GEZOND Wijzer van windjes Rennen Vraag het onze specialisten 20 Geen kind kan eromheen: laat een wind en er wordt gelachen. Journalist Rianne van der Molen haalt alvast zeven lessen uit het geestige kinderboek Alles watje moet weten over scheten. o Mijn man denkt dat de kinderen slaan heus niet slecht is Is het gek als wij zelden tegelijkertijd zin hebben in seks? Kun je overtollig vet op heupen en buik bevriezen? De soort bepaalt de geur Een vriendje van mijn dochter van 8 stond eens op de bank. „Let op", zei hij. Vol verwachting keek ik hem aan. PRRRRT, daar volgde een droge, knetterende scheet en een grote grijns. Dochter en zusje van 4 lagen dubbel van het lachen. Tot een jaar of 6 - al komen sommige mensen nooit voorbij die fase - zijn scheten een van de grappigste onder werpen. Dat het na zijn scheet niet stonk, was - gezien zijn wat teleur gestelde blik - een tegenvaller. Als hij ons echt had willen kwellen, had hij beter een eierscheet, een chili con carne-scheet of een natte scheet kunnen laten. Die veroorza ken namelijk de ellendigste geuren. Je scheet wat je eet Iedereen weet inmiddels dat je met uiensoep of een flink bord chili con carne onrust creëert in de darmen, maar er zijn natuurlijk meer gas- veroorzakers. Heeft je kind een belangrijke voorstelling en wil je de zaal geluidsvrij houden? Mijd dan ook mais, patat, broccoli, bloem kool, zoetstoffen en frisdrank. En het is wijs om munt, gember, komijn en/of venkelzaad toe te voegen aan Volgens de universiteit vanExeteris het gezond een scheet op te snuiven het menu. Dat scheelt juist darm- muziek. Scheten ruiken is gezond Toen ik laatst mijn 4-jarige kind ophaalde van de opvang, zag ik door het raam dat ze met een ander meisje aan de billen van een vriendje rook. „Ja, jij hebt het gedaan", hoorde ik ze gillen. Het ventje in kwestie stak beide armen in de lucht, alsof hij een judowedstrijd had gewonnen. En de meisjes? Die klapten vrolijk in hun handen. Wat ze niet wisten, is dat dit moment wel mooi een gezondheids- voordeel opleverde. Zo blijkt uit onderzoek van de uni versiteit van Exeter dat een scheet opsnuiven de kans op kanker, hart aanvallen en dementie kan voor komen. Dat heeft te maken met het blijkbaar positieve effect van - een lage dosering - van het geurende stofje waterstofsulfide. De stank ruik je na 15 seconden We lopen meestal pas weg als de ruft zich in volle glorie openbaart. Als je geen zin hebt om 'de gezondheids voordelen' op te snuiven, moet je wel dinsdag 27 november 2018 GO Ons panel beantwoordt al uw vragen. Over lijf en leden, hart en ziel. U beslist zelf of uw vraag in de krant komt of niet. Psycholoog Seksuoloog Huisarts Steven Pont Carla Rutgers Rutger Verhoeff Het is bij wet verboden je kin deren te slaan. Dat alleen al zou ervoor moeten zorgen dat uw man andere manieren vindt om contact te maken (want uit eindelijk is dat zijn doel). Ook je kind duwen, knijpen en door elkaar schudden valt onder kindermishandeling. Kinderen die dit moeten ondergaan, lopen later kans op allerlei pro blemen. Bijvoorbeeld een lager zelfbeeld. Of ze brengen min der sympathie op voor ande ren, omdat ze dat zelf onvol doende kregen. Ze kopiëren het overheersende gedrag naar hun relaties. Vaak ge strafte kinderen lopen ook het risico anderen te pesten. Ze krijgen voorgeleefd dat alleen als je macht over de ander hebt, je veilig bent. Uw man zegt niet slechter te zijn geworden van slaag, maar hij is er wel een slechtere vader van geworden. Het zou voor hem, maar ook voor zijn kinde ren en hun kinderen beter zijn als hij andere manieren vindt om met zijn frustraties om te gaan. -Steven Pont Nee, dat is niet gek. Je be hoefte aan seks hangt van vele factoren af. Voel je je goed, uit gerust, gezond, heb je tijd, kun je ongestoord seksen, is je partner lief en attent? Dan staan de seinen op groen. Met zoveel wisselende factoren is de kans klein dat je tegelijk be hoefte voelt. Wat veel mensen niet weten is dat zin in seks niet vanzelf ontstaat. Je hebt prikkeling nodig. Misschien een erotische film, een heerlijke kus, of je partner bloot zien. Zoek de prikkeling op die voor jou goed werkt en ga tijd voor seks inplannen. Dan kun je zor gen dat je vooraf zin krijgt. En last but not least: spreek af dat je gewoon begint met een vrij partij, maar dat je allebei elk moment mag stoppen, omdat je opwinding niet zo goed op gang komt, te moe bent of welke reden dan ook. Zo geef je jezelf de vrijheid om eraan te beginnen zonder all the way te moeten gaan. Want het idee dat als je vrijt het altijd moet afmaken, weerhoudt mensen ervan eraan te beginnen. -Caria Rutgers U bedoelt cryolipolyse of coolsculpting. Het zou een me thode kunnen zijn om vetcellen te verwijderen. Het moet een minder ingrijpend alternatief zijn voor liposuctie. Er zijn al bedrijven die dit aanbieden, maar de medische onderbou wing is tot nu toe erg beperkt. Onderzoeken bij kleine groe pen deelnemers geven geen nauwkeurige resultaten. Het is ook niet duidelijk hoe snel de zogenaamde bevroren vetcel len terugkeren. Enkele bijwer kingen zoals lokale roodheid, blauwe plekken en lichte gevoelloosheid van de huid, schijnen niet blijvend te zijn en snel weer te verdwijnen. Meerdere plastische chirurgen zijn het erover eens dat de diepe laag van de huid, waar zich het overtollige vet in be vindt, niet kan worden bevro ren zonder de huid te bevrie zen. Op gecontroleerde wijze kan dus geen vet worden aan gepakt. Kortom, het onder huids wegzuigen van abnor male vetophopingen - liposuc tie - is op dit moment de enige methode die succesvol kan zijn. -Rutger Verhoeff Ook een vraag? Mail naar zo@persgroep.nl Altijd lol als er een scheet knettert ...want na ongeveer 15 seconden bereikt een stinkscheet je neusgaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20