V 9 O Tegenstanders PSV en Barcelona 22 P. m X CHAMPIONS LEAGUE AEK ATHENE - AJAX Het is voelbaar binnen heel Ajax, van de directeur tot de reservekeeper. De knappe reeks in de Champions League moet vanavond tegen AEK definitief glans krijgen. Bij winst in Athene is Ajax na dertien jaar terug bij de grote jongens. Kort Piqué ■lH Cillessen niet naar PSV Jasper Cillessen (foto) maakt morgen geen deel uit van de selectie van FC Barcelona voor de Champions League-wedstrijd tegen PSV. De doelman van Oranje kampt met een lichte blessure. Luis Suarez komt ook niet mee naar Nederland. Hij ondergaat stamceltherapie aan een knie. Lionel Messi staat wel op de lijst van de Spanjaarden. Tiebreak na 12 remises Een tiebreak moet de beslissing brengen bij de WK-tweekamp tussen titelverdediger Magnus Carlsen (Noo) en uitdager Fabiano Caruana (VS). Na twaalf speelronden en evenzoveel remises is de stand 6-6. Morgen volgt in Londen de tiebreak met snelschaak. De winnaar krijgt 550.000 dollar, de verlie zer 450.000 dollar. Genua wil beladen finale De Italiaanse stad Genua heeft aangeboden de Copa Libertadores-finale River Plate - Boca Juniors te organiseren. Na rellen in Buenos Aires (foto) ging die niet door. Hoe het verder moet, wordt vandaag bekend. Immigranten uit Genua kwamen begin twintigste eeuw naar Argentinië en richtte daar River Plate op en deels ook Boca Juni ors. Flitsen Schorsing Luiten Het Olympisch Stadion Spyridon Louis is groot en imposant. De sin- telbaan houdt de fanatieke Grieks supporters vanavond op een veilig afstandje. Hier op deze plek won Ajax 3t jaar geleden de Europa Cup 2. Vanavond moet het de plek zijn waar Ajax zich na dertien seizoe nen wachten mag voegen bij de elite van Europa, bij de beste zes tien ploegen van de Champions League. De hunkering heeft zich ver plaatst. Eerst was er die bijna obses sieve drang om eindelijk weer eens mee te doen aan het belangrijkste clubtoernooi ter wereld. Een paar maanden later gloort dus de tweede ronde. Sterker, zelfs de groepswinst is nog altijd een optie. Bij winst vanavond is Ajax sowieso zeker van overwintering. Bij elk an der resultaat moeten de Amster dammers hopen dat Benfica niet wint in München van Bayern. Een wedstrijd die ruim twee uur later start dan AEK-Ajax. Zie de directeuren Edwin van der Sar en Mare Overmars over de tri bunes van het Olympisch Stadion lopen. Een ontspannen blik als een groep meegereisde supporters voor het duo klapt. Een paar maanden nog maar nadat de bazen van de club juist zo onder vuur lagen na wéér een misgelopen prijs. Erik ten Hag maakt na de training selfies met wat fans. Vlak voor de poort naar Europa's elite overheerst de glimlach. Oók even eerder in de buik van het stadion waar Frenkie de Jong tijdens het perspraatje weer hele maal Frenkie de Jong is. Een guitige glimlach op zijn gezicht als de Griekse tolk zijn naam probeert uit te spreken. Het past precies in de sfeer die overheerst zo vlak voor een wedstrijd die voor Ajax histo risch moet worden. Is het Europese seizoen geslaagd als de tweede ronde is bereikt? Weer die twinke ling bij Frenkie de Jong: „Het is een mooi begin, laten we het zo zeg gen." Natuurlijk is Ajax vanavond favo- Stel je voor: Luuk de Jong, Hirving Lozano en de andere PSV'ers schui ven morgen voor PSV - Barcelona aan tafel. Met naast hun bord een weegschaal. Tot op de gram nauw keurig meten ze hoeveel pasta en kipfilet ieder individueel moet op scheppen van het buffet. Kan dit fictieve beeld werkelijkheid wor den? „Nou, als ze wielrenners wa ren, zou dit al de praktijk zijn", zegt Asker Jeukendrup (49). „In de Tour staat die weegschaal er. Bij team sporten zal het niet zó gedetailleerd worden, maar ook voetballers vul len al bewuster hun bord." Morgen zijn de dwarsverbanden bij PSV - Barcelona talrijk. De halve technische staf van PSV speelde bij de Catalaanse club. Maar er is met Jeukendrup ook een bij het publiek onbe kende link. Sinds 2012 al bepaalt deze in Roermond geboren hoogleraar wat Li onel Messi c.s. eten. Sinds deze zomer doet hij dat ook bij PSV. „Ik was in 2022 in de VS hoofd van het Gatorade Sport Science in stituut", vertelt Jeukendrup. „Bar celona wilde voeding op weten schappelijke basis, van het eerste tot aan de jeugd." Snel volgde de Braziliaanse bond, die het WK van 2014 voorbereidde. Dat toernooi deed hij ook. Verder was hij bij Chelsea betrokken en - nog steeds - bij Red Buil Salzburg. Een paar jaar geleden kwam Messi in het nieuws, omdat hij minder rood vlees at om fitter te zijn. Jeukendrup: „Ik heb hem dat niet opgelegd. Rond die tijd kwam voe ding op de radar en top- spelers die meer belast werden gingen erover na denken. Zoals Messi." Bij PSV is Mark van Bommel geïnteresseerd in het effect van voe ding. Hij maakte mee hoe daar bij AC Milan in werd geïnvesteerd. Nu bij PSV valt op hoe fit de spelers zijn. Tegenstanders krijgen vaak kramp in de slotfase, terwijl Denzei Quote van de dag 'Het leven bestaat voor 10% uit watje overkomt en voor 90% uit hoe je ermee omgaat' dinsdag 27 november 2018 GO F "V ■k 1 'murw 1 ft| V 1 j 1 1 1 VOETBAL SCHAKEN VOETBAL Club Brugge kan morgen bij Borussia Dort- mund in de Champions League beschikken over Stefano Denswil. De Nederlander speel de enkele weken niet vanwege een enkel blessure. De FIFA eist van Iran dat het vrouwen toelaat in voetbalstadions. Het be stuur doet dat na een rapport van haar men senrechtencomité. Toro Rosso heeft Alex- ander Albon (22) een stoeltje toegekend voor volgend Formule 1-seizoen. De Thai van Britse origine komt uit de Formule 2. Lance Stroll is officieel nog geen wedstrijdrijder bij Force India in 2019, maar de Canadees test voor dat F1-team deze week wel in Abu Dhabi de nieuwe Pirelli-banden. (t Barcelona-spe- ler Gerard Piqué heeft een geldboete gekregen van 48.000 euro omdat hij met een 'ongeldig' rijbewijs reed. In Spanje krijg je punten op je rijbewijs en bij een bekeuring vermindert dat aantal. Piqué stond op nul. l VVV'er Peter van Ooijen (26, foto) is voor twee duels geschorst na een rode kaart die hij zondag kreeg. De Ven- lose club ac cepteert het schikkings voorstel van de KNVB. Joost Luiten nadert in het golf weer de top 100. De nummer 1 van Nederland, die terug is na een blessure, steeg op de wereld ranglijst van de 110de naar de 106de positie. 'We willen het zélf afmaken, dat is mooier' Daniël Dwarswaard Athene PSV is dit seizoen superfit. Het krijgt hulp van dé specialist in voeding, Asker Jeukendrup. Hij helpt renners over de hoogste cols en bepaalt ook het menu bij FC Barcelona, morgen opponent in de Champions League. Maarten Wijffels Eindhoven O Q. (0 Frenkie de Jong toont in Athene zijn gulle lach voor een selfie met een aantal meegereisde Ajax-supporters. fotoanp Ex-voetballer Gianluca Vialli (54) heeft kanker, maar is daardoor niet uit het veld geslagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22