'mm Duizendponder wegens ontploffingsgevaar op schip ontmanteld Vandaag bij deze krant De Lama's wmi Walcheren Zelfs de ergste zuurpruim ontdooit bij nieuwe animatiefilm Waar komt de humor toch vandaan? De bom werd opgevist door bag gerschip Rival uit Papendrecht. Die was aan het werk bij de Buitenha ven. De Explosieven Opruimings dienst (EOD) uit Den Helder werd opgeroepen. Die constateerde dat het om een Engelse duizendponder uit de Tweede Wereldoorlog ging. Vanwege de kans op ontploffing werd de bom op het schip ontman teld. Die operatie voltrok zich 's avonds. Een robot, aangestuurd door EOD-medewerkers, ging om 20.30 uur aan boord van het bagger schip. Daar werd het ontstekings mechanisme uit de bom gehaald. De medewerkers stonden zelf op veilige afstand en afgeschermd van eventuele rondvliegende scherven. Burgemeester Bas van den Tillaar kondigde een noodverordening af. In een straal van 1300 meter rond het schip werden mensen aangera den binnen te blijven. „Het ont mantelen van een bom brengt altijd een risico met zich mee. Daarom deze voorzorgsmaatregel", meldde de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ). Toegangswegen waren afgezet en de Mobiele Eenheid hielp de stra ten controleren. Tussen 20.00 en 22.15 uur reden er geen treinen en werd ook het fietsvoetveer stilge legd. Horecagelegenheden bij het station sloten de deuren. Het Mo lukse restaurant Havendorp in het stationsgebouw belde zijn reserve ringen af. „Er zouden zestien men sen komen", zegt eigenaar Dicky Wattimena. „En ik heb mensen weg moeten sturen die spontaan kwamen." Lange tijd zag het ernaar uit dat bewoners van het dichtstbijgelegen huizenblok aan de Piet Heinkade zouden worden geëvacueerd. De VRZ besloot later dat ze binnen konden blijven. Sharied Ka- siemkhan en zijn vriendin Rebecca Florizoone werden bij thuiskomst aangesproken door een politie agent. Enkele minuten daarvoor wer den ze op de hoogte gesteld via een NL Alert. „Ik dacht: hé, dat is mijn huis! We wisten van niks. We wa ren bij de Lidl. Nu zijn we gerustge steld, nu de politie ons heeft bijge praat." De politieafzetting was niet overal waterdicht. Vlissinger Anton Blum kwam vanaf het station on gehinderd over de sluizen naar de Piet Heinkade gewandeld. „Ik zag voor me iemand onder de slag boom doorgaan. Ik dacht: dat doe ik dan ook maar." Hij had niks meege kregen van de vliegtuigbom. „Ja joh? Ik dacht wel: wat apart hier." De bom wordt later op een veilige plek tot ontploffing gebracht. Gis teravond was nog niet bekend wan neer. Nieuwsmedia 'en kijken »P24 De EOD ontfermt zich ovéftde vliegtuig bom, een^ngelse dui zendponder uit de Tweede Wereldoor log. "FOTO HV ZEELAND Bom houdt Vlissingen in greep Een Engelse vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog heeft gis teren in Vlissingen veel commo tie veroorzaakt. Het explosief werd 's ochtends opgevist door een baggerschip en moest van wege ontploffingsgevaar on schadelijk worden gemaakt. Dat gebeurde om 21.30 uur 's avonds met behulp van een robot. Ernst Jan Rozendaal, Maurits Sep en Bas Bareman Vlissingen donderdag 29 november 2018 711688 555530 11°C Vandaag bewolkt en regenachtig pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1