-2. Groep L: BATE Borisov - Videoton 2-0, Chelsea - PAOK nnb. Stand: 1. Chelsea 4-12 2. BATE Borisov 5-6,3. Videoton 5-6, 4. PAOK 4-3. Naar knock-outfase, loting 17 december - Daniël Schwaab (30) Die studie, doe je daar nu iets mee? Ik heb wel eens begrepen dat je bij PSV ook soms op kan toor meekijkt? 27 november 2014: achter de spelers van Feyenoord en Sevilla verbeeldt een mega- spandoek hoe de Spaanse Armada ten onder gaat. FOTO PIM RAS PSV'er Daniël Schwaab speelde tegen FC Barcelona uitstekend. FOTOSOCCRATES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19