Preventieakkoord Ali van slag na overval: 'Ik heb nog geen minuut geslapen' Politie vindt slapende man langs de snelweg 2 ERNSTJAN ROZENDAAL y Column DESTELLING Vandaag: Nederland moet Britse voorbeeld volgen: Nexit Oneens Toos Henk Paul Kusters SEKSARTIKELEN VAKER &00R VROUWEN GEKOCHT IK tsACHT bAT JULLIE MET KORTING» bE PRIJS ÊEbOELbEN. Rijbewijs kwijt na racepartij Pauline Broekema toert door Zeeland Geld voor nieuwe chemiefabriek De straat is leeg. Enkele voorbijgan gers weten zelfs van niets, zeggen ze. De pizzeria is dicht, zoals elke maandag en dinsdag. Op het oog is het netjes opgeruimd, met de stoe len omgekeerd op tafel. Eigenaar Ali Kivrak woont een paar honderd meter verder. Hij doet niet open maar laat per e-mail we ten dat hij nog steeds wakker is. „Ik heb nog geen minuut geslapen sinds het gebeurd is. Mijn vrouw probeert nog steeds te slapen." Rond 22.30 uur werden Ali en en kele familieleden in de zaak over rompeld door twee overvallers, een meisje van 17 en een man van 24. Zwaaiend met pistool. Het meisje werd overmeesterd, de man vluchtte. Zonder buit. Het pistool bleek later nep, meldde de politie. Pizzeria Ali is een bekende zaak in Sint-Maartensdijk. Gisteroch tend plaatste Ali een bericht op zijn Facebookpagina. 'We komen er wel overheen hopelijk'. Daar kwamen meer dan honderd reacties op. Dat is ook niet gek, vindt Amanda Vroegop-Kwaak, die vlakbij de piz zeria woont. „Iedereen kent Ali." Haar man Andreas ging net de nachtdienst in toen de politie aan kwam rijden. „Maar ik ben niet gaan kijken. De buurman wel." Ook Leo Peute kent Kivrak goed, vertelt hij vanachter de bar van zijn café De Buurvrouw aan de Haven. Gelukkig is het allemaal meegevallen. En ze hebben de daders al te pakken „Ik heb er vaak genoeg wat besteld. Gelukkig is het allemaal meegeval len. En ze hebben de daders al te pakken." De overval op de pizzeria is niet de eerste in Sint-Maartensdijk. Zo werd cafetaria 't Centrum aan de Haven ook al twee keer overvallen. De politie zag de stilstaande auto rond half vijf in de nacht van zon dag op maandag. Het voertuig stond stil langs de A58, bij Oost- Souburg. Achter het stuur zat een man te slapen. De agenten moesten flink moeite doen om hem wakker te krijgen. Toen dat eindelijk lukte, reageerde hij zo vreemd, dat de po litie vermoedde dat hij drugs had gebruikt. Omdat hij niet aan het rij den was, kon de man geen boete krijgen voor 'rijden onder invloed'. Wel wordt door middel van een bloedtest nog onderzocht of de man inderdaad onder invloed van drugs was. Als dat zo is, zou beslo ten kunnen worden dat de man 'niet geschikt' is om auto te rijden. Dan wordt zijn rijbewijs - tijdelijk - afgepakt. Wiet De politie hield zondagavond op meer plekken (vermoedelijke) drugsrijders aan. In Yerseke werd tegen 20.00 uur een 39-jarige man uit die plaats aangehouden op de Marijkelaan. Hij had alcohol en mo gelijk ook cocaïne gebruikt. Het rij bewijs van de man is ingenomen. Op datzelfde tijdstip liep op de Middelburgsestraat in Goes een be stuurder uit Zierikzee tegen de lamp. De 20-jarige man bleek de drug the te hebben gebruikt. Dat gold ook voor een 20-jarige man uit Kortgene, die rond 22.00 uur op de Deltaweg in Goes werd gecontro leerd. The is een stof die in wiet voorkomt. De precieze hoeveelheid ge bruikte drugs wordt ook bij deze drie mannen vastgesteld door mid del van bloedonderzoek. Alle be trokkenen hebben een rijverbod gekregen van 24 uur. 3 dagen uitwaaien aan de Zeeuwse kust incl. diner KJIïrni'Ëiiiiiï fastfood-boulevard. Bij de nieuwe afslag van de A58 komen namelijk een McDonald's, een Burger King, een Kentucky Fried Chicken (KFC), een New York Pizza én - ook heel populair - een vestiging van restaurantketen De Beren. Alsof dat nog niet genoeg is, ver rijst op bedrijventerrein de Goese Poort nog een Aziatisch megares- taurant. Dat heeft net zoveel plek ken -1450 - als de megakerk die in Yerseke wordt gebouwd, maar het lijkt me sterk dat al die gelovigen hun avondmaal in Goes gaan nut tigen. Zet een hosti ham-kaas op het menu, suggereerde een col lega, maar daarmee trek je geen gereformeerden. restaurants straks hun klanten gaan halen. De doelgroep is de zelfde als die van staatssecretaris Paul Blokhuis met zijn preventie akkoord, zoveel is wel duidelijk. Toen ik mijn zoon, die net naar Breda is verhuisd, vertelde over de fastfood-boulevard, zei hij: „Als er ook nog een Five Guys bij kwam, zou ik meteen in Goes gaan wo nen." Eureka, dacht ik. Deze eet- tenten zijn kennelijk hét recept om jongeren aan Zeeland te bin den. Weg met dat preventieak koord, dan komt het hier dik voor mekaar. Met een hosti ham kaas trekje geen Elke ochtend stap ik met angst en beven op de weeg schaal. Zou er weer een onsje zijn bijgekomen? Had ik dat glaasje wijn gisteravond nou maar laten staan. Dan was die greep in de pindazak waarschijnlijk ook achterwege gebleven. Sinds het weer slechter is en de racefiets binnen blijft, komen er gestaag wat grammetjes bij. En dan moet de Kerst nog komen. Ik voel me toch een beetje aan gesproken door het nationale pre ventieakkoord dat het kabinet vo rige week presenteerde om over gewicht en problematisch alcohol gebruik tegen te gaan. Al richt dat zich denk ik meer op de jeugd dan op mij. Er staat bijvoorbeeld in dat de helft van alle gemeenten over twee jaar actief bezig moet zijn om jongeren op gezond gewicht te houden. bij de andere helft hoort, met zijn dinsdag 27 november 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Liever een lager tarief dan de tunnel eerder tolvrij 2219 stemmen Eens VLISSINGEN Een 18-jarige jongen uit Vlissingen is voor een poosje zijn rijbewijs kwijt. Hij reed zondagavond met 160 kilometer per uur over de Bermweg bij Oost-Souburg. Na correctie bleef er 145 kilometer per uur van over. Dat is 45 harder dan toegestaan. Omdat de jongen een beginnend bestuurder is - voor hen gelden strengere regels - moest hij zijn rijbewijs in leveren. De officier van justitie bepaalt de hoogte van de boete en beslist ook wanneer de Vlissin- ger weer achter het stuur mag plaatsnemen. VLISSINGEN NOS-journalist en schrij ver Pauline Broekema maakt komend week einde een tournee door Zeeland. Vrijdag 30 no vember signeert ze haar nieuwe boek Het uiterste der zee vanaf 14.00 uur in boekhandel De Vries in Zierikzee, zaterdag 1 de cember is ze van 13.00 tot 15.00 uur aanwezig in boekhandel Van de Sande in Terneuzen en van 15.30 tot 17.00 uur in boekhandel 't Spui in Vlissingen. Zondag 2 de cember is ze van 14.00 tot 17.00 uur te gast in boekhandel De Koperen Tuin in Goes. Pauline Broekema (1954) is sinds 1984 verslagge ver bij NOS Nieuws. In de jaren 90 begon ze met het schrijven van boeken. ANTWERPEN Opnieuw gaat een in Ant werpen gevestigd che misch bedrijf fors inves teren. Het Duitse Cove- stro, in 2015 ontstaan uit het bekende Bayer, steekt 300 miljoen euro in een fabriek voor de productie van aniline (grondstof voor syntheti sche kleurstoffen). De fabriek moet in 2022 draaien. De aniline is met name bedoeld voor ver werking in andere loca ties van Covestro in Eu ropa. Het Oostenrijkse Borealis kondigde eerder dit jaar al aan één miljard euro te investeren in een nieuwe propyleenfabriek in Antwerpen. Nog geen twaalf uur nadat er een gewapende overval was op Pizzeria Ali in Sint-Maartensdijk, lijkt de maandagochtend er één als alle andere in het dorp. Michiel Bouwman Sint-Maartensdijk -Leo Peute over de overval op Pizzeria Ali Agenten keken even raar op toen ze in de nacht van zondag op maandag bij Oost-Souburg een auto langs de snelweg zagen staan met daarin een sla pende man. Hij had vermoedelijk drugs gebruikt. Ook elders in de provincie werden drugsrijders gepakt. Martijn de Koning Oost-Souburg Bij Boone 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Koffie/thee met Zeeuwse bolus bij aankomst 1 x 3-gangendiner (op woe/vrij/zat) Hotel onlangs volledig gerenoveerd Nabij het strand en Middelburg hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Je vraagt je dus af waar al die Het lijkt me duidelijk dat Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2