Schwaab: 'Dat we dürfden tegen 18 Twente Feyenoord heeft zondag de kracht van de Kuip Als Feyenoord zondag koploper PSV wil verslaan, zal de Kuip als vanouds moeten kolken. Maar na de landstitel van 2017 lijkt het meest sfeervolle stadion van Nederland een beetje stilgevallen. „Sindsdien is de sfeer minder uitbundig." 'Mijn spel wordt er niet beter op' Kort Ulderink: Ajax Cape Town Ajax stuurt trainer Andries Ulderink (49, foto) naar Zuid-Afrika om filiaalclub Ajax Cape Town te helpen. Ulderink volgt Muhsin Ertugral op, die onlangs opstapte vanwege de tegenvallende resultaten. De ploeg uit Kaapstad degradeerde vorig sei zoen uit de hoogste klasse en presteert een niveau lager ook niet best. Ulderink moet Ajax Cape Town er weer bovenop helpen. VVV weken zonder captain De blessure van Danny Post (29) valt mee. Een hamstring van de aanvoerder van VW Venlo is slechts verrekt, zo bleek na onder zoek. Hij moet naar verwachting twee tot drie weken toekijken. De medische staf van VW vreesde voor een spierscheuring. Straf na post over Ajax-fans Verdediger Ognjen Vranjes (29, foto) van Anderlecht heeft zichzelf flink in de proble men gebracht met zijn steunbetuiging op Instagram aan de rellende fans van AEK Athene. De Belgische club neemt de zaak hoog op. Vranjes kan niet alleen een fikse boete tegemoet zien, maar moet ook vrezen voor zijn toekomst in Brussel. Vranjes kwam afgelopen zomer over van AEK Athene. Hij publiceerde dinsdag een foto van het moment waarop een molotovcock tail ontploft vlakbij het vak met supporters van Ajax. „Welcome to heil!!!", zette hij er bij. Zijn account is offline gehaald. Flitsen Als er toch één keer de mogelijk heid was om Messi co te pak ken, dan was het woensdag ge weest, beseft Daniël Schwaab. „In het veld voelde het verlies als on nodig", zegt de 30-jarige routinier. „We hadden een goed plan met Luuk de Jong als extra middenvel der en we dwongen af dat al die topspelers bij Barca foutjes maak ten. Ik vond dit onze beste wed strijd in deze Champions League." Hij knikt bij wat trainer Mark van Bommel vooraf zei. Dat het voor PSV telkens weer een mentale omschakeling is, van aanvallen en domineren in de eredivisie, naar automatisch teruggedrongen wor den in Europa. Schwaab: „Zo speel je thuis te gen FC Emmen en heb je verdedi gend amper werk. En zo is het drie dagen later 90 minuten lang alle hens aan dek tegen Tottenham. Of ene Messi komt een avondje langs..Ik zie de eredivisie dit sei zoen zelf als een permanente test in concentratie. In heel veel wed strijden komt het aan op één of twee momenten dat je er móet staan als voetballer. Ik vind dat persoonlijk wel een leuke uitda ging." „In de competitie? Uhhh, twee? Ja, twee. Ajax-uit vorig seizoen 3-0 en Willem II-uit 5-0. Je ziet: Als PSV een keer verliest met mij op het veld, is het wel meteen stevig, haha." „Ja, eens. We spelen meer dan vo rig jaar een 'passing game' van achteruit, en dat pakt goed voor mij uit. Middenvelders inspelen, en soms zelfs nog een station ver der de aanvallers, dat komt nu va ker voor. Ik vind dat ook de groei Stybar Cyprus Die angstige gezichten van de met Sevilla meegereisde journalisten in de dampende Kuip. Vier jaar gele den maakten de Spanjaarden dat ze van de tribune afkwamen, direct na de 2-0 voor Feyenoord, want de Kuip trilde letterlijk op zijn grond vesten. Of die blikken van de spe lers van Heracles na de snelle ope ningstreffer van Dirk Kuyt op de le gendarische 14 mei 2017. Zo van 'wat gebeurt hier in vredesnaam?!' Het zijn pakkende voorbeelden van hoe het Rotterdamse stadion het verschil kan maken voor Feyen oord. Als de huidige nummer 3 van de eredivisie zondag iets wil tegen de ongeslagen koploper PSV, dan zal hij in de thuishaven een derge lijke sfeer moeten zien te creëren. Maar juist dat bleek de laatste maanden niet zo vanzelfsprekend als voorheen. Na de zo intens ge vierde landstitel lijkt het met de week stiller te worden bij thuis wedstrijden. „Ja, het is inderdaad rustiger in de Kuip", zegt Eduard Cachet, bestuurslid van de officiële supportersvereniging De Feijen- oorder en belast met sfeeracties. Denk bijvoorbeeld aan kolossale spandoeken, die soms complete tri bunevakken overspannen. Cachet: „Ik zie het als een slapende reus die elk moment weer wakker kan wor den. Maar om die zogenaamde draaikolk te krijgen in de Kuip, is er de laatste tijd vaak iets nodig." PSV zou dat iets kunnen zijn. De ongeslagen koploper die overal maar de drie punten opraapt, tot nu toe al dertien keer op een rij. Met een trainer die als speler van PSV maar zijn hoofd uit de tunnel hoefde te steken of er klonk massaal 'Mark van Bommel, breek je been' van de tribunes in Rotterdam-Zuid. Of het feit dat alle schijnwerpers al wekenlang vol gericht staan op de Champions League-deelnemers PSV en Ajax, en Feyenoord er maar een beetje bij hangt. „We gaan zon dag weer een sfeeractie doen", zegt Cachet. „De spelers waarderen het altijd enorm. Want het helpt ze, dat zeggen ze bijna allemaal." Maar het kolkende lijkt er sinds die meeslepende zondag in mei 2017 wel een beetje af. Er zijn steeds meer lege plekken in het stadion en wie wel komt, kijkt veelal in stilte. Geen woede, geen euforie. „Maar Quote van de dag vrijdag 30 november 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL Het Nederlands elftal staat op de verver ste FIFA-wereldranglijst veertiende, samen met Zweden. Oranje passeerde Duitsland. Darter Jeffrey de Zwaan (22) mag het WK in Londen openen. Hij speelt 13 december de eerste partij, tegen Nitin Kumar uit India. Handballer Dani Baijens verruilt de Duitse handbalkampioen SG Flensburg per direct voor TBV Lemgo. De Nederlands internatio nal ondertekende een contract tot en met juni 2021. GO van middelen die het herstel bevorderen. Daniël Schwaab is in de PSV-de- fensie een opvallende pion. Tegen Barcelona speelde de af gestudeerde Duitse econoom één van zijn beste wedstrijden. Maarten Wijffels Eindhoven Dit is jouw derde jaar bij PSV. Hoeveel wedstrijden heb je überhaupt verloren in Neder land? Het lijkt of je dit seizoen ineens een level aan je niveau hebt toe gevoegd. Eens? n De KNVB heeft aan elf fans van FC Twente een landelijk stadionverbod opgelegd na ongeregeldhe den direct na de uitwedstrijd tegen FC Den Bosch. Het gaat om stadi onverboden voor de duur van vijf tot zeven jaar. I De Tsjech Zde- nek Stybar (33, foto) keert 'tij delijk' terug in het veldrijden met vier wed strijden. De drievoudig we reldkampioen rijdt in Zolder, Loenhout, Die- gem en Baal. 3 Drie voetbal lers in de hoogste afde ling van Cyprus hebben seri euze hartpro blemen; naar verluidt door het innemen Draaikolk lijkt Mikos Gouka Rotterdam O Q. (0 —Schaker Magnus Carlsen (27) is niet erg tevreden na het prolongeren van zijn wereldtitel tegen Fabiano Caruana (26)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18