Zeilende lijndienst 'Maker van nepvlees naar de beurs' Kosten voor traplift of rollator in 2019 maximaal 227,50euro tussen Amsterdam en de Wadden met Zeeuwse klipper »P16 De maximale eigen bijdrage voor huishoudelijke hulp, traplift of rol lator gaat 17,50 euro per vier weken bedragen, oftewel 227,50 euro per jaar. Gemeenten mogen ook een la ger vast bedrag in rekening bren gen. De ministerraad heeft onlangs in stilte ingestemd met een alge mene maatregel van bestuur die de vaste bijdrage regelt, bevestigen be trokkenen. De coalitiepartijen hadden al in het regeerakkoord vastgelegd dat in de Wet maatschappelijke onder steuning bij de berekening van de eigen bijdrage niet langer mag wor den gekeken naar het inkomen, vermogen en het gebruik van zorg. Vooralsnog werken de meeste gemeenten met het solidariteits principe: armlastige mensen hoe ven niets te betalen voor hulp (mid delen) en ondersteuning, terwijl hulpbehoevenden met een flinke bankrekening al gauw vele honder den euro's per jaar kwijt zijn. Voordeel Volgens het Centraal Planbureau gaan 440.000 ouderen en zieken het nieuwe abonnementstarief be talen. Vooral mensen met een be perking die een middeninkomen hebben, profiteren van de invoe ring. Zij gaan er jaarlijks zo'n 1000 tot 1500 euro op vooruit, wordt ge schat. In totaal hebben zo'n 180.000 huishoudens voordeel van deze nieuwe maatregel. De ingreep was volgens de pa tiëntenorganisaties hard nodig, want voor de middeninkomens liep de stapeling van kosten de laat ste jaren het meest uit de hand. Zo'n 180.000 huishoudens hebben voordeel van deze nieuwe maatregel Naast de eigen betalingen voor (medische) hulp en middelen, zijn hulpbehoevenden immers ook meer geld kwijt aan bijvoorbeeld een aanvullende verzekering en ei gen bijdragen en het eigen risico voor andere vormen van zorg. Hun zorgkosten waren in vijfjaar ruim verdubbeld. Duidelijkheid Het is belangrijk dat gemeenten nu duidelijkheid hebben over de start van het abonnementstarief per 2019. Zij moesten zich tot nu toe voorbereiden op het nieuwe beta lingssysteem zonder te weten of de abonnementen zouden ingaan per 1 januari. Er wordt nog gewerkt aan een echte wet, waarin vanaf 2020 het abonnementstarief is veran kerd. Nieuwsmedia P14 Minister Arie Slob (Onderwijs) bracht gisteren een bezoek aan de basisscholen Het Vlot- Ichtusschool in Vlissingen en De Tweemaster- Kameleon in ÉL Oost-Souburg. Hij kreeg jH vooral uitleg over het onderwijs aan hoogbegaafde leerlingen. Minze van der Veen (r), leerling S; van De Tweemaster, vroeg de Jï bewindsman m wat hij zelf van hoogbegaaf- denonderwijs vond. „Hij antwoordde dat het goed is dat er hoogbegaafden- scholen zijn en dat iedereen zijn dromen moet kunnen waarmaken." Vaste eigen bijdrage voor hulp ledereen die recht heeft op hulp(middelen) of ondersteu ning vanuit de gemeente, be taalt daarvoor vanaf 2019 een vaste eigen bijdrage. Dat ge beurt via een abonnement. Edwin van der Aa Den Haag Het weer gaat veranderen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1