Plastic weer bij restafval in Borsele 6 Petitie tegen bouw noordkant Kattendijke Twee inwoners van Kattendijke zijn een petitie begonnen tegen de komst van een landgoed aan de noordkant van het dorp. 'Dit plan gaat het aanzicht van ons mooie dorp ernstig aantasten', stel len de dorpsbewoners achter de pe titie. De initiatiefnemer denkt ech ter dat het alleen maar mooier wordt. Het plan behelst de bouw van een landhuis en een bijgebouw op een stuk grond tussen de dorpskern en de Oude Zeedijk. De rest van het perceel wordt ingericht als 'park achtig gebied'. Een groot deel ervan wordt openbaar toegankelijk, zo valt te lezen in het voorontwerp be stemmingsplan. Dat ligt momen teel ter inzage bij de gemeente. Het bestaande bestemmingsplan laat de komst van het landgoed niet toe en moet daarom worden aangepast. Broedende vogels Dat bewoners straks ook in het ge bied mogen verpozen, is voor dorpsbewoner Joop Splinter geen reden om blij te zijn met het plan. „Hier ga je de natuur gewoon heel erg mee verstoren", zegt hij. Samen Tijdens een bijeenkomst een half jaar geleden zijn er geen grote bezwaren geuit met Edwin Breen is hij op internet een petitie begonnen met als doel het plan tegen te houden. Ze vin den dat het aanzicht op het dorp wordt aangetast en wijzen op de aanwezigheid van foeragerende en broedende vogels op het stuk grond waar het landgoed moet komen. Ze vrezen bovendien dat de bouw van het landhuis een precedent schept voor meer woningbouw in het nu nog groene gebied aan de noord kant van Kattendijke. Initiatiefnemer Guido Govaert weerlegt de bezwaren van de be woners. Volgens hem is het betref fende perceel nu een simpel wei land en wordt het er juist veel mooier en natuurlijker op. Zo ko men er onder meer poeltjes. Dorps bewoners kunnen straks in het ge bied verblijven. Er komen een wan delpad en een picknickplaats. Het landhuis komt in het zuidweste lijke deel van het gebied, tegen de Reijmersweg aan en zal het uitzicht op het dorp volgens Govaert geens zins verstoren. „Het wordt er echt alleen maar beter op." Govaert, die zelf in het landhuis gaat wonen, zegt dat hij bewoners een halfjaar geleden heeft ingelicht over zijn plan tijdens een bijeen komst in het dorpshuis. Daar zijn toen volgens hem geen grote be zwaren geuit. „Op verzoek van de inwoners is het wandelpad nog iets verlegd", zegt hij. Veel steun Splinter laat weten veel positieve reacties te krijgen op de petitie. „Natuurlijk zijn er ook mensen die een houding hebben van 'wat kan mij het schelen', maar we zijn op recht verbaasd over alle steun die we tot nu toe hebben ontvangen." Splinter zegt dat hij en zijn buur man op een nette manier tegen het plan willen strijden. De petitie en de handtekeningen worden bin nenkort overhandigd aan de wet houder. „We gaan burgemeester en wethouders vragen niet akkoord te gaan met dit plan." De petitie was gisteravond meer dan 8o keer on dertekend. Nu worden plastic en drankkartons (PD) in Borsele nog apart verza meld en opgehaald. Daarvoor BewW willen meedoen aan proef voor nascheiding van afval wordt een extra inzamelroute gere den. Om de milieudoelstellingen te kunnen halen, heeft Borsele onder zocht welk afvalsysteem het beste zou zijn voor de toekomst. In dat onderzoek werd het hui- dige systeem vergeleken met drie andere: nascheiding PD, het Ka- pelse Diftar en het laagfrequent in zamelen zoals dat in Tholen ge beurt. In Kapelle wordt door een finan ciële prikkel geprobeerd inwoners te bewegen hun huishoudelijk afVal zo goed mogelijk te scheiden. Op Tholen wordt eenmaal per vier we ken (gescheiden) afval opgehaald, in plaats van de gebruikelijke eens per twee weken. Bij nascheiding PD wordt het PD in het restafval aangeleverd. Bij AVR-Afvalverwerking wordt dan vóór het verbranden al het PD uit het restafval gehaald. Van dit PD wordt 78 procent gerecycled. Uit het onderzoek is gebleken dat nascheiding het meeste voordeel biedt. Het is beter voor het milieu, goedkoper en gebruiksvriendelij ker. Zo wordt er minder CO2 uitge stoten door het verminderen van de afvalkilometers en er wordt veel meer PD gerecycled. De kostenbesparing die naschei ding oplevert kan voor Borsele op lopen tot 114.000 euro op jaarbasis. Daarnaast is het veruit de gemakke lijkste manier voor alle huishou dens. De gemeenteraad beslist op 6 de cember over het voorstel. IN DE REGIO Workshop omgaan met geld Bijeenkomst over landbouw Cursus voor kinderen bij Indigo MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 27 november 2018 BB Landgoed tast aanzicht dorp aan Rob Paardekam Kattendijke -Guido Govaert, initiatiefnemer Plastic en drankkartons mogen in 2020 weer in het Borselse restafval worden gegooid. Het college van burgemeester en wethouders wil meedoen aan een proef voor nascheiding van afval. Alleen de raad moet nog instemmen. Willem Adriaansens Heinkenszand Plastic mag in 2020 weer in de grijze bak. fotomarcelledavidse KAPELLE Vanavond geeft het Nibud een gratis in teractieve work shop over 'Slim om gaan met geld'. Deelnemers krijgen praktische tips en informatie om geld te besparen en krij gen door middel van een stappen plan meer inzicht in eigen uitgaven en inkomsten. De workshop begint om 19.00 uur en vindt plaats in de bovenzaal van Cederhof. Aanmelden kan via 0113-343474. POORTVLIET Donderdag houdt het CDA Tholen een bijeenkomst over landbouw. Onder meer water, gewasbescherming en zaadveredeling staan op de agenda. Diverse sprekers, politici, bestuurders en mensen uit het (agrarisch) bedrijfs leven lichten hun visie op de onder werpen toe. De bij eenkomst begint om 19.00 uur. De bijeenkomst is bij Mestdistributie Joop van Leijsen, Pelleweg 1. Aanmel den via website zeeland@cda.nl GOES Indigo begint woensdag met een Kindergroep en op donderdag 6 de cember met een Jongerengroep, speciaal voor kin deren van ouders met psychische problemen of een verslaving. Tijdens de cursus leren kin deren te praten over de problemen thuis. De cursus is gratis. Aanmelden kan door te bellen naar 0113-246060. NISSE Het is vijf voor twaalf voor molen De Poel in Nisse. Als de korenmolen uit 1752 niet nog dit jaar een grote onder houdsbeurt krijgt, is het niet meer verantwoord om de molen te laten draaien. De gemeente Borsele, eigenaar van het Rijksmonument, wil dat voorkomen. Stilstand betekent immers verdere achter uitgang. Het college van B&W stelt daarom voor om voor 75.000 euro onder meer de verroeste roeden en het raam werk van de wieken op te knappen. Het Rijk geeft 15.000 euro subsidie, voor de resterende 60.000 euro moet de ge meenteraad nog groen licht geven, fotomarcelledavidse GOES Ter Weel, Joannaplant- soen 1, 08.00-17.00 uur: Expo sitie Goese fotograaf Andre Joosse; Grote Markt, 09.00- 16.00 uur: Weekmarkt; Wijk centrum De Spinne, 09.30- 11.30 uur: Spreekuur Maat schappelijk werk; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87,13.30- 15.30 uur: Open atelier schil dersgroep; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur: Activiteiten voor senioren, waaronder schilderen, biljarten en inter netcafé; Bibliotheek, 14.00- 15.30 uur: Taaicafé; Slijterij Bie de Bolle, 19.30 uur: Suffetut- ten organiseert portproeverij; Westwal 45, 20.00 uur: Kunst lezing Ad van der Jagt over Alberto Giacometti' 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groepsverband HEINKENSZAND Hoefblad straat 1,13.30-14.30 uur: Gra tis sporten onder professio nele begeleiding in de Be- weegtuin KAPELLE C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt KRUININGEN Markt, 13.00- 17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cruninghe, 14.00 uur: Wandel groep Elke stap telt; Ons Dorpshuis, Berghoekstraat 3, 14.00-16.30 uur: 'Kom uitje huis middag', activiteitenmid dag voor senioren RILLAND Restaurant De Vlied berg, 09.30 uur: Digitaal Café; Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal voor senioren WEMELDINGE De Wemel, 20.00 uur: Bingo WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 10.00 uur: Wandeling in groepsverband WOLPHAARTSDIJK Meule- weie, 09.30-16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor Senioren Wolphaartsdijk en Oud-Sab- binge; De Griffioen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party YERSEKE Kerkplein 1,13.00- 16.00 uur: Rondleidingen door Oosterscheldemuseum. ONDERHOUDSBEURT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51