bolderm3n.nl Reizen 2019 nu met vertrjekgaranties! bolderman.nl m SQ) 4 BREXIT ONDERTEKENING Geen verrassing in Brussel: de EU-leiders zetten gisteren, als verwacht, hun handtekening onder het brexitakkoord. Maar, zo benadrukte iedereen behalve Theresa May: er is geen reden tot vreugde. En er is ook geen weg terug. maandag 26 november 2018 als er nog onderhandeld moest worden, ze wilde alleen maar iets ondertekenen. En er was nog wat rumoer uit Nederland, Frankrijk en Denemarken over visserij rechten. Het waren eigenlijk de eerste barstjes in de eenheid die zo lang bewaard was gebleven. Toch werd alles op het laatste mo ment weer gladgestreken. „Zo gaat dat in Brussel", klonk het hier de afgelopen dagen. „Het is pas rond als het rond is." En, voor degenen die nog op een aanpassing hoop ten of er juist voor vreesden: „On der druk wordt alles vloeibaar." Dit is het Het duurde gisterochtend niet eens een uur voordat de 27 eruit waren. Het zou sowieso niet al te lang in beslag nemen, diplomaten repten grappend van 'een katho lieke top, als een kerkbezoek op zondagochtend', maar dit was wel erg snel. Daarna mocht de Britse premier Theresa May, gekleed in een soort EU-blauw, naar binnen Symbolisch Na achttien maanden van inten sief onderhandelen, of zoals EU- onderhandelaar Michel Barnier bij aankomst zei: „Het was ingewik keld en moeilijk", was de ingelaste top vooral een symbolische. De 27 overgebleven landen van de Unie moesten eenheid tonen, de blik - Jean-Claude Juncker, Europese Unie Mark van Assen Brussel De stemming in Brussel was zo bedrukt als de grijze ochtend, zo wel voor als na afloop van het overleg. Premier Mark Rutte bena drukte vlak voor 9.00 uur bij bin nenkomst dat 'niemand hier ge wonnen heeft, iedereen is verlie zer'. Commissievoorzitter Jean- Claude Juncker was verdrietig over 'de treurige dag' en Antonio Tajani, de voorzitter van het Euro pees Parlement, keek met een seri euze blik vooruit: „We moeten hard gaan werken aan onze geza menlijke toekomst." De Pool Donald Tusk, voorzitter van de Europese Raad, was nog dramati scher: „Voor ons ligt een moeilijk proces. Maar hoe het ook afloopt, we blijven vrienden, tot het einde der tijden." voorwaarts richten en de bal bij de Britten neerleggen. „Het is nu niet meer aan ons", zei de Letse presi dent Dalia Grybauskaite, „het is aan hen." Ook Juncker had die boodschap: „Dit is de deal. Een treurige deal, maar de beste deal voor Europa én voor de Britten. Hij gaat niet veranderen. Dit is de enig mogelijke deal." Het rommelde desondanks be hoorlijk, de afgelopen dagen. De Spanjaarden dreigden met een 'nee' als de kwestie-Gibraltar niet naar hun tevredenheid werd op gelost. De Duitse bondskanselier Angela Merkel wilde niet komen Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! boekingen: www.bolderman.nl 12 dagen Corsica en Sardinië 15 dagen Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikust 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 10 dagen Italiaanse Bloemenrivièra 5/8 dagen Sonthofen in de Beierse Allgau 10 dagen Saas-Grund met Mont-Blanc Express, Zwitserland GO 'Vrienden, hoe het ook afloopt' v.a. slechts v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4