i Muziekschool wil graag geheugenkoor 5000euro voor tip die leidt naar Bas 19 THUREDRIHT BART SCHOT EREVOORZITTER Bart Schot (83) uit Zierikzee werd zaterdag erevoorzitter van Thuredriht. Hij was 25 jaar lang het gezicht van de liefdadigheids stichting. Zeg, daar kunnen jullie ook wel wat aan doen hé?" Die vraag om geld los te peute ren heeft menige stichting, bedrijf of kerk op Schouwen-Duiveland gekregen van Bart Schot. Hij was 25 jaar lang hét gezicht van stichting Thuredriht, die vakantiehuisjes ex ploiteert voor gezinnen met een kind met kanker en mensen die lij den aan MS. Zaterdag werd de 83- jarige Zierikzeeënaar bedankt voor zijn inzet met de benoeming tot erevoorzitter tijdens een bedank- dag voor alle sponsoren en vrijwil ligers in Renesse. „Je moet een beetje armoedig kunnen kijken", zei Bart Schot vo rig jaar - in zijn bekende Zeeuwse tongval - tegen het compleet nieuwe bestuur van Thuredriht, toen hij het voorzittersstokje neer legde. Hij vond het op zijn leeftijd wel genoeg geweest. Motiveren De stichting Thuredriht werd in 1989 opgericht op Schouwen-Dui veland en Bart Schot was er vanuit zijn voorzitterschap van het CJV Kamp in Renesse al vanaf het eer ste uur bij betrokken. En als hij zijn schouders ergens onder zet, dan weet hij ook anderen te moti veren. Hoe? „Door de manier van zeggen, denk ik. Dat was bijvoor beeld ook bij de oprichting van het CJV Kamp in 1972. Ik zei tegen de leden van de jeugdvereniging: 'Hier heb je het plan, dat willen we op Renesse gaan doen. Willen jul lie dat?'" En zo lukte het Schot ook telkens om bedrijven, stichtingen, kerken, scholen en andere organisaties warm te krijgen voor stichting Thuredriht, die inmiddels drie va kantiehuizen exploiteert. Naast ar moedig kijken, durfde hij ook al tijd gewoon een bedrag te noemen waarvan hij dacht dat iemand dat wel kon missen. Dan lichten zijn ogen ineens ondeugend op: „Er zijn wel mensen die geen nee dur ven zeggen, omdat je inmiddels best bekend bent." Hij denkt dat hij zijn manier van doen heeft geleerd vanwege zijn lidmaatschap van het jeugdwerk op Schouwen-Duiveland. „Ik was op mijn elfde al lid van de knapen- Er zijn wel mensen die geen nee durven zeggen, omdat je inmiddels best bekend bent vereniging en ben altijd CJV-werk blijven doen." Schot heeft het ook toegepast in het mosselbedrijfvan zijn familie. „Op een gegeven mo ment was ik de oudste van mijn generatie en daarom benoemden ze mij tot voorzitter. Dan moet je toch de neuzen van zo'n dertien vennoten dezelfde kant op zien te krijgen." De Zierikzeeënaar zal niet hele maal met zijn armen over elkaar gaan zitten. Al is het maar om de bezoekers van de bedankdag weer van zijn befaamde mosseltjes te voorzien: „Ik heb ze gisteren de hele dag rauw uitgestoken. Dan houd je bij de bereiding de echte smaak van mosselen." Het erevoorzitterschap was geen verrassing voor Bart Schot. Van hem hoeft dat allemaal niet. Net als het speldje - vijftig euro per stuk - dat hij en zijn afgetreden bestuurs leden kregen. „Had je dat geld niet beter in de pot kunnen houden?", vroeg hij zijn dochter Marieke. Die suste de boel door te vermelden dat iedereen de speldjes, met het logo van Thuredriht, kan kopen. Dat zijn ook weer inkomsten. Verrassingen waren er ook. Wethouder Daniël Joppe kwam vertellen dat Shell Moerdijk een strandrolstoel doneert dankzij de actie van scholengemeenschap Nehalennia, die Thuredriht een jaar lang had geadopteerd als goed doel. En als kers op de taart kreeg Schot voor Thuredriht een cheque van duizend euro toegeschoven van de opgeheven stichting Proef tuin. Dat geld is overigens hard nodig, want de begroting van Thu redriht van dit jaar is nog lang niet sluitend. ZIERIKZEE Schouwen-Duiveland krijgt mogelijk een geheugenkoor. Vanavond licht directeur Jan Hut de toekomstplannen van de Zeeuwse Muziekschool toe aan de gemeente raad van Schouwen-Duiveland. In een raadsbrief staan de plannen voor de toekomst van de Zeeuwse Muziekschool (ZMS) alvast kern achtig samengevat. Een van de ideeën is dat van een geheugenkoor voor de oudere bevolking. 'Gezien de populatie van Schouwen-Duive land is het heel denkbaar om een project als het Geheugenkoor voor de oudere bevolking op te zetten', staat in de raadsbrief. In sommige gemeenten is al zo'n koor actief. Daarbij zingen mensen - die vaak aan Alzheimer lijden - liedjes die ze kennen uit hun jeugd. Want ook al laat hun geheugen ze in de steek, liedjes van vroeger blijken ze vaak feilloos te kunnen meezingen. De muziekschool heeft in zijn toekomstvisie ook het voorstel op genomen om actiever in te zetten op muzieklessen overdag voor volwas senen en senioren. Er blijft ook aan dacht voor de jeugd: er wordt in het beleidsplan voor de periode 2018- 2022 aangegeven dat er hoge priori teit wordt gegeven aan muziek op school. Daaraan wordt al invulling gegeven met het programma Mu ziek in de klas. KRABBENDIJKE Wilfred van Oosten uit Krabbendijke zoekt zijn hond Bas. Hij is zijn hond, een ze venjarige Duitse staander, kwijt sinds woensdagmorgen. Volgens Van Oosten is de kans dat Bas nog leeft heel erg klein: „Ik denk dat hij is doodgeschoten." Hij looft 5000 euro uit voor de gouden tip. „Ik had zoals altijd Bas 's ochtends buiten gelaten en om kwart over acht hoorde ik opeens een geweer schot. Gelijk hoorde ik mijn hond gillen en vervolgens klonk er nog een schot. Daarna werd het stil en sindsdien ben ik mijn hond kwijt", vertelt de Krabbendijkenaar. Van Oosten is zelf ook al dertig jaar jager. Hij weet dus precies hoe een geweerschot klinkt. „En dit was van een hagelgeweer." Hij weet ook exact waar het schot vandaan kwam. „Ergens tussen Luchtenburg en Gentmansdijk. Maar ik kan niet zeggen wie ik verdenk. Want ik kan het niet hard maken. En ik kan ook geen aangifte doen, want ik heb zelfs geen dode hond." Hij heeft Bas nergens in de buurt kunnen vinden. „Ik vermoed dat hij ergens ver van ons vandaan is ge dumpt." Desodanks wil hij dat Bas gevonden wordt. „Woensdagmor gen ben ik bij de politie geweest. Er zou contact worden opgenomen met de wijkagent. Maar ik heb nog steeds niks gehoord. Dat vind ik wel vreemd." Daarom heeft Van Oosten zelf maar het initiatief genomen zijn hond op te sporen. Hij heeft een ad vertentie laten maken. „Die komt dinsdag op de voorkant van het ad vertentieblad van Reimerswaal." Daarin looft hij een beloning uit van 5000 euro voor de tip die leidt tot de vondst van Bas. Dood of le vend. „Bas is een bruin met witte draadhaar en is herkenbaar aan een grote vetbult op zijn rechterflank. Mensen die iets gezien hebben, kunnen contact opnemen met mij via 06-51562159 of info@vanohove- niers.nl." maandag 26 november 2018 SS 'Je moet armoedig kunnen kijken' Valeska Nastaly Renesse Bart Schot (staand, met geruit pak) en zijn dochter Marieke gaan rond met zelf bereide mosselen tijdens de bedankdag van Stichting Thuredriht. Daar werd Schot benoemd tot erevoorzitter, foto marieke mandemaker - Bart Schot, erevoorzitter stichting Thuredriht Bas wordt sinds woensdag vermist. FOTO WILFRED VAN OOSTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51