Maar drie spelers van Hoek sneller in dubbele cijfers dan Doesburg U: Tahapary: ZSC'62 is een club van uitersten i 11 1 '6 i1 1 13 Met dat totaal hoeft hij alleen Jo- ran Maliepaard voor zich te dul den. Deze spits scoorde zaterdag tegen Stavenisse ook in de twaalfde officiële wedstrijd voor zijn club Duiveland en leidt de dans met 22 (doel)punten in de competitie. Hij scoorde in de eer ste drie bekerduels en vervolgens in alle negen competitieduels. Kyle Doesburg is echter ook 'on a roll'. Hij scoorde zaterdag in zijn derde wedstrijd op rij en maakte zijn zevende doelpunt in de laat ste vijf duels. Hij is de snelste Hoek-speler in de dubbele cijfers sinds Jan Huygens in 2006. Huygens liep twaalf seizoenen geleden - in zijn enige jaar bij de Zeeuws-Vlaamse club - één op één en stond dus na tien wedstrij den op tien doelpunten. Doesburg had er nu dertien wedstrijden voor nodig. Sinds Hoek in 1989 het hoogste niveau bij de amateurs haalde, waren behalve Huygens alleen Rieno van Oost (elf duels in 2001) en David Destorme (twaalf duels in 2004) sneller dan Does burg. Ook Sinan Coban is op schot bij HVV'224. Twee goals (pus twee assists) leverde hij aan de 5-2- overwinning in de topper tegen Roosendaal. Daarmee bracht hij zijn totaal op twaalf doelpunten, goed voor achttien punten in het klassement. Daarmee staat hij ge deeld derde met Abdoe Abenbi van Vlissingen die kampt met een blessure. Topscorer/" 2 10 2Ezon 1 3 12 3 v .•-rV.iy1 iS', V a Slechts drie keer moest de Bra bantse doelman Jamie Lazaroms vóór het reisje naar Schouwen- Duiveland een treffer incasseren. Lazaroms droomde zelfs al van een record. Hij was voor het duel bij ZSC'62 nog precies 91 minuten verwijderd van een mijlpaal: een nooit eerder in de regio vertoonde periode zonder tegengoals. Hou der van dat record met in totaal 481 minuten is Tom Magielse, de sluit post van zondagclub Moerse Boys uit Zundert. Pikant detail: tot voor kort leek Halsteren-doelman Ariën Pie- tersma in de hoofdklasse op weg om het uit het vorige seizoen da terende record te verbreken. Uit gerekend Pietersma, die Lazaroms bij Halsteren vorig jaar op de bank hield. En toen kwam het duel bij ZSC'62, met Robin Provoost als scherpschutter die alle recorddro- men naar de prullenbak kopte en schoot. Provoost schampte al in het eer ste bedrijf een vrije trap juist vol- doende met het hoofd om voor de verrassende 1-0 te zorgen. Nog mooier werd het in het tweede be drijf, met bliksemschicht Provoost die de bal leek te verspelen en uit eindelijk de bal toch net met zijn punt over Lazaroms wist te tikken: ZSC-coach John Tahapary staat ondertussen nergens meer van te kijken. Pas nog verloor zijn team op eigen terrein met 0-4 van het Ze hadden moeite met onze strijdwijze. We lieten ze niet voetballen bescheiden Noad'67. Nu werd de ongenaakbare koploper geringel oord. „We zijn een club van uiter sten." De Goesenaar was trots op zijn ploeg. „Ze hadden moeite met onze strijdwijze. We lieten ze niet voetballen. Doe je dat wel, dan word je naar alle hoeken van het veld getikt." De trainer had gekozen voor een systeem met Nicky van der Velden en Robin Provoost als enige spit sen. Routinier Jos Erades, norma liter de derde man in de voorste lijn, speelde vooral vanuit het middenveld. Achterin wisten Len- nart Wesdorp en Mark Provoost alle gevaar op tijd in te dammen. Aan Prinsenland-zijde werd na afloop gewezen op de afwezigheid van sterkhouders als Jens Verhoe ven, Joep Brosky en Brendon Jan sen. De Brabantse coach Daan Uit hof legde zich opmerkelijk snel neer bij de nederlaag. „Goed dat het is gebeurd. Je weet dat zo'n moment er aan komt. Ongeslagen kampioen worden is een sprookje." ten op mijn basisdebuut. Daarnaast had ik nog nooit in een vol Rat Ver- legh gespeeld, mooi om mee te ma ken. Zoiets vergeet ik niet." Klomp vormde samen met Menno Koch en Erik Palmer-Brown het hart in een defensie van vijf man. „Het grootste verschil met twee is dat ik met drie vaker op de zijkanten uitkom. Soms stapt Fabian Sporkslede uit op de backpositie waardoor ik de buiten speler moet oppakken." Een kwes tie van goed communiceren. „Want normaal speel je alleen tegen een spits." Trainer Mitchell van der Gaag was tevreden over Klomp, zoals ie dereen in het stadion te spreken was over Klomp die evenals Jethro Mashart jeugdig enthousiasme koppelde aan vastberadenheid. Het kan niet anders of de twee blijven zondag tegen FC Groningen staan. „Ik ben niet heel erg bezig met hoe anderen het doen. Ik denk alleen maar: mijn tijd komt wel. En de kansen die ik krijg, moet ik pakken. Deze wedstrijd geeft vertrouwen." Die overtuiging heeft Klomp in middels. „Laat mij maar staan." ZESDEZEEUW dinsdag 27 november 2018 GO Kyle Doesburg doet serieus mee in de strijd om de PZC- topscorerstitel. De aanvaller van Hoek werd zaterdag matchwinnaar tegen SJC in Noordwijk (1-2) en bracht zijn seizoenstotaal op tien doel punten, goed voor twintig pun ten in het klassement. Rudy Boogert Vlissingen tn n X goals co-eff totaal Joran Maliepaard Duiveland 4Bzat 22 1 22 Kyle Doesburg Hoek 3ediv zat 10 2 20 Sinan Coban HVV24 3Azon 12 1,5 18 Abdoe Abdenbi Vlissingen HB zon 9 2 18 Jens Pvfferoen Sluis 5A zon 17 1 17 MiroslavPeric Terneuzense Boys ZE zat 11 1b,b Erwin Franse Goes 3edivzorj 8 Martijn Simonse Luutor Hkz 3A zat 10 1.5 15 Gijs van Duijvenbode ïDe Westhoek 4Bzat I 14 1 14 Ronald Zwager Duiveland 48 zal 14 1 14 Joost de Witte j Noad'67 3Bzat 9 13,5 Patrick Joossens IMZVC 4Azat 13 13 Marvin Comelis Hoofdplaat öAzon 13 1 Niels Lut ei jn Zeelandia Mb 1.5 GinoZupelli Walcheren 3Azat 15 12 In West-Brabant was het al even een dingetje. De ongesla gen reeks van Prinsenland, de koploper in de derde klasse B die zaterdag met zeven zeges op rij naar ZSC'62 kwam. Enkel op de eerste competitiedag speelde de formatie uit Dintel- oord met 0-0 gelijk in de derby tegen De Fendert. Daarna was het louter hosanna, met ook opmerkelijk weinig tegendoel punten. Tot in Scharendijke, waar het verrassend 2-0 werd. Ben van den Aarssen Scharendijke John Tahapary. 2-0. -John Tahapary, trainer ZSC'62 Is voorbeelden Door de gele kaart durfde Klomp tegen Ajax niet meer vol de duels in te vliegen, foto ERIK PASMAN PRO SHOTS Daan Klomp is de zesde Zeeuwse voetballer die deze eeuw in de competitie uit komt voor NAC Breda. Eer der dit seizoen zat Jan-Paul van Hecke al 's bij de selec tie, maar de jongeling uit Arnemuiden wacht nog op zijn debuut. De zes Zeeuwen: Daan Klomp (2018) Pim Bouwman (2010) Rogier Veenstra (2006) Eric Atuahene (2004) Wilmer Kousemaker (2004) Jean-Philip Becht (2001)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43