Blikjes en papiertjes van de straat geraapt in Brouwershaven Raad onderzoekt beste optie voor Brogum 18 Is er nog toekomst voor poppodium Brogum in Zierikzee? Ja dus, zo kan worden geconcludeerd op basis van een onderzoeksrapport. De conclusie komt voor voorzitter Swen Blikman van Brogum aller minst als een verrassing. Sinds 2015 heeft het poppodium een duide lijke opwaartse lijn te pakken. Het aantal bezoekers is in twee jaar tijd verdubbeld en de groei zet zich dit jaar door. „En ook financieel zijn we weer helemaal gezond." Het onderzoek van adviesbureau Lagroup is een vervolg op een eer dere verkenning, die begin dit jaar werd gepresenteerd. Daaruit kwam naar voren dat een zaal met een ca paciteit van 400 bezoekers het meeste perspectief bood. Noodza kelijk was in dat plaatje wel dat het podium veel vaker dan nu zou wor den gebruikt. Dat betekent ook dat popconcerten op Schouwen-Dui- veland vrijwel uitsluitend in Bro gum dienen te worden gehouden. Wellicht iets té ambitieus, oor deelde de gemeenteraad en dus kwam er een vervolgonderzoek. Daarin zijn verschillende opties en locaties op een rij gezet, evenals de verwachte kosten. Gekeken is onder meer naar mogelijke nieuw bouw op het terrein bij scholenge meenschap Pieter Zeeman. Een an dere mogelijkheid die de revue pas seert, is huisvesting in het huidige politiebureau, mochten de agenten worden ondergebracht in het ge meentehuis. Maar net zo goed is gekeken naar aanbouw van een nieuwe geluids dichte popzaal aan de achterkant van het huidige pand aan de Julia- nastraat. „Op zich is dat een ideale locatie", zegt coalitieleider Robbert Lievense (LSD). De gemeenteraad krijgt alle ins en outs van het rap port morgenavond uitgelegd. Niet veel later volgt de discussie hoe het nu verder moet. Scenario „Plannen met Brogum staan niet in de begroting. Dus zullen we eerst op zoek moeten naar geld", zegt Lievense. „Maar alle partijen, be halve de SGP, hadden een nieuw poppodium in maart wél in hun verkiezingsprogramma staan. We moeten nu even goed kijken welk scenario realistisch is. Er zijn ge noeg jongeren op Schouwen-Dui- veland die iets willen met muziek. Als we dat bij elkaar kunnen bren gen en Brogum ziet zelf kans - wat ik ook begrijp - voor een bredere invulling doordeweeks, dan kan daar wellicht iets heel moois uit ontstaan." Blikman maakt het niet uit of het nieuwbouw, aanbouw of verbouw wordt. „Het allerbelangrijkste is dat Brogum blijft bestaan. We hebben de afgelopen jaren laten zien dat de behoefte aan een poppodium in Zierikzee zeker bestaat. En dat we daar nog veel meer uit zouden kun nen slepen, als we de mogelijkhe den hebben." De opruimactie is een initiatief van inwoonster Wil Obbink. Zij hielp dit voorjaar ook mee met het speu ren naar zwerfvuil in de straten van de smalstad en werd enthousiast. „Het is nuttig om eens om je een te kijken waar je kunt helpen. En ik vind het leuk om te doen. Je kunt de wereld niet verbeteren, maar je kunt wel in je eigen omgeving wat doen. Bovendien gooien mensen minder snel wat op straat als ze zien dat het schoon is. Als er toch al afval ligt, gooien ze er sneller wat bij", is de mening van Obbink, die zater dag samen met Joop van Riender- hoff op pad ging. Ze zorgde voor een vervolg van de opruimactie van het voorjaar door vrijwilligers te werven bij de verschillende verenigingen waar ze lid van is, een oproep te doen bij een bijeenkomst van de Stadsraad Brouwershaven en door de stich ting Natuur- en Milieueducatie (NMe) in te schakelen. De NMe zorgde voor hesjes, vuilniszakken en klemmen, karretjes en vuilprik- kers. Bij cafetaria Eten en Drinken Oud Brouw kregen de vrijwilligers koffie en thee met koeken van de Spar. „Want wij zitten nou niet echt in de milieuvriendelijkste branche, met al onze verpakkin gen", vindt cafetaria-eigenaresse Antoinette Laheij. „Op deze manier dragen we ook ons steentje bij aan dit goede initiatief." Piepschuim, frisdrankblikjes, sappakjes, zakken met luiers, verf spuitbussen: het is een greep uit de opbrengst die de vrijwilligers in groepjes van twee van de straat hebben gevist. Alle straten tot aan de randen van de bebouwde kom van Brouwershaven zijn bezocht. Van het voorjaar gaan de vrijwilli gers weer op pad, waarschijnlijk in nog grotere getale, want er meld den zich nu alweer spontaan men sen aan bij Obbink. IN DE REGIO Raamexpo Verbeter je cv Alzheimercafé MIJN DORP, MIJN STAD maandag 26 november 2018 SD Poppodium heeft toekomst Marcel Modde Zierikzee Swen Blikman. „Financi eel zijn we weer helemaal gezond." foto ernestaverburg Het leek minder vuil in Brouwers haven, maar toch hebben ruim twintig vrijwilligers zaterdagoch tend weer evenveel zakken met straatvuil gevuld als afgelopen het voorjaar: dertien stuks. Valeska Nastaly Brouwershaven v. -i- y Joop van Rienderhoff en Wil Obbink struinen samen de straten van Brouwershaven af op zoek naar afval, foto marieke mandemaker ZIERIKZEE Achter de ramen van Havenpark 5 in Zierikzee is tot en met donderdag 6 december een raamexpo over de Tachtigjarige Oor log te zien. In Zierikzee is veel gestreden, eerst door de Geuzen, daarna de protes tanten en tenslotte nog de katholieken. Toen Zierikzee voor Oranje koos, werd het ook nog be laagd door Spaanse troepen. De expositie geeft een beeld van hoe het er toen aan toe ging. De raamexpo is dag en nacht gra tis te bekijken. ZIERIKZEE Bibliotheek Ooster- schelde houdt woensdag de gratis workshop 'Verbeter je cv' in Zierikzee. Tijdens de work shop gaan werk zoekenden samen aan de slag om hun cv te verbeteren, tips te delen, erva ringen uit te wisse len en te netwer ken. De workshop vindt plaats in Bibli otheek Zierikzee, Hatfieldpark 1 en begint om 10.00 uur. Aanmelden is niet nodig. GOES Werkgroep Alzhei mercafé De Beve- landen geeft van daag een Alzhei mercafé in Zorg centrum Randhof. Het onderwerp van deze avond is: de samenwerking tus sen huisarts en casemanager de mentie. Casemana ger Hanneke Ca- pelle vertelt over deze samenwer king. Het programma be gint om 19.30 uur en de avond wordt afgesloten om 21.30 uur. De toegang is gra tis. WINTERFAIR ELLEMEET Een modeshow, een paragnost, een pruiken winkel en een loterij waarvan de opbrengst naar de soos van Ellemeet en het dorpshuis gaat. Dorpshuisbeheerder Nita Breeuwer zorgde er zaterdag voor dat geen hoekje onbe mand bleef. „Vorig jaar hadden we een ladiesnight en nu dacht ik: 'Ik wil een winterfair'." En die fair was wederom ge richt op vrouwen. En vrouwen met honden, want er was ook hondenspeelgoed te koop van Charissa Bevelander uit Zie rikzee. Ze stond voor het eerst op een fair en verkocht zelf gemaakte fleeceflostouwen en snuffelmatten, waarbij ze af en toe even moest uitleggen wat het was. Ook Riet Kostense en dochter Diana (foto) waren van de partij. Zij verkochten onder meer zelfgemaakte spulletjes, foto marieke mandemaker BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00-16.45 uur: Bridge; 19.00-20.30 uur: Tai-Chi; Pel- grimskerk, 18.45-19.45 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt de Dorsvloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Muziekvereni ging Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerkgroep CresBeat; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrien den; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur: Kaarten maken, 19.00-21.00 uur: Gym voor dames; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Kof fie en ontmoeting 65 plus; 19.00 uur: Muziekvereniging; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.00 uur Pilates, 19.15 uur: Bodyshape, 20.15 uur: Badmin ton; OOSTERLAND Dorpshuis, 19.45 uur: Repetitie zangvereniging V.Z.O.S.; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Rodonis; SEROOSKERKE Dorpshuis, 9.00 uur en 19.15 uur: Yoga les; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: La Prière; Kin derboerderij de Punt, 19.30 uur: Groen verbindt van start; Scouting Zierikzee, 9.00 uur: Bewust en ontspan nen bewegen; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 9.00-10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30- 21.15 uur: Repetitieavond Nut en Uitspanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50