Joyce voert strijd voor bankjes langs kanaal verder op Ruim 3000 honden in Vlissingen 6 Gemeente wil locatie nog eens goed afwegen De nieuwe Plus in Vrouwenpolder kan op z'n vroegst in 2020 de deuren openen. De gemeente heeft meer tijd nodig om de plannen te bekijken. De raadscommissie van de ge meente Veere maakte gisteravond duidelijk vooral nog eens goed te willen nagaan of het mogelijk is de Plus Supermarkt op een andere plaats te bouwen. De supermarkt zit nu nog aan de Fort Den Haakweg, midden in het dorp, maar heeft daar te weinig ruimte. Dat werd enkele jaren gele den al duidelijk toen het bedrijf zeecontainers gebruikte voor de opslag van goederen. Eigenaar Paul Corbijn vertelde aan het begin van de vergadering dat hij hoopte in 2019 de nieuwe su permarkt te openen op de hoek van de Noorddijk en de N57. Het gaat om een zeven meter hoge super markt die de vorm krijgt van een boerenschuur. Daar komt ook een elf meter hoog bedrijfsgebouw bij in de vorm van een woning met een rieten dak en een parkeerplaats waar ruimte is voor 175 auto's. Hij zei ook dat hij al acht jaar in overleg is met de gemeente over nieuwbouw en dat hij nu plannen heeft om de duurzaamste super markt van Walcheren te bouwen. „En het wordt ook een sociale su permarkt. We gaan met onze bus klanten ophalen en er komt een so ciale hoek waar mensen samen wat kunnen drinken." Omwonenden van de nieuwe lo catie zeiden tegen de commissiele den dat ze zeer verrast waren toen ze een maand geleden in de PZC la zen dat de supermarkt naar de Noorddijk verhuist. Volgens hen wisten ze van niets en waren ze niet geïnformeerd door de ge meente en de ondernemer. Ze voe len zich voor het blok gezet, zei Es- ther Nieboer die nu nog vanuit haar woonkamer uitkijkt over weilan den. Ook andere omwonenden ver telden dat ze niet begrijpen dat ze niet op de een of andere manier zijn geïnformeerd over de plannen. Ze wezen erop dat er al jaren werd ge sproken over verhuizing van de su permarkt naar het gebied waar nu nog de skatebaan ligt. Volgens wethouder Arie Schot (SGP/CU) is het gebied rondom de skatebaan afgevallen, omdat daar bouwen onherstelbare schade kan veroorzaken aan het milieu. „Daarom zijn we uitgeweken naar een andere locatie." Hij zei ook dat de ondernemer de taak heeft om wonenden te informeren. Omdat Corbijn op vakantie was toen het college akkoord ging met nieuw bouw aan de Noorddijk, lukte dat echter niet direct. Meerdere commissieleden vin den echter dat het college ook een verantwoordelijkheid heeft als het gaat om het informeren van de in woners. Zo wees Pieter Wisse (CDA) erop dat het college, bij het aantreden, beloofde om werk te maken van het communiceren met de inwoners. De vier bankjes aan het Jaagpad zijn weggehaald wegens overlast. De provincie wil in overleg met de ge meente Middelburg één nieuwe plek voor de bankjes bij het gebouw van Rijkswaterstaat. Joyce had eer der al contact met de provincie en nu is ze ook een handtekeningen actie begonnen. „Ik blijf vechten voor de bankjes langs het Jaagpad." Drie dagen was ze al in de bin nenstad om steun te verzamelen. Afgelopen donderdag leverde dat in korte tijd 25 handtekeningen op. Vrijdag en zaterdag liep ze weer in het centrum van Middelburg om zoveel mogelijk steunbetuigingen te verzamelen. De teller staat nu al op 160 handtekeningen. Joyce: „Ik ga net zo lang door totdat de bank jes op dezelfde plek langs het Jaag pad staan." Joyce krijgt van steeds meer mensen te horen dat de bankjes te ruggeplaatst moeten worden. De politiek gaat zich er ook mee be moeien. De LPM geeft haar steun en de PvdA in Provinciale Staten zal vragen stellen. Op dit moment blijft de provin cie bij haar besluit: drie bankjes ko men niet terug en één bankje komt terug bij het gebouw van Rijkswa terstaat. Voor Joyce is dit onaccep tabel. Tijdens haar contacten met me destanders kwam ook de veiligheid ter sprake. Veel vrouwen voelen zich onveilig als ze in het donker langs het Jagpad naar school of werk moeten. Joyce wil daarom ook dat er verlichting langs het Jaagpad komt. Als de handtekeningenactie niets oplevert, gaat ze door. Des noods naar de rechter. IN DE REGIO Informatie over juridische zaken Winterfair in Dickensstijl Handwerkcafé MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE dinsdag 27 november 2018 WA Nieuwe Plus niet in 2019 al open Emile Calon Vrouwenpolder Wethouder Arie Schot: „Ondernemer heeft de taak te informeren." VLISSINGEN Vlissingen telt officieel 3081 honden. Een controle kan een flink aantal 'nieuwe' honden op leveren. Dat blijkt uit ant woorden die gemeente raadslid Coen van Dalen van Christenunie van het Vlissingse college krijgt. Af gelopen voorjaar bleken er bij controles 186 honden niet geregistreerd. Vlissin gen hief dit jaar voor 307.000 euro aan honden penningen. Er zijn 2550 huishoudens geteld met één hond. 470 honden wonen met zijn tweeën. Op negentien adressen staan drie hon den te boek en op slechts één adres staan vier hon den geregistreerd.De CU wil weten hoeveel honden de gemeente telt naar aan leiding van de protesten tegen het uitgebreide aan- lijngebod op de stranden. Joyce Ramagati geeft niet op. De Middelburgse vecht al vijf maanden om bankjes te laten terugkeren langs het Ka naal door Walcheren. Ze is in middels een handtekeningenac tie begonnen. Theo Rietveld Middelburg VLISSINGEN Wat als je naaste door ziekte of een geestelijke aandoe ning niet meer in staat is om eigen beslissingen te nemen, bijvoorbeeld bij dementie. Of hoe leg ik mijn eigen (medische) wensen vast? Vragen die donderdag aan bod komen tijdens de infoavond over juri dische en financiële zaken van WVO Zorg in Ter Reede. Aanmelden kan via infoavond29novem- ber@wvozorg.nl. Aanvang 19.00 uur. ARNEMUIDEN Alvast kerstsfeer proeven? Dat kan vrijdag tijdens de jaarlijkse winterfair in Arnemuiden. De Ondernemersver eniging zet ook dit jaar weer de winkel straat in een win ters sfeertje. Op het Marktplein en in de Langstraat staan meer dan dertig kramen waar on dernemers, kerken, goede doelen, sportverenigingen en bewoners zich van hun beste kant laten zien. Tevens zijn er op tredens van Mu ziekvereniging Ar nemuiden. WESTKAPELLE In het museumcafé van het Polderhuis wordt donderdag een handwerkcafé gehouden. Er zijn deze middag verschillende dames die bezig zijn met een eigen handwerk; van een muts die gebreid wordt tot een hand gemaakte kaart, ledereen is vrij om aan te sluiten met een eigen hand werk. De aanvang van het handwerkcafé is om 13.30 uur. ONDERHOUDSBEURT NISSE Het is vijf voor twaalf voor molen De Poel in Nisse. Als de korenmolen uit 1752 niet nog dit jaar een grote onder houdsbeurt krijgt, is het niet meer verantwoord om de molen te laten draaien. De gemeente Borsele, eigenaar van het Rijksmonument, wil dat voorkomen. Stilstand betekent immers verdere achter uitgang. Het college van B&W stelt daarom voor om voor 75.000 euro onder meer de verroeste roeden en het raam werk van de wieken op te knappen. Het Rijk geeft 15.000 euro subsidie, voor de resterende 60.000 euro moet de ge meenteraad nog groen licht geven, fotomarcelledavidse Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00-16.30 uur: Soos voor senioren met onder meer bil jarten, kaarten en koersballen GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmerdor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaar ten, sjoelen en spelletjes; 18.30-19.30 uur: Activiteiten avond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur: Middag voor sociaal contact, waar gehandwerkt wordt MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis voor senioren (50+); Cinema Middelburg, 20.00 uur: Vertoning Rafaël-, De Spot, Beddewijkstraat 15, 20.30 uur: Optreden Mare Ri- bot's Ceramic Dog OOSTKAPELLE De Halve Maan, 14.00-16.30 uur: Koersbal OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maan den; 10.15-11.45 uur: Spel- en sport- morgen voor 55+'ers VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur: Handwerkcafé VLISSINGEN ZB, Spuikomweg 7, 10.00-17.00 uur: Start drie daagse boekverkoop; Gymzaal Theo Thijssen, Troel- straweg 473,16.00 uur: Kleu- tergym WESTKAPELLE Markt 65,14.00-16.30 uur: Soos voor ouderen met onder meer koersbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38