Beloning van 5000 euro voor gouden tip die leidt naar Bas II JLEN 19 KERSTBOMEN VERKOOP Sinterklaas is nog maar koud in het land of de eerste kerstbomen gaan van hand tot hand.ln Schore worden ze al volop verkocht. mm Deze is mooi!"roept Mary de Bas naar kerstbomenverko per Jan Verbogt. „Wil je die ook nog even pakken?" Mary's echtgenoot Bert staat al een tijdje geduldig te wachten. De Hansweertenaar wacht met nog een kerstboom in zijn hand tot vrouwlief haar keus heeft ge maakt. Want ja, de bomen moeten natuurlijk wel eerst goed vergele ken worden voordat de mooiste mee naar huis kan. Maar is het niet een beetje vroeg om nu al een boom te kopen? In Schore moet Sinterklaas tenslotte nog arriveren en in het naastgele gen Hansweert komt hij diezelfde middag pas aan. Dan ga je toch nog niet om een kerstboom? „Jawel hoor", zegt De Bas. „Wij gaan elk jaar zo vroeg. Zodra de ad vertentie in het krantje staat. En altijd hier. Dat doen we al meer dan tien jaar. En meestal breng ik hem later nog een pakje vis als ik wat gevangen heb. Zijn vrouw noemt me al de visboer." Pakjesavond „Ik denk dat zij hier inderdaad al zoveel jaar komen", valt Verbogt bij. „En altijd vroeg. Dan kunnen ze de mooiste uitkiezen. En zij zijn KRABBENDIJKE Wilfred van Oosten uit Krabbendijke zoekt zijn hond Bas. Hij is de zevenja rige Duitse staander kwijt sinds woensdagmorgen. Volgens Van Oosten is de kans dat Bas nog leeft klein: „Ik denk dat hij is doodgeschoten." Hij looft 5000 euro uit voor de gouden tip. „Ik had hem zoals altijd 's och tends buiten gelaten en om kwart over acht hoorde ik een geweer schot, mijn hond gillen en ver volgens klonk er nog een schot. Daarna werd het stil en sindsdien ben ik hem kwijt." De bewoner van de Oude Rijksweg in Krabbendijke is zelf al dertig jaar jager. Hij weet dus precies hoe een geweerschot klinkt. „En dit was van een hagel- geweer." Hij weet ook waar het schot vandaan kwam. „Ergens tussen Luchtenburg en Gent- mansdijk. Maar ik kan niet zeg gen wie ik verdenk, want ik kan het niet hard maken. En ik kan ook geen aangifte doen, want ik heb zelfs geen dode hond." Toen hij woensdagmorgen de schoten hoorde, dacht hij eerst dat er gejaagd werd. „Dus ik ben in mijn auto gestapt en gaan kij ken. Maar er werd niet gejaagd." Ook heeft hij nergens in de buurt Bas nog kunnen vinden. „Ik vermoed dat hij ergens ver van ons vandaan is gedumpt. Misschien bij het Schelde-Rijn- kanaal of ergens in Brabant. Goed weggestopt in de grond." Desondanks wil Van Oosten dat Bas gevonden wordt. „Ik ben woensdag om een uur of tien bij de politie geweest. Er zou contact worden opgenomen met de wijk agent. Later ben ik nog een keer teruggeweest. Maar ik heb nog steeds niks gehoord. Dat vind ik wel vreemd." Daarom heeft Van Oosten zelf maar het initiatief genomen om Bas op te sporen. Hij heeft een ad vertentie laten maken. „Die komt morgen op de voorkant van het advertentieblad van Reimers- waal." Hij looft daarin een belo ning uit van 5000 euro uit voor de gouden tip die leidt tot de vondst van Bas. Dood of levend. „Want zonder dode hond kan ik niet eens bewijzen dat hij is neerge schoten." Wie iets weet kan contact met hem opnemen via 06-51562159 of via info@vanohoveniers.nl. niet de enigen, hoor. Vanmorgen stonden de klanten al om 10.00 uur voor de poort." Tsja, en dan staat er op pakjes avond zeker zo'n zwaar opge tuigde kerstboom te blinken in de huiskamer. Dat is toch helemaal niet leuk? „Nee joh", lacht De Bas. Die boom gaat eerst de tuin in. En over een paar weken komt-ie pas naar binnen." Daar is Verbogt het hele maal mee eens: „Zeker als je kin deren of kleinkinderen hebt, moet je eerst de Sint voorbij laten gaan." Volgens Verbogt kunnen de bo- Ik heb zelfs nog wel eens kerstbomen op eerste kerstdag verkocht men makkelijk een paar weken buiten blijven. „Die zijn nog maar sinds eergisteren uit de grond. En wij kweken de bomen in Bra bant. Daar is de grond veel beter dan hier. Ze moeten schrale zand grond hebben. Dat is veel beter dan Zeeuwse klei. Mijn zoon Den nis staat op dit moment in Brabant weer wat bomen uit te steken. Dat gaat gewoon met de schop." Mooie boom Uiteindelijk keert echtpaar De Bas tevreden terug naar Hansweert; die mooie boom hebben ze alvast maar binnen! Maar Verbogt weet ook dat niet iedereen meteen de eerste dag op de stoep staat: „Ik heb zelfs nog wel eens op eerste kerstdag bomen verkocht. Maar dat doe ik nou niet meer. En ik ga ook niet meer open op zondag. Dan zit ik daar de hele dag in die caravan voor drie boompjes ofzo. Dat heb ik na al die jaren wel gehad." Overigens waarschuwt hij voor de kwaliteit van de kerstbomen dit jaar. „Er zit zonnebrand in. Dat komt door de lange droge en heel warme zomer." En waar kun je dat dan aan zien? „Nergens aan", zegt hij trots. „Die van ons hebben er geen last van, want wij hebben ze steeds water gegeven." maandag 26 november 2018 BE 'Oh denneboom, oh denneboom!' Willem Adriaansens Schore Wilfred van Oosten. Rechts: hond Bas. foto johan van der heijden Bas bekijken de bomen. Verkoper Jan Verbogt (midden) geeft advies, foto johan van der heijden Bert (links) en Mary (rechts) de - Jan Verbogt, verkoper

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54