i 7 FRANK DE RONDE KRAANMACHINIST Maar liefst achttien jaar al werkt Frank de Ronde (49) bij Bouwman Transport. Het heeft hem nog geen dag verveeld. Ik werk op YSchouwen- k\ Duiveland i igenlijk heeft kraan machinist Frank de Ronde uit Noordwelle nooit iets anders ge- I daan dan dit werk. Als medewerker bij Bouwman Trans port wordt hij verhuurd aan di verse opdrachtgevers voor het zoeken van rioleringen, graven van vijvers, snoeien en zagen van bomen en ga zo maar door. Hij ging naar de landbouwschool en volgde een praktijkopleiding die bestond uit vier dagen werk en een dag school in de week. „Maar die ene dag school kwam meestal niet echt uit", vertelt Frank la chend. Na zijn opleiding ging hij bij gebroeders Boot in Burgh-Haam- stede aan de slag. „Daar heb ik vier jaar gewerkt, vervolgens ging ik bij Bouwman werken, de vader van mijn huidige werkgever Mar tin. Toen de kraan daar verkocht werd aan Koole in Westkapelle, ging ik mee. Ik heb er altijd met veel plezier gewerkt." Martin Bouwman was inmiddels bij zijn vader in het bedrijf gekomen en nodigde me uit om eens te komen praten of ik weer voor ze wilde werken." Omdat Frank op dat moment vaak schepen loste tot laat in de avond en hij zijn kinde ren daardoor weinig zag, was het een welkom aanbod. En zo ging hij weer terug naar Bouwman Transport. „In het begin reden Martin en ik veel containers. Van lieverlee kwam daar steeds meer werk met de kraan bij. Ik zat vroe ger met Martin in de klas en toen al konden we goed met elkaar overweg. Als baas is hij heel fijn, al werk ik meer naast dan voor hem. Het leuke is dat ik altijd Nee, iedere dag binnen werken, dat kan ik me niet voorstellen overal bij betrokken word. Moet er een nieuwe kraan aangeschaft worden, dan mag ik meebeslissen. Deze was eigenlijk iets duurder, maar hij is het toch geworden, haha!" Klanten De vrijheid en het contact met de uiteenlopende klanten zijn voor Frank de voornaamste pluspun ten in zijn baan. „Het werk is heel afwisselend. De ene keer sta ik, zoals nu, op een camping om sleuven te graven voor nieuwe in- fra en de volgende keer sta ik op het strand of bij een boer. Of zelfs bij mensen in de tuin om een vij ver te maken. Maar daarnaast doen we ook dingen als bomen rooien bijvoorbeeld. Ik probeer al tijd mee te denken met klanten, ze vinden het fijn als ik ze wijs op iets waar ze zelf niet aan gedacht hadden bijvoorbeeld. En de vei ligheid is heel belangrijk. Oplet ten of er niemand achter je kraan staat, of je geen (gas)leidingen raakt met graven." Opperbest Zoals tijdens het gesprek wel blijkt, heeft Frank een opperbest humeur. „Ik ben altijd opgewekt en heb ook nooit een hekel aan mijn werk. Op de kraan heb ik ra dio, verwarming als het koud is, airco als het te warm is. Het enige minpunt dat ik kan noemen is wanneer je bij een klus komt die door iemand anders verknoeid is. Met bomen, stenen en kabels overhoop. Als ik het dan netjes moet afVlakken en de opdrachtge ver zich afvraagt of het 'nou nog niet klaar is', dan is dat niet zo leuk."Maar buiten dat zou je hem absoluut niet achter een bureau neer moeten zetten. „Nee, iedere dag binnen werken, dat kan ik me niet voorstellen." dinsdag 27 november 2018 SD In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze aflevering: Frank de Ronde uit Noordwelle. Mariska den Hartog Renesse A Frank de Ronde is altijd opgewekt. Frank de Ronde A Kraanmachinist Frank de Ronde is aan het werk op cam ping Nieuw Leven in Burgh- Haamstede. foto's dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50