NYNKE DE JONG Politie arresteert vader en zoon voor moorden Enschede DE GRINCH C? 6 Ga naar pzc.nl/grinch Qi Column Y~ U heeft er misschien geen weet van, maar in Sant poort-Zuid woedt een oorlog. En wel tussen de instanties die een slecht bewaakte spoor wegovergang willen sluiten - zoals ProRail - en omwonenden die dat per se niet wil len. Ook de kerken van Santpoort- Zuid werken te gen: het land rondom het spoor is van hen, en zij willen niet dat daar een parallel weg wordt aange legd. Zo'n weg die leidt naar een vei lige spoorwegover gang zou de oplos sing kunnen zijn, maar ook dat gaat voorlopig niet door. In 2008 overleed een taxichauffeur toen ze de overgang overstak en werd aan gereden door een trein. Een paar we ken geleden overleed een 53-jarige fietser. Aan één kant van het spoor is een paardenstal. „Zeker vijftig keer per dag steken kinderen en volwassenen de overgang over om hun paarden op te halen voor een ritje", zo tekende de Volkskrant gis teren op. Ik kreeg kippenvel van het be richt. Dat is vijftig keer per dag een enorm risico. En waarom is die overgang er dan nog altijd? On der andere omdat bewoners, als de overgang sluit, 800 meter 1 moeten omrijden. in de gemeente waar ik ben opgegroeid, een jongen. Hij was 15 en hij heette Nico. Hij fietste elke dag naar zijn mid delbare school in Sneek. Naast het spoor liep een paadje waar je niet over mocht fietsen, maar wat talloze jongeren wel deden. Dat paadje scheelde hen namelijk 6 kilometer omfietsen. De plannen voor een echt fiets pad waren net door de gemeente goedgekeurd, toen Nico op weg naar huis werd aangereden door een voorbij razende trein. kende Nico helemaal niet, maar toch moet ik nog vaak aan hem denken. Hij was een jongen van 15, en die kun je honderd keer op het hart drukken om voorzichtig te doen, die kun je verbieden om er gens te fietsen, maar die trekt uit eindelijk ook zijn eigen plan. In het verkeer schuilt altijd ge vaar. Maar het is de taak van ons allemaal om daar waar je dat ge vaar kunt beperken, dat ook te doen. Al moeten mensen er 800 meter voor omrijden. Ik kende Nico helemaal niet, maar toch moet ik nog vaak aan hem denken De mannen hebben vorig jaar ok tober voor de rechter in Almelo gestaan op verdenking van han del in hennep en inbraak. De va der werd toen vrijgesproken en de zoon werd veroordeeld. De politie heeft hen gisteren aangehouden op de Ai bij Enter en in het appartementencomplex Thrinon in Hengelo. De politie wil niet zeggen welke verdachte waar werd gearresteerd. Op 13 november vond de politie vier doden in een bedrijfspand in Enschede. De slachtoffers waren doodgeschoten. Het ging om Maijkel Akfidan uit Hengelo, Tuan Nguyen (43) uit Enschede, Artur Sargsyan (34) uit Hengelo en de 62-jarige Max Klaassen uit Arnhem. De nu aangehouden verdach ten hebben gevraagd te worden bijgestaan door de advocaten Umut Ural en Janbart Kalk. Een van hen had ook vorig jaar Ural als raadsman. Ural zegt dat hij het verzoek heeft moeten afwijzen vanwege tegenstrijdige belangen. De advocaat had ook een van de vermoorde mannen als cliënt: Artur Sargsian. „Dit voelt zo te genstrijdig dat ik de zaak niet kan aannemen", zegt Ural. „Omdat Kalk en ik samen een kantoor hebben, kan hij dat evenmin. Ik heb nog nooit in zo'n spagaat ge zeten." W De mannen stonden vorig jaar voor de rechter voor drugshandel Ural wil wel kwijt dat in eerdere zaken van Sargsian de naam De- jan A. niet voorkwam. Sargsian heeft volgens hem nooit iets met hennep te maken gehad. Wel was hij eigenaar van de growshop waarin hij werd ge dood. Sargsian heeft dit jaar die growshop verkocht aan Tuan Nguyen. Bij de verkoop was afge sproken dat Sargsian er nog een halfjaar zou blijven om Nguyen in te werken. Die periode was tij dens de moordpartij nog niet ver streken. Koop nu tickets voor de voorpremière op woensdag 28 november dinsdag 27 november 2018 PC @Nynke Jaren geleden overleed er, Het is al 25 jaar geleden, en ik De twee mannen uit Hengelo die zijn aangehouden voor de viervoudige moord in En schede zijn vader en zoon. Het gaat om Dejan (32) en Camil (57) A. uit Hengelo. Frank Timmers Enschede DE GRINCH is de achtste animatiefilm van lllumination en Universal Pictures, de makers van o.a. de Verschrikkelijke Ikke films, Minions, Huisdiergeheimen en Sing. Dit bekende kerstverhaal van Dr. Seuss vertelt over een mopperkont die van plan is om het kerstfeest te stelen, maar op andere gedachten wordt gebracht door het vrolijke meisje Cindy-Lou die juist dol is op kerst. Dit klassieke verhaal over de magie van kerst is grappig, hartverwarmend en een visueel feestje voor de hele familie. In de Nederlands gesproken versie met de stem van Carlo Boszhard als de GRINCH en verder o.a. Fedja van Huêt en Karin Bloemen. Kom volledig in de kerstsfeer! Alleen via uw krant is er een voorpremière op 28 november In 3D in de Nederlands gesproken versie In meer dan 80 bioscopen, dus ook bij u in de buurt Speelduur: 90 minuten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6