ÏMÉfcl vin Waslijst aan vragen rond havens SP ziet niets in meer zonneparken op Tholen Wmm< 7 I1NI§IP? v*'- GOESE LYCEUM SLOOT VOL TROEP Blikjes, plastic flesjes, chipszakken, sigarettendoosjes... De sloot langs het Vogelzangspad tussen Goesen Kloetinge ligt er vol mee. Ineen poging het tij te keren, verbiedt het Goese Lyceum leerlingen onder schooltijd nog op het pad te komen. Het wandelpad is voor sommige leerlingen van de school aan de Oranje- weg een geliefde plek om rond te hangen. Volgens rector Carin Biesterbosch komt dat on der meer door het rookverbod op het plein. „Want wij zijn een rook vrije school", vertelt ze. „Dat heeft ertoe geleid dat veel minder leer lingen roken." De jongens en meiden die nog wel graag een sigaret opsteken, moeten dat dus buiten de hekken van de school doen. Het verscho len Vogelzangspad - tussen pak weg de school en de Zomerweg in Kloetinge - is een populaire plek. Maar de grote hoeveelheid rotzooi die leerlingen in de sloot gooien, is veel omwonenden een doorn in het oog. Bovendien krijgt de school signalen dat er drugs wor den gedeald. „Er schijnen daar fi guren rond te lopen die we er lie ver niet zien", zegt Biesterbosch. Na overleg met de gemeente en de politie heeft de school nu be sloten dat leerlingen onder schooltijd niet meer op het pad mogen komen. „Op andere mo menten hebben we er niets over te zeggen", zegt de rector. „Maar on der schooltijd kunnen wij deze re- r -"ï;L ,:L. ..v r - t 'Ki, gel zeker stellen. We nemen daar mee onze verantwoordelijkheid. Het gaat ook om de veiligheid van de leerlingen." Volgens Biesterbosch wordt het verbod gehandhaafd. Niet alle leerlingen zijn daar blij mee. Vóór de lessen begonnen, protesteerde een aantal scholieren gisteren op het pad tegen de maatregel. Een paar jongens die zich rond het middaguur vlak bij het pad bevon den, toonden zich echter noncha lant. Ze vinden het verbod onzin nig, maar zeggen er niet wakker van te liggen. Gewezen op de rom mel in de sloot, geven ze toe dat dit niet fraai is. „Maar er staan hier ook nergens afvalbakken." En dat er wordt gedeald? Nee, daar weten ze niets van. Biesterbosch zegt dat met de gemeente is afgesproken dat er meer afvalbakken worden geplaatst rond de school. Voor de rokende leerlingen heeft het Goese Lyceum twee plekken aan gewezen net buiten de hekken. Belachelijk Een moeder van één van de leerlin gen, ze wil niet met naam en toe naam worden genoemd, vindt de getroffen maatregel belachelijk en heeft dat in een mail aan de school laten weten. Ze wijst erop dat het pad in openbaar gebied ligt. „Het is geen oplossing om iedereen maar te verbieden daar te komen." De moeder vindt dat de school naar de politie moet gaan als er wordt gedeald op het pad. En de rommel zou steeds door een andere klas kunnen worden opgeruimd. Dat opruimen gebeurt volgens Biesterbosch ook wel eens. „En na tuurlijk wordt er in de lessen aan dacht besteed aan onderwerpen als zwerfafval." De snelle route tussen de school en de Zomerweg is overigens niet afgesloten met het verbod om op het wandelpad te komen. Het fiets pad kan nog wel gewoon worden gebruikt. Het zorgt voor een waslijst aan vragen bij de raadsleden. Zoals over de haven van Stavenisse. Die ruim de helft van de kosten op slurpt. „De inkomsten moeten 29.000 euro stijgen willen we de kosten compenseren, maar hoe gaan we dat realiseren? Dat lees ik niet terug in het toekomstplan voor de havens", aldus Corniel van Leeuwen (CU). Tholen legt nu jaarlijks een ton toe op de vijf Thoolse havens. De totale kosten voor onderhoud be dragen bijna vier ton. De inkom sten, net geen drie ton. De havens van Gorishoek en Anna Jacobapol- Tholen legt jaarlijks een ton toe op de vijf havens der daarin niet meegenomen. Die zijn samen goed voor nog eens 11.500 euro, terwijl daar geen in komsten tegenover staan. De havens van Stavenisse en Tholen zijn de belangrijkste oor zaak van de kostenstijging, merkt Gerrit Bril (PW) op. Waarop Van Leeuwen aanvult dat wil je iets doen aan de inkomsten, de liggel den in de andere havens omhoog moeten. Wethouder Jan Harmsen moest tijdens de vergadering op een hoop vragen het antwoord schuldig blijven. Over vijfjaar moeten de havens de gemeente Tholen vijf procent minder kosten. De gemeente legt daar een spaarpotje voor aan. Nu is dat er alleen voor de havens van Tholen, Sint-Annaland en Stave nisse. En niet voor de andere ha vens, zoals die van Sint Philips land. Die haven voorziet in een be hoefte. De raad kon in 2003 niet le ven met een sterfhuisconstructie voor de haven van Sint Philips land. Nadat er drie jaar geleden een nieuwe damwand kwam, kan deze nog enkele tientallen jaren mee. THOLEN Meer zonneparken op Tholen. De gemeente wil er graag aan meewerken en gaf onlangs groen licht om drie extra parken te ontwikkelen. De lokale SP-fractie ziet er echter niets in en beweert dat mensen in het buitengebied er ook mee in hun maag zitten. Het gaat dan om bewoners van het gehucht Oudeland, ten zuiden van de stad Tholen. Vlakbij is al één park in voorbereiding: aan de Ce- resweg. De panelen komen daar be gin volgend jaar. Maar burgemeester en wethou ders willen ook wel meewerken aan de komst van zonneparken aan de Boomdijk en Veerweg, ook in de buurt van Oudeland. Volgens SP- commissielid Kees Slager, overi gens fel tegenstander van zonne parken op landbouwgrond, is er 'onrust' ontstaan onder de bewo ners van Oudeland en omgeving. „Zij vrezen de landelijke omgeving te zullen zien veranderen in een semi-industrieel gebied. Woonge not en huizenprijs zullen kelde ren", zegt Slager. Het commissielid vraagt zich af waarom B en W het besluit op ei gen houtje hebben genomen. Vorig jaar besloot de gemeenteraad dat er maar één extra zonnepark mocht komen, buiten het park aan de Ce- resweg. Slager wil daarom dat het college zijn besluit intrekt en eerst voorlegt aan de gemeenteraad. dinsdag 27 november 2018 BE School sluit rookpad voor leerlingen Rob Paardekam Goes <5- i »ÖV' -vt KAv IHBI l—lil I 4A De rommel in de sloot spreekt boekdelen. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE De Thoolse havens kosten de gemeente handen vol geld. De gemeente wil dat slimmer doen. Met een onderhoudspot voor alle havens. Ook de haven van Sint Philipsland is daarin opgenomen. Dat was niet eer der het geval. Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52